eski sevdam.....Sazan

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Ethem tarafından paylaşıldı.

1. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Cumartesi ve pazar, Sazan icin yegenimle birlikte tatlisu avina cikmistik iki gun ugrastik ama nafile, tik yoktu malesef.
    tatlisu baligina cikmayali 8 yil gibi bir zaman gecmisti.....buralardaki tatlisular biraz kirli icinden cikan baliklarda pek yenmiyor....zaten yakaladigimiz baliklari geri birakiyoruz.
    eski zevki yeniden tatmak isdedim ama arkadaslar malesef ben bu sazan isini unutmusum, bos donduk.

2. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    doğanın içinde yemyeşil her yer.Balık yoksa en güzeli bir ağacın altına yat uzan keyfini çıkar ancak bu kadar olur.

3. yerler harika balık olsa dahada iyi oludu ama temiz hava en azından :)

4. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Amannnn boşver be ustam.Varsın gelmesinler vicdansızlar.Sen kafanı dinlemene bak.Gelme ihtimali bile ,o heyecean bile yeter.

5. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Hollanda tarihini en sicak Temmuzunu yasiyor, bayiltan, bunaltan bir hava ulkeyi kavuruyor. biraz olsun serinlemek icin sehir disina ciktik.
    ben genelde sitres atmak icin baliga cikarim, ama bazen balik avlarken daha cok sitres oluyorum.
    misal dun sazanlar zaman zaman su yuzeyine cikiyorlardi misinanin etrafinda dolanip duruyorlar ama yemi es geciyorlar, okadar sinir oldumki neredeyse gole atlayip ellerimle yakalayacaktim!!!
    yillar once 10 kilo civarinda birtane yakalamistim, rekorumu egale etmek icin yeniden sazana dondum.:eek:

6. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Vallahi harika yer abi. Balık çıkmasa ne yazar. Bizim burda olsa her yer naylon poşet plastik atıklar dolu olurdu. O ağaçlarda o yaşa gelemezdi.Yok yok biz ülkemizi kesinlikle sevmiyoruz.

7. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Kerim, Hollanda cok kucuk ulke yuzulcumu Konya ilimizin buyuklugunden biraz daha buyuk....nufus 17 milyon, insanlar ic ice yasiyorlar.
    tabiyat yok denecek kadar az, ama bizimkilerinin aksine adamlar deyerini biliyorlar, fark burada.

8. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    selamlar ethem bey resimler cok gusel gorunuyor benimde orhan adıinda bir arkdasim yeni hollandaya yerlesti orada tatli suda yakaladigi baliklari anlatiyor hem cok gusel hemde cok zevkliymiş suya inip olta atmakta cok gusel bence :)

9. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Buralardan cikan tatlisu baliklarini hic kimse yemez, hobi olarak balik avlanir.
    yakalanan baliklar geri suya birakilir, eeeh balik yedikcede sisiyor bunu avlamak zevkli olmazmi.

Orhan arkadas hangi sehire yerlesti?

10. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    sağlık olsun ethem abi oradaki doğa yeter insana balık olmasada yani dimi abicim inşallah bidahaki sefere rastgelir sevgiler saygılar kal sağlıcakla;) :)

11. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ethem o yeşillik yeter.Bu kez balık olmasada olur:)

12. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Sevil hanim, ilk turu Sazanlar kazandi......ama bu aksam erken cikip yine ayni yere gitmeyi dusunuyorum, bakalim ikinci turu kim kazanacak? :cool:

13. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    rastgele arkadaşım. manzara çok güzel. balık olmasada olur diyeceğim ama, pek öyle olmadığını biliyorum. tekrar rastgele...

14. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Gerçekten çok güzel bir yer doğası mükemmel