dünkü avdan bikaç foto

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında b0ris(in çorlu) tarafından paylaşıldı.

1. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    balıklar süper tebrik ederim ama üzerindekiler 1 temmuza göre biraz kalın deilmi sanki önceden tutulmuş o balıklar

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    arkadaşlar herkim karşısındakini kandırmaya çalışırsa aslında kendini kandırıyordur arkadaşımız 2 temmuzda tuttğunu söylüyorsa söylediğinin aksini ispat edemiyeceğimiz için doğru olarak kabul etmeliyiz hem dikkat ederseniz balıklarda yumurta yok ve denize çok yakın bir yer sabahları serin olur nede olsa karadeniz kıyısı saygılarımla allah herkese böyle balıklar nasip eder inşallah

3. Aferin Ertan,tespitin çok yerinde;)

11.05.2007 de yapılan bir av,serin olması gayet doğal;)

4. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    resimlere biraz daha dikkatli bakarsan yumurta olduğunu görürsün

5. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    Eyw abicim

6. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    eh ozaman bu durumda görev mod'ların günah bizden gitti:mad:

7. Yöneticiler zaten farkında;)

Konu sahibi bi gelsin sevgili Aytekin:)

Savunma almadan kalem kırılmaz;) :)

8. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Varya insanın paylaşım yapası gelmiyo.Sazan sezonu açıldı diye balıkların hepsi havyerini dökmesimi gerekiyo?Sanki balıklarda takvim var.Hadi 1 temmuz geliyo bizde bi yer bulalımda dökelim şu havyerimizi sütümüzü diye düşünüyolar dime.Sabri abide bikaç foto eklemişti onlarada havyer var dediniz şimdi sıra geldi bize.Al bak 1999 sazan yarışması tabi sen bunlarada havyerli dersin yasak zamanda yapılmış yarışma...

Madem fazla anlamıyosun hiç laf atma.Bu konu ile ilgili daha öncede tartışılmıştı.Sazanlar belli bi boya kadar uzar ondan sonra genişlemeye başlar ve yağ bağlar.Şişer havyerli gibi durur tmm mı.Yayın değil bu bahsettiğimiz sazan belli bi boya kadar uzar.Bazılarınıza tepkim sert gelebilir ama insanın morali bozuluyo.Uğraşıyoruz, çabalıyoruz, bişeyler yapıyoruz, paylaşıyoruz, yaptığınız katılıma bak.Ama anlaşılan aramızda bu balıkların yasak dönemde yaklandığına inanmak isteyenler var tamam onlarında hevesi kursağında kalmasın.YASAK ZAMANDA YAKALADIM İÇLERİ HAVYERLE DOLUYDU OKEY ? rahatladınızmı...

9. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Coskun,
    Bizlerin kimsenin pesinde oldugu yok. Ancak prensiplerimiz var.Bu prensipleri kisisel manfaatlerimiz icin degil toplumun menfaatleri icin isletmeye calisiyoruz.Bu konulari irdeleyen elestiri geldiginde kitleye acilan bir paylasimin kanitini savunmasini elbette paylasimda bulunan yapar. Herseyin bir badeli vardir dostum. Paylasimimiza saygi, takdir, samimi duygular istiyorsak, her seyden evvel ayni samimiyetle gelmeliyiz ailemizin huzuruna.
    Kalp paranin degeri var mi? Satin alabilirmisin onunla bir seyi? Evet, taki kalp para oldugu anlasilana kadar. Eryada gec anlasilir da degil mi?
    Ancak biz hata yapani yikip , ustune bir agir bir yafta yapistirip , yok etmek istemiyoruz. Insan kaybetmek istemiyoruz. Insanlarin kaybolmasini istemiyoruz.Cunku onlar bizim icin degerliler.Yaptigimiz herseyin ardinda aslinda onlara bir hizmet ve gercek samimi bir paylasimi yakalama cabasi var.

Butun bunlardan sonra sana bir abin olarak soruyorum guzel kardesim.
    1- Baliklar ne zaman yakalandi. Samimi cevap lutfen.
    2- Illegal bir zamanda yakalandiysa ozur dileyecek kudretin var mi?(Biz var oldugunu biliyoruz. Konu senin bilip bilmedigin)Unutma ki herkes hata yapabilir. Hata yapmak hata olmak degildir.

3- Yukarda gosterilen baliklarin hepsinin eger bir yarisma icersinde yakalandiysa geri salindigina eminim. Zaten sudaki pozlarin ardinda ki gercekte bu. Bazi ulkelerde avlaklar cok iyi korundugu icin burda belirli donemlerde bilerek avlaktaki dengeyi korumak icin avlak balikciliga acilabilir. Hatta havyarli baliklar tutulabilir. Toplumca kurulmus bir denge, bu dengeyi saglayan kurallara saygi duyan bir vatandas kitlesi, boylesi bir odulu gunu gelip kendisine, buyuk baliklar tutturtup, buyuk baliklar tutulan balik yarismalari duzenleyip, une ,sohrete, turizme, ekonomiye , tada , damaga, neseye ve mutluluga v.s. hizmet edebilir.
    Ancak bunlarin olabilmesi icin her seyden evvel prensiplerine dort elle sarilmis,
    toplumun cikarlarinin kendi cikarlarinin uzerinde oldugunu bilen bir kitleyi yaratmak lazimdir.Seni bundan sonra bu anlayisi savunacak bir dostumuz olarak kabul edip, gorebilirmiyiz. Biz gormeyi cok istiyoruz. Cunku bir birimize hicbir zaman olmadigi kadar ihtiyacimiz var. Bir ozur, gercek bir caba butun bunlara yeter.Ancak "ben kirildim, bozuldum, oyle yapmazlar bak boyle yaparlar tarzi"
    inan o elindeki baliklari ve "resimlerde bir gunden oteye" goturmez.
    Hadi kardesim samimiyetle , akli seliminle bizimle gercegi paylas, gercek ne olursa olsun "bu gunden itibaren daha guzelini yapabilmeye yetkin oldugunu bil,
    ve bu yetkinligini bizimle paylasmaya devam et.

Eger baliklar kanuni yontemlerle yakalanmamissa paylasiminiz silinecektir.
    Kusura bakmayin. Ancak bunun sorumlusunun biz degil, samimiyetsizlik oldugunu sanirim takdir edeceksiniz. Ancak tekrar soyluyorum. Samimiyetsizlik her an gecmiste kalabilir. Neyle mi? Samimiyetle.
    Saygi ve sevgiyle guzel kardesim.

10. Ertan'a cevap vermişsin ama bana yok, beni beğenmiyormusun:confused: :D

Ertan kişisel olarak düşüncelerini söylemiş,ama ben kişisel olarak değil programlarla tarihleri ortaya döktüm

Örneğin

Gider ayak bir kaç foto demişsin,ama bu fotolar geçmiş ayaklara ait;)
    Ne ayak ? :D

Daha fazla örnek sunmayayım istersen,gerçekleri söyle özürdile samimiyetle iş tatlıya bağlansın;)

Rastgele kardeşim:)

(yakında bir program yapıcam,hangi yem kullanılmış,takım nasıl,avlak neresi balığın kilosu limiti vs. vs. lap diye dökecek ortaya:cool: :D )

11. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Can Abi Olay'ı Çözemedim.Yani Yan Tarafa Koyduğun Tabloda Tarihmi Var? Yani 2007 yazıyor ama kaçıncı ayı ? o yanında 05 yazan yer saatmi tarihmi :D Dokundurma Yapmıyorum inan.sadece olayı çözemediğimde soruyorum :D

12. 1. resim 11.05.2007
    2. resim 01.05.2007

;)

13. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Abi Çok Kötü Deşifre Etmişsin.Valla O Kardeşimizin Yerinde Olmak İstemezdim :D Artık Forumada Giremezdim :D Ama Gerçekten Çok Faydalı Bİr Takibat ve Akabinde Harikulade -kesin delil olan Bir Deşifre Olayı Gerçekleştirmissin..Tebrikler Abi:)

14. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    Madem fazla anlamıyosun hiç laf atma.Bu konu ile ilgili daha öncede tartışılmıştı.Sazanlar belli bi boya kadar uzar ondan sonra genişlemeye başlar ve yağ bağlar.Şişer havyerli gibi durur tmm mı.Yayın değil bu bahsettiğimiz sazan belli bi boya kadar uzar.Bazılarınıza tepkim sert gelebilir ama insanın morali bozuluyo.Uğraşıyoruz, çabalıyoruz, bişeyler yapıyoruz, paylaşıyoruz, yaptığınız katılıma bak.Ama anlaşılan aramızda bu balıkların yasak dönemde yaklandığına inanmak isteyenler var tamam onlarında hevesi kursağında kalmasın.YASAK ZAMANDA YAKALADIM İÇLERİ HAVYERLE DOLUYDU OKEY ? rahatladınızmı...[/QUOTE]

