Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    sonuç ne oldu fotoğrafları görmek isteriz:D

2. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    sahte ile alındı

3. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Arkadaşlar yarin hava guzel tekne ile cikmak isteyen var mi. Ben düşünüyorum ama tek kişi tuzlu oluyor tekneci tanidiklar var düşünen varsa haber verirse sevinirim

4. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Okuma V-system 240cm 10-40
    Olağanüstü bir durum olmaz ise, inşallah bende varım:)

5. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Okuma V-system 240cm 10-40
    Merak eden olur diye yazıyorum^^ , sabah erkenden çıktık, hava raporlarının güvenilmez olduğunu birkez daha test ettik :)

Birkaç yer değiştik, gelen balıklar ehh işte cerbit,meşhur kızıldeniz kırmızı balığı, çupra idi.

Hasılı kelam ,arkadaşlar ile tanıştık ,İp misinanın "üstünlüğünü" test etmiş oldum, iyotlu deniz havası aldık, benim ilk tekne maceramdı, deneyim oldu, , tekneci abimizin teknede kahve ikramı makbule geçti , bir hasılı kelam daha denizlerde balık/malık yok bitmiş..

Son düzenleme: 29 Ocak 2015
  6. ceranımoo_ist

ceranımoo_ist Yakup BULUT

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    Favorim Shimano Sahara 3000FD , Okuma İmpact 65,Okuma Eclipz ez 65
    En İyi Avı:
    levrek,çupra,yazılı orkinos, ceylan .....
    Merhaba arkadaşlar bende izinde, dörtyol balıkçı barınağında avlanıyorum bu aralar balık burda da tekmele çıkıyor ben henüz skor üretemedim spin konusunda mahmut abi kısmetli yazılı orkinos palazı bide turna aldı güzel boylarda, forumdan Bilge abi güzel bir kofana kaçırdı ... durumlar böyle...malesef balık çok az....

7. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Dünkü avda tanıştığım CO2 ile tekne balik avimiz verimsiz gecti. Bu aralar deniz gercekten cok verimsiz.sonarda balik yazmasina ragmen yemiyordu. Gercekten cok ilginçti. Ancak Co2 ile tanismak ve deniz havasi alip dostlarla sohbette yetti. Co2 arkadaşa bize katıldığı icin cok teşekkürler. Önümüzdeki aylara kısmet deyip saat 14 gibi avı sonlandırdık. Herkese selam...

8. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    Herkese merhabalar bende tekne avına başlayalı 1 sene oldu. Bu 1 sene zarfında 5 defa sarısekinin ordaki baraka fiber teknesi olan zeki abimizle çıktık, genelde cerbit, mercan,çupra,gümüş,kaya balığı yakaladık. Bunlar arasında en büyüğü 750 gr civarı kaya balığıydı. Bir defada kaleden çıktık oradada aynı balıklar vardı farklı olarak boru balığı yakaladım. Samandağda da 1 defa tekne avına çıktım balık nesli orada tamamen tükenmiş gibi bütün gün 14-15 balık tutabildik onlarda 100-200 gr civardı küçükleri geri bıraktık. Gerçekten çok kötü bir durum başka yerlerde mesala kuşadası ve o bölgelerde tekne avları videolarına baktığımda bizim bölgede nasıl bir balık kıyımı olduğunu çok iyi anlıyorum. Buna duyarlı olmak lazım. Forumda hatay bölgesinde yapılan bütün avları okudum eski yıllardaki avlarla şimdiki avlar arasında çok fark var. Yeni başlayan biri olarak herkese bol kısmetler dilerim. İnşallah bugünden sonra güzel avlar yapar ve sizinle paylaşırım.

9. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Yakup kardeşim hoş geldin. Mahmut abi bahsetmişti senden. Yarın barınaktayım. Görüşürüz inşallah..

10. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    Herkese Merhaba bende tekne avına 1 yıldır başlayan biri olarak bu sene balık avları çok kısır geçiyor. Ne oldu bu denize kurutuldumu.

11. EMRAH COLAKOĞLU

EMRAH COLAKOĞLU AKIN

Selam nerden açılıyorsunuz denize?

12. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hoşbulduk barınakta balık tekleme çıkıyor sahteyle avlanmak çok yorucu yarın öğmeyiş tarafını denicem yemli takılmayı düşünüyorum gümüş - mırmır avı planlıyorum ama bakalım nasip...

Görüşmek dileğiyle...

13. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Iskenderundan cikiyoruz hep. Tanidik tekneciler orada. Ama bu aralar balik havyarli olduğu icin pek yemiyor. Tsdi yok yani.

14. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    iskenderunda tekneciler ne kadar ücret istiyorlar günlük kaç metrelik tekne bide

15. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Ya buyuk tekneler 8~10 mt araliginda 100 150 den assata almazlar buda yakin mesafe uzak mesafelere ise 200~250 aliyorlar. Uzak mesafeye 5 kisi gidersen kisi basi 50 oluyor. Ama genelde tekneciler tek tek adam almaz toptan tekneyi kiralar. Ama birde ıskenderun dabir malzemeci vardi o buyuk bur tekneyle 15 kisi felan cikartiyor. O kisi basi aliyor. 20 miydi 30 muydu hatırlamıyorum. Bu arada uzak mesafe dedigim 160 beygir motorla neredeyse 2 saat sürüyor. Teknecinin tanidik olmasinda her zaman fayda var

16. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    Teşekkürler verdiğin bilgiler için mişel kale ve samandağda da aynı ücretler ama 15 kişilik gidilen tekne iyiymiş kalabalık oldumu bide etrafındakiler balık tuttuğu zaman sende seviniyosun güzel oluyor. biz kalede 9 mt lik tekneyle çıktık 6 kişi çok zevkli geçmişti. sarıseki barınakta bir abimizin teknesi var motoru arızalı olduğu için ne zamandır gidemiyordum. İnşallah iskenderunda birgün beraber çıkarız.mrsparkle mrsparkle mrsparkle

17. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Ben öğretmen olduğum icin sömestr ve yaz tatillerinde oradayim. Hep iskenderunda n acildim. Kale köyü civarini denemek isterim. Geldiğimde forumda yine bir baslik açarım. Uygun olursan çıkarız beraber. Selamlar.

18. ceranımoo_ist

Favori Kamış:
    okuma,linelife,remixon
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Gecen cuma gunu dortyol aciklari takribi 21-23 kulaclarda forumdan mahmut abi kardesi ve ben tekneyle guzel bir av yaptik yuzde sekseni kirmizi balik bir kac parca cupra, gumus, cerbit,isparoz aldik cok taminkar bir avdi..

19. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Havalar ısındıkça balık yapmaya başlar baharda güzel barbun ve cerbit yapması lazım körfezin. .. herkese rastgele...

20. mhmmtx

mhmmtx muhammet usta

Antakya samandag cevlik balikcilari

Selam ismim muhammet usta. Cevlikte tanışma maksadıyla bir gün duzenleyelim diyorum bir aylık bir süreçte tanışma felan ayarlayalım bir tekne ile de ava çıkarız . Organizasyon ayarlayabilecek arkadaşlar varsa yazSin dostluğumuz baki kalsın . Saygılar