dragostan palamut

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında xbluex897 tarafından paylaşıldı.

1. burcin

burcin

Favori Kamış:
    :) açıkça deşifre edildi imzada
    eyvallah hocam...

bu sene şöle güzel bir av yapıp şu sayfaları renklendiremedimn derdim o yani!!!

yoksa balık başlasa valla biliyorsun bizim orda 15-50 tanenin yüzüne bakılmaz valaa!!1

nerde 2000 deki akın bee ah ahhhhhhhhhh!!! kovayla tutuyorduk valla....

2. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    bu sene çok geç kaldı bakalım durum ne olacak, umarım kısa bir sürede olsa balık yakalayabiliriz.

3. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Dragosta son durum nedir acaba?

Hava çok soğudu sulu kar başladı.
    Bu havada balık olurmu? Yoksa boşamı kürek sallarım?

Ama olsada olmasada titresemde gidicem. Dynema sardım makinama, floracarbon takım yaptım, deneyemedim daha. Yanıp tutuşuyorum denemem lazım. :)
    Yarın sabah 5-6 civarı dragosa gitmeyi düşünüyorum. Lüfere (flato istavrit) ve aynı anda izmarite (karidesle) atmayı düşünüyorum.

İlk defa dragosa balığa gidicem.

Önerisi olan veya benle soğuktan titremeye gelen varmıııı?:):)
    Gelen olursa telefonlaşalım. cep teli özelden yollayabilirim.

Yarın sabah 5-6 arası ordayım. En fazla 10-11 e kadar durabilirim Tabii donmazsam:) )

Bu sefer Bana Kocaman Rasgele.:)

4. selim78

selim78

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    2 tane istavrit :)
    Slm herkesee ;
    Atalarımız ne demişler zamanında :D Balıgın kulagına kar kaçtımmı balık cogalır demısler bundan sonra cogalır balık ;)

5. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Selim usta peki o balıkları tutmaya uğraşırken bizim kulağa kar kaçarsa ne olur:D :DAman acilde uğraşmayalımda

6. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    burçin ne yaptın, durum nedir?

7. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Pazar sabahı malesef kalkamadım. Gece 2 de yatarsam 5 te kalkamam tabi:) Akşam 7 gibi indim dragosa. Aman Allah'ım o nasıl hava. Poyrazmı poyraz, deniz dellenmiş durumda. Dalgalar kayalıkları parçalayacak sanki. Nerdeeee o gündüz ki güzel olan hava. 1 saat zor durdum, oda inadımdan. Baktım olacak gibi değil çıktım geldim sıcak yuvama.

Yok yok bana birtürlü nasib olmayacak bu dragos:)

Selametle.

8. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Tik Yok

CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ GİTTİM TIK YOKTU ARKADAŞLAR AMA 15 GÜN ÖNCE GÜZEL PALAMUT VE CİNEKOP YAPMIŞ......:mad:

9. burcin

burcin

Favori Kamış:
    gittik

valla hocam cuma akşamı gittik ve pazar akşamı bol bol mezgit aldık!!! başka bişey yok!! ha bide hayatımda olmaz dediğim görmeden inanmayacağım bişey geldi başıma!!! 3 arkadaş ama hallerinden bu işe çok yeni başladıkları belli, yanımıza gelip rast gele dediler ve 4'lü mezgit takımlarını tavuklu yemlerle attılar kıyıdan!!!

çocuklar çok amatör ve yanımızda habire olta takıyorlar, ya kardeşim biraz ileri gidip atın dedim ve sonra olan oldu!! içlerinden biri (ki hayatında ilk defa o akşam olta atmış) elindeki mezgit takımını çapari edasıyla çekip atarken birden zorlandı ve arkadaşlarından yardım istedi!! sudan balığı çıkardılar, bizde tecrübelerimize ve avlağın av verme kapasitesini bildiğimiz için büyükçe balığı hopppppppp dokunmayın iskorpit olm o çarpar valla diyerek teselli ediyorduk ki birde yanlarına gittiğimizde ne görelim canavar babafingo (lüfer)....

ben hayatımda böle bişey yaşamadım biri anlatsa kesin inanmam ama oluyor işte!!!

neyse sonuç olarak cuma akşamı ve pazar fırtınada baya bi mezgit(mezo) yaptık ama mezo deyip geçmeyelim öle ufak falan değil bildiğpiniz baba mezgitler ama takım çok fark ediyor!!! bzi yeni bir sistem bulduk ve bu takımla dipte ne varsa toplıuyoruz size şöle anlatayım...

bildiğiniz çinekop takımının 2 iğneli hırsızlısını düşünün ve bir numara ufağını + bu takımı mantarı ile beraber 3 tane yapın ve kalın bir bedebe köstekleri 10-12 cm olacak şekilde bağlkayın!!! (oldumu size üçlü+ yemli+hırsızlı+mantarlı çinekop takımı) şimdi bu takımında kurşun boyunu biraz uzatalım ki dipteki gelincik kaya balığı vs gibi gereksiz mahlukat atlamasın...sonra oltayı atıp takımı yatırın ve bakın bakaklım neler atlıyor??? bu takımı biz bi takımcıda gördük ve sonra kendimiz yaptık ama şimdi işin açıkçası almak kolayımıza geliyor malum iş güç pek vakit olmuyor ama böyle bir takımızın varsa aşağıda ne var ne yok süpürüyorsnuz ve gereksiz balıklardan ve yavrularında da uzak oluyorsunuz... + bir sefer vurdu yemi aldı sorunu yok çünkü aynı yemden 3 tane var buda cabası...

gelenler (çok büyük mezgit,çinekop 2 tane,karagöz istavrit,kırlangıç) daha olsa onlarıda alıcaz ama yok...+ yem olarak bildiğiniz istavrit takıyoruz (yaprak kesim)

deep not: sabah 5 ile 10 arası rapala ve çapari ile müthiş palamut yapıyor vakti olanların bilgisine...

saygılar...

10. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Dragostan bahsediyorsun dimi kardeş en kısa zamanda dediğin takımla oradayım. Gecen sene bizde bol miktarda büyük mezgit aldık.Ama rapala ile Cumartesi Pazar sabah akşam denedim tık yoktu:D .....

Mustafa Çavuşoğlu

İstanbul / Kartal

11. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    burçin, iri mezgit güzel olur, tebrikler. lüfer yakalayan arkadaşlarınki güzel şans, balık yakalamak birazda şans işi bu yüzden bu tarz avlara şaşırmıyorum artık.:) anllatığın takımma benzer olarak bende üçlü yemli takım kullandım ama benim kullandığım takımda en üstte tek mantar var. bide alt köstek dibe yakın olursa bence dip balıklarından yakalama şansın olur. çünkü oralarda dil balığı, kalkan gibi balıkları tutmak mümkün. rastgele.

Son düzenleme: 6 Kasım 2006
  12. burcin

burcin

Favori Kamış:

çıksa ok ama maalesef onlardan eser yok ama kalkan maltepe de çıkıyor biliyorum!!!
    eyvallah...

13. burcin

burcin

Favori Kamış:
    ok

giderseniz kesin alırsınız ama direğin yani tabelanın orda olmaya bakın zira orası daha kumluk ve güzel balık yapıyor ben artık rotayı tekel iskelesi dragos liman içi veya iskelenin yanından atmak için değiştiriyorum bu kadar mezo yeter bide cino lara bakalım....

14. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    HER AKŞAM GİDİYORMUSUN YOKSA HAFTA SONLARIMI TAKILIYORSUN....BEN TEKEL İSKELESİNİN HEMEN KARŞISINDA OTURUYORUM.AKŞAMLARI TEKEL İSKELESİ VE LİMAN KARANLIK OLUYOR.(TİNERCİ VE ŞARAPCILAR VAR DİKKAT ET) DRAGOSTAN MALTEPE KUMCULARA KADAR OLAN KISINM DAHA AYDINLIK.HABERİN OLSUN HAVALAR DÜZELİRSE AKŞAM DENEMEYE CIKACAĞIM..DİREĞİN YANI DEDİĞİN YER DRAGOSLİMANDAN MALTEPE KUMCULARA DOĞRU OLAN YER DİMİ..?:confused:

15. burcin

burcin

Favori Kamış:

karanlık değil ordada ışıklar var ama balıkçı yok biz gidince şenlenecek işte. :)ama o tipler rahatsız etmez merak etme ayrıca tekel iskelenin otopark karşısındaki tarafı aslında daha iyi balık yapar ama ben rahmanlara doğru olan bölümden atacağım bide teke rapalası buldum bakalım işe yaracakmı???

(DİREĞİN YANI DEDİĞİN YER DRAGOSLİMANDAN MALTEPE KUMCULARA DOĞRU OLAN YER DİMİ..?:)aynen öle!!!!

16. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Ben Cumartesi Sabah 6 Dan 8,5 Kadar Dragostan , Cumartesi Akşam üstü 4 Ile 5 Arasida Ve Pazar Akşam üstü 3 Ile 4,5 Senin Bahsettiğin Tekelin Yani Rahmanlara Doğru Hemde Iyi Marka Rapala Ile Denedim Yanimda Yemli Atanlar Vardi Birde Hava Buzzzzzz Tik Yoktu. Ama Daha Bir Iki Hafta önce Güzel Palamut Ve Tektük Cinekop Almişlar...yakalarsan Veya Görürsen Haberim Olsun...:d

17. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Selam Arkadaşlar Kartal Dan Maltepe Ye Son Durumu Varsa Giden öğrenebilirmiz.havalarda Isinmaya Başladi Hadi Rasgele.........:)

18. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Arkadaşlar kısmet olursa bugun hava güzel, akşamda böyle giderse takılacam var giden kartal dan maltepe ye doğru bu günlerde atan...?:eek:

19. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Dün akşam geçerken sahilte 5-10 kişi vardı (dragosta). durup bakamadım. Heralde vardır bişeyler. havalar çok güzel oldu tam balıklık sanırım. şu dragosta bir balık tutmak nasib olmadı yahuu. Geçen pazar akşamı gittim fırtına kıyamet 1 saat zor durduk dragosta. Ama bu hafta sonu pazar sabahı saat 5:00 da kesin ordayım. Allah kısmet ederse tabii:)

Rasgele

20. cezmi

cezmi

Favori Kamış:
    kamış çapari zıpkın
    En İyi Avı:
    kefal
    selam arkadaşlar bi akşam dragoz sahilde buluşalım hem balık tutalım hemde sucuk ekmek yapalım.