ESKİŞEHİR göl-gölet-barajları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ergungorgun tarafından paylaşıldı.

1. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Hocam eline sağlık..Epey sazan salmışlar..3 sene sonraya kalırsa bu balıklar değme keyfimize.Bizim ülkede bir kamu kurumuna bu şekilde soru sorulması ve gecte olsa cevap gelmesi , ilgilenilmesi şaşırtıcı?:)

2. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    murat saolasın bilgiler güzel bi kaçgün yoktum ramazanınız mübarek olsun

3. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    ya bir ara biz de organizasyon yapacaktık:D

4. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Arkadaşlar;çiftelerde kapakları acmışlar..su cekilmiş,kışın balık yamak isteyen arkadaşlar değerlendirebilir..Eminekin köprüsünün orası olursa kasık çizmesiz gitmeyin..diğer yerler için diz çizmesi yeterli olur.

5. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Kapaklar açılınca su yükselmiyor mu? Kafam karıştı.
    Birde Sarıcakaya, Mihalgazi tarafında Sakarya Nehri kıyılarını kepçeler temizliyor bu yüzden su bazen çamur gibi akıyor. bazen yükselip bazen alçalıyor.

6. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Hocam acılınca yükseliyorda olabilir..yazın kapatılıp su tutuluyor diye biliyorum..sende haklı olabilirsin..neticede su düşmüş,bundan sonra kışın ideal olur,tek tük te olsa balık yapıyor..

7. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Sarıyar.

Yarın sabah itibari ile 2 gecelik SARIYAR a gidiyoruz.. koyunağılından gelen bilgiye göre Ağlar çakılı geliyormuş..Senenin son seferi için ,dönüşte görüşmek üzere..

8. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Ulaş'cığım Ankara'ya en yakın ve verimli avlaklar neresi,nasıl gidilir bilgilendirirsen sevinirim.Teşekkürler.

9. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Sarıyardan dün itibari ile döndük..Küspeli götürmediğimiz için 15 kadar ufakla döndük..Küspeliyle tane balık alanlar olmuş,koyunağılı balıkcısı kayıkla geciren arkadaş selcuk söyledi..bu arada ilginç olayda 1 tane aynalı takıldı oltaya..senelerdir esamasi yoktu sarıyarda o da bize nasıpmiş.gecelik sezon kapandı bu senelik..kışın çiftelerle idare edeceğiz artık..
    Bülent abi ..bu mevsimde gideceğin tek yer var oda hava güzel olursa sarıyar barajı..Çayırhandan kayıkla gecmeniz gerek,orayı bilen biride lazım,zahmetine katlanırım dersen boş dönmezzin,ankaraya yakın pek yer yok olanlarda iş yapmıyor..

10. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Ulaş nasip, Balığa her türlü yemi götürmek gerekiyor demek. Sarıyarda bu vakit küspelinin iş yapabileceğini ben bilmiyorum.
    Hafta sonu bizde Sakar'a indik. Tavuk ciğerine ve üzüme 4 parça Kepenez aldık. Yakaladığımız en büyük balık babamın yakaladığı aşağıdaki Kepenez.
    Sakarda kepçeler çalıştığı için ne zaman balık verip vermeyeceği hiç belli olmuyor ama Pazar günü akşama doğru çok fazla balık atladı hiç oltaya gelmedi. Sabah 03 sıralarında da Sarıcakayada Deprem olmuş, öğlende Eskişehirde. zihnim fazla bağlantı kurma diyor ama. Nehirde bu kadar çok balık atladığına ilk kez şahit oldum.

11. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Murat sakarıda balık bırakmadın kardeş:)..tebrikler kepenez güzel.bu mevsimde oralara hiç gitmedik hala balık yapıyor demekki..mayısların altında kum ocağı vardı onun cukurluklarından cok iyi balık alırdık,2 senedir gitmedik..Deprem konusunda haklı olabilirsin.Sarıyarın tadı damağımızda kaldı,1 sene gecmez artık:)

12. carp

carp Mehmet

Güzel av olmuş sn hocam tebrikler ...

13. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    murat su durumu nedir sakarıda...
    bulanıklık dışında seviye nasıl...
    Gündüz yüksek mi düşük mü?
    Bu hafta sonu gitmeyi planlıyorum bir aksilik olmazsa, kaşık kullanacağım da...
    teşekkürler şimdiden...

14. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Nuri Bey,
    Şu dönemde sakarıda suyun durumu hiç belli olmuyor. Sakarya nehri çok alüvyon taşıdığı ve yatağına bıraktığı için ve bu durum kıyıdaki akıntıyı artırdığından kepçeler bu alüvyonları alıyorlarmış mış mış ben görmedim. Çamur gibi olması bu yüzden.Pazar sabahı gittiğimizde su deli gibi çamurlu akıyordu. Çok moralim bozuldu. Bu kadar yol geldik bekleylim dedik. Öğleden sonra durulmaya ve inmeye başladı.
    Mihalgazi veya sarıcakayadan bir tanıdık vasıtasıyla suyun durumu öğrenilebilir.
    Bu da geçen gittiğimizden benim yakaladığım en küçük Kepenez :) daha küçüklerini suya salıyoruz.
    Geçenlerde tırıvırı atanları mihalgazide jandarmaya şikayet ettik. Adamlar basıp gittiler. Bu tür kişilere karşı duyarlı olmamız lazım.

15. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Murat tebrikler..balığın ağzındaki meps oluyor galiba(at çek olayını hiç yapmadık)kaç numara kullanıyorsun..bende kırmızı benekli yanlış hatırlamıyorsam 1-2-3 numara yazanlarından vardı,sakarıda iş yaparsa erzak dolabından cıkartayım:)

16. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Ulaş kırmızı benekliye geliyor ama kaşıkla çok uğraşman gerekiyor. 6 saatlik avlanma sürecinde ben 3 saatten fazla uğraştım 3 parça yakaladım ufak olanı geri saldım. Genelde 2 no en ideali. 3 no büyük oluyor. ