Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg

abi merhaba. hatırlanmak güzel. bende epeydir. bir senedir. iş değişikliği nedeni ile yeni girdiğim yerde internet koruması ile giremiyordum sitelere. allahtan format atınca kalktıda girebilmeye başladım forumlara. selamlar

2. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
  3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bir sıkıntı olmadığına sevindim, internet erişimi bir süre takoz olsa da sorun hallomuş neyseki.

Tekrar hoşgeldin gözüm, yeni işinde de başarılar dilerim. Aleyküm selam.:)

4. zekiyeter

zekiyeter Zeki

En İyi Avı:
    25cm kefal, 400gr çipura,
    Selamlar. Dortyol barınak civarında takılıyorum bu aralar. Tekneylede acılabiliriz. Yoldas arıyorum. Hem fikir alısverisi hem muhabbet dostluk yoldaslık ederiz. Beklerim arkadaslar. Ben zeki.

5. myztm10

myztm10 mehmet yılmaz

tecrübeli abilerim ***lar...antakyada oturuyorum..gecen hafta samandağ çevliğe gttik balık avı için ancak pek istenilen gibi geçmedi..bu hafta iskenderuna gelmeyi düşünüyoruz...önerebileceğiniz nereler var acaba? teşekkur ederım

6. mır_mır

mır_mır Erkan

Favori Kamış:
    Ryobi KOMATSU 3.45m
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 6000Vİ
    Lıght Rock Fishing

Selamlar. Son zamanlarda Lrf adı verilen avlanma disiplinine kafayı takmış durumdayım . Aramızda bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan var mı?reeling

7. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg

onu bende gördüm bu sitede merak ettim aslında yabancı olan birşey değil. daha lrf yi görmeden önce silikon karidesler almıştım. botta kıyıda kayaların arasına sarkıttım çok hafif gezer kurşunlu bot dalgayla sallandıkça küçük hannoslar vurdu 5-6 adet hepsini geri saldım. bakalım akşama botla açılacağım derinde de denemeyi düşünüyorum. çipura mercanın büyüğü atlayacakmı ama bu sefer haliyle gezer kurşunu 25 gramlık yapacağım

8. metallurgist

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg

evet arkadaşlar dün gece 41-42 metrelerde bulduğum kayalıkta yemli avlarken ufak ufak istilacı balıklarla uğraşırken spin kamışa 25 gramlık gezer kurşun ve tek iğneyle sahte karidesi sarkıttım. dalga ile sallandıkça lrf etkisi yapacağını ümit ederek tabana değdikten sonra ilk aldığım balık yine 10 cm civarında bir izbir diye tabir edilen bir çeşit kaya balığı idi. çekerken malesef gırtlağı şişti. iğne ile deldim saldım ama yaşayamadıcyrr .

peşine bir daha sarkıttım. tabana değdikten sonra makineyi 1-2 tur sarıp askıda bıraktım. bir taraftanda yemli takılıyordum. spin yine selam verdi. bu seferki yine izbir fakat boyu 30-33 cm aralığında ve malesef yine gırtlağı şişik. onu salmadım. yemli av kesat geçtiğinden malesef hiç foto çekmedim. o yüzden rapor açamadım :(

temsili olarak gırtlağının şişmesinin ne demek olduğunu göstermek amaçlıdır. izbir dediğim balık görülüyor. bunun boyuda yaklaşık 35 cm civarı

9. mstyuksel

mstyuksel Mesut

Merhaba arkadaşlar ben de kırıkhandayım aslında istanbulda ikamet ediyorum iş değişikliği yapıp memlekete donmeyi dusunuyorum bu ara biraz boslugum var bir kac ay ben de tatlı su degil deniz avcılıgı dusunyorum. Malum istanbulda alıştık galata haliç :)