Güzel kardeşim bizim burda kimseyi rahatlatmak yada bazılarını bozmak gibi bir amacımız yok bizim amacımız yapılan bazı yalnışları düzeltebilmek unutmaki bizler genç insanlarız ve önümüzde daha çok uzun seneler var mesela o balığın içindeki 1 havyarın 10 sene sonra ne hale geleceğini düşün ve yaptığın yalnışı anla böyle patlamanın ne anlamı varki yada kime faydası var

(Emin olki balıktaki yağmı havyarmı anlayabilecek kadar bilgim var)

15. sazan41sazan

sazan41sazan ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5 kilo sazan
    merhaba coşkun güzel balıklar tebrik erderiz bu balıkları nereden tuttuğunu bizimle paylaşırsan bizde gelip tutmaya çalışalım be izmitli...yeride tarif edersen sevinirim

16. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    abilerim ablalarım bi yanlış anlama oldu herhalde, bide şu resme bakarmısın can abi bugün çektim bugünün gazetesi.Telefonu yeni aldım telefonda var herhalde bi sorun...

17. 13.05.2007 tarihini gösteriyor yeni çekmiş oldugun resim

Ya cep telefonun arızalı:rolleyes: yada tarihi geri aldın:D

Sonuç itibariyle tarihleri ben verdim yorum sizin;)

18. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Coskun Kardesimizle konu hakkinda ozelden gorusmelerimiz oldu. Kendisi her hangi bir darginlik yaratmadan bizlere konunun aydinlanmasinda buyuk isbirligi gosterdi.
    Ulkemizde hep kontrol mekanizmasinin saglikli islememesi nedeniyle pek cok duzenlemenin de saglikli islemediginden yakiniyoruz. Sitemizde bu durumu elestirirken biz eger kendimiz uzerinde bir kontrol makanizmasi kuramassak ne yazikki bu elestiriler hikayeden oteye gidemez cunku kendimiz elestirdigimizi yapamiyor oluruz. Can gibi cok degerli bir uyemizin bu kontrol mekanizmasina
    inanilmaz bilgisayar bilgisi ve zekasiyla katkilari daima takdirimizi topluyor ve bizlere prensiplerimizi isletmemizde buyuk yardimi dokunuyor. Bu destegi gelecektede
    gostereceginden eminiz. Coskun da bu cabanin aslinda ne icin oldugunu cok iyi
    degerlendirmis ve paylasiminin ahlakini olayi buyutmeden, kuskunluk yaratmadan savunmustur.Butun arkadaslara degerli cabalari icin tesekkur ediyor , yeni paylasimlarinda bulusmak uzere saygilar sunuyoruz.

Son düzenleme: 7 Temmuz 2007
  19. cLark

cLark

evet Olaya Açıklık Getireyim ... Arkadasın orda olduğu gün ben ordaydım... Pazartesi sabahtan aksama kadar Ordaydım.. 1 gün Takıldım.. Seni Hiç görmedim..Orada Zaten balık tutabileceğin Alan Denize kadar 100 metre olsun olsaydın doğal olarak gorurdum+ olarak Senin orda Olduğuda sanırım yağmur yağmış veya ciseleştirmiş fotolar onu gösteriyor...Bu hafta Malzememi toplayıp gittim iki gece Kaldım..ben dahil istanbuldan felen gelenlerde vardı belkide 50 dip vardı..kimseye tık yoq bari en azından 1tane uaflık gelsin oda yoq :))sÖylentilere Göre bu sene ne olduysa Gelen boş donuyormuşş..Geçen Senelere gore kotuymuş..ben tavsiye etmem bence... Yağmur ciseleme durumuna gelirse Orada 30 40 tane kampçılar Orada Sordum Cuma cumartesi pazar pazartesi yağmur durumu hiç oldumu dedim Hayır Dediler..Durum ap açık ortada bence..yağmur yağmış gibi gözküyormu Sizce Arkadaslar??

Son düzenleme: 11 Temmuz 2007
  20. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    1 - Orda olta atabileceğin denize kadar yaklaşık 300-400 mt yer var.
    2 - Orda balık çıkan 2 tane yer var.Bugün gideyim yine tutarım.Sürekli gidersen nerde balık çıktığını zamanla öğrenirsin.
    3 - Bu aralar neden gitmiyosun diyecek olursan biz ordayken bile tatile gelenler vardı ve deniz bisikletleriyle orda geziyolardı.Balık ürküyo ve yeme fazla saldırmıyo.
    4 - Yağmur çiselemiş diyosun :eek: demekki allah bizi seviyomuş bizim bulunduğumuz yere yağmamış...