edirne tunca nehrinde turna :S

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında BATILI_22 tarafından paylaşıldı.

1. BATILI_22

BATILI_22 CiHaNgiR BaYrAkTaR

En İyi Avı:
    7,5 kg yayın 4 kg aynalı sazan . . .
    abiler dün tunca nehrine avlanmaya gittim yanımda saz oltasınya avlanan bi adam vardı bn bulgarları tutarken adam hiçbişi tutamadı ama tam toplanıyodu yarım kg ya yakın bi turna çıkardı şaşırdım :S daha önce hiç görmemiştm acaba nerden geldi :D

2. bilent yıldırım

bilent yıldırım bilent yildırim

daha benim küçüklüğümde,ağcıların en önemli geçim kaynağı idi turna .özellikle meriç nehrinde.

3. BATILI_22

BATILI_22 CiHaNgiR BaYrAkTaR

En İyi Avı:
    7,5 kg yayın 4 kg aynalı sazan . . .
    vayy be şimdi ilk defa denk geliyorummm şaşırdım bende :S

4. jazzbass22

jazzbass22 Aykut Coşkun

Favori Kamış:
    alba Oritent 10-30gr
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR40
    çok uzun yıllardır meriç ve tuncada yemli, kaşıklı şekilde avlanıyorum. Hiç turna görmedim. bahsedilirdi ama hiç denk gelmedi tutmadım da. Kısmet işte binde bir =) inşallah çoğalır ürer de biz de kısmet olur.

5. sarayli70

sarayli70 YILMAZ

Acık ceza evivin sınırlari içinde kalan 2 göl vardı (Elmalı ve Karadönek)Diye.bu iki gölde baya bir turna vardı ama avlanmak yasaktı.Daha dogrusu araziye girmek yasak oldugu için avlanılmıyordu.Öğrendiğim kadarıyla yakın zamanda bu göller Tunca nehri ile birleştirilmiş yani tuncanın suyu bu göllerden gecmeye başladı.Sonuc olarak bu turnaların bu göllerden gelme olasılıgı çok yüksek ama gerek tuncada gerekse Meric te kaşık veya Rapala ile avlanan pek yok.Nadirde olsa yemli oltaya geliyor demekki hayvan

6. sarayli70

sarayli70 YILMAZ

Şu anda bile Tuncanın agızından(Meriçle birleştiği yerden)Avarız köyüne kadar 4-5 tane sürekli AĞ ve Davul (yani Lenter) koyan balıkcı var.Bunlar engellenmediği sürece üzülerek bu Turnaların pek şansı oldugunu sanmıyorum

7. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Meriç'i çok parçalı olarak balıkçılara kiraya verdiler.Oltacılara çok az yer kalmış:(

8. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Yılmaz bey, imza ayarlarınızı düzeltirseniz, site üyeleri size hitap etmekte zorlanmaz, ayrıca sitede forum konular içerisinde tanışalım bölümünde kendinizi kısaca tanıtırsanız, bizlerde tanımaktan mutluluk duyarız

Keyifli paylaşımlar