Elektrikli motor ve akü

Konu, 'Motorlar' kısmında mka.mka tarafından paylaşıldı.

1. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Arkadaşlar 54 lb bir motor ve motor için 90A jel akü aldım. sizlere danışmak istediğim konnuya gelince. Akü için 100A AGM akü almak üzere gittim ama satıcı beni kandırarak daha pahalıya 90A jel akü verdi. Acaba iyimi yaptııı yoksa hakaten kandırıldım mı.:D :D İyi yaptıysa neden iyi yaptı:) Ayrıca bu jel akülerin şarz cihazı biraz farklı oluyormuş kendinde bulunan normal cihazı satmadı buna uygun dışardan bul dedi. Bu jel aküler için uygun cihazı ankaradan nerden bulabilirim. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

2. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    arkadaşlar yokbu bu konuda bilgisi olan:confused:

3. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Mesut 2 hafta önce bende 305 cm üzerinde akülü 990 ytl ye bot aldım Sanayiye gittim sulu 60 amper akü aldım 1 ci fiteste 6 saat gezdiler,hala akü dolu.

4. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Bu hafta sonu kullanma fırsatı buldum. 3,10 bot 54lb motr ve 3 kişi bizi en az 5-6 saat idare etti. hava çok rüzgarlı ve su dalgalı olduğundan çoğunlukla 5.viteste kullanmak zorunda kaldık. akü bitti bakalım nasıl şarj edicez :)

5. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    keşke bilgim olsada yardım edebilsem kardeş. Bende ısrarla birileri yazsında bilgi alayım diye bekliyorum. Bende bi bot ve motor alacağım bakalım bilgi biriktiriyoruz şimdilik.

6. Ben aşağıdaki eski bir konu başlığına bu konu ile ilgili oldukça işinize yarayacak bilgiler yazmıştım.bir göz atın;) http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=9423&highlight=%FEarj

7. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Hakan arkadaşım benimde botum var.Ama kesinlikle elektrikli alma.Bu konuda baya bi tecrübeli sayılırım.Çok araştırdım.2.5Hp bile olsa benzinli olsun.

8.  
  9. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    :)evet biraz geç oldu :D Ancak şu var arkadaşlar iç sularda yakıtlı motor yasak :( o yüzden pek bir tercih şansımda yoktu maalesef. Her ne kadar şuan sıkı bir denetim olmsada bu olmayacak anlamına gelmiyor. Elektrikli motor tatlısuda kesinlikle ihtiyaca cevap veriyor. Sonucta amaç uygun koylara gidip kıyıya yakın yerlerde at çek yapmak. Bu arada düşüncesini benimle paylaşan arkadaşlara teşekkürler.