İskenderun'da nerelerde bu aralar avlanma mumkun olur merkezde sahilde birşeyler alabilr miyiz? ne gibi takımlar kullanmalıyım? yemli mi sahte mi calismalıyım? Yemli olursa nerelerde atıs yapabilirim acaba? bizim buradaki herkes tatlı su takılıyorlar ama tadı yok deniz bir baskadır. Desteklerinizi beliyorum hatta bu hafta içi bi iskenderun turu yapmak istiyorum

10. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    istanbul sonrası iskenderun sizin için muhtemelen biraz sıkıcı olacaktır.
    Burada Kullanılan yemler sülünez,sardalya sübye.
    Yemli takım olarak kurşunlu 3 köstekli dip takımı sülünez,sübye hedef balıklar çupra,mırmır,
    kurşunsuz tek iğneye yaprak sardalya hedef balık levrek.

Yemsiz takım olarak genelde silikon kullanılıyor. Çeşitli su üstü sahteler de kullanılabilir.

Bahsettiğim teknikler kıyı balıkçılığı için geçerli...

İskenderunda belirli bir avlak bilmiyorum muhtelif yerler denenebilir...

11. mstyuksel

mstyuksel Mesut

tesekkür ederim deneyecegim peki yem nereden bulabilirim acaba? biraz da kuzenlere sordum da onlar pek bilmiyorlar araları yok balık avcılıgı ile

12. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    sahildeki balikhaneden ve çarşıdaki balik malzemesi satan dükkanlardan...
    Sülünezi tavsiye ederim avcı bir yem. Boru kurdu da iyi bir yem ama buraya iyisi pek gelmiyor bir de kullanımı zor, görüntüsü itici...

13. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Öğleden sonra ve akşam Dörtyol barınaktayım..

14. kodadigenc

kodadigenc MUSTAFA

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE ALLROUND CARBON
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR65
    En İyi Avı:
    SaBıR ve ŞüKüR
    selamlar.herkese bereketli.avlar uzun süre oldu forumda yazışmayalı..payas açıklarında botla sırtı avının sonucunda yakalanmışlardır.ceylan palamutu,palamut..

15. kodadigenc

kodadigenc MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR65
    En İyi Avı:
    SaBıR ve ŞüKüR
    bu avımızda kivremle dörtyolda gerçekleştirdik.çatal kuyruk.herkese bereketli sonu eve dönüş olan avlar dilerim.

16. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
  17. kodadigenc

kodadigenc MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR65
    En İyi Avı:
    SaBıR ve ŞüKüR
    saat 14:00 gibi güneşli ama denizin gayet hareketli olduğu sırada aldık.bu sene gözümüzü lüfere diktik inşallah kısmetimize oda gelir.darısı isteyen tüm amatör balıkçı arkadaşlara olsun...reeling

18. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Karadenizde çok tuttum da Akdenizde lüfer hazretleri henüz benim oltama uğramadılar. Lüfer 'i ben de çok merak ediyorum doğrusu... Sahteye pek tenezzül etmiyor... Bu arada deniz hareketli derken dalgalı anlamında mı?

19. kodadigenc

kodadigenc MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR65
    En İyi Avı:
    SaBıR ve ŞüKüR
    Kusuruma bakmayın.Daha net ve anlaşılır yazmam gerekiyordu haklısınız.Doğrudur hava poyrazdan esiyordu yaklaşık rüzgarın saatteki hızı 15 km gibi.Botla sırtı avı oldukça verimli geçiyor bu aralar sahtelerimize hep bir yenisini ekleme telaşesindeyiz.Ama bahsettiğiniz gibi lüfer sahtelerimize henüz selam çakmadı..mrsparkle

20. fatihtirki

fatihtirki Fatih

Forumdaki herkese merhabalar,
    Bu ayın 26 sından itibaren 3 gün süre ile Hatay dörtyola iş için gidiyorum. Atçek avcılığı ile ilgileniyorum. Atçek için ( Levrek, lüfer, akya, çatalkuyruk, baraküda, lambuka) Yer tavsiyesinde bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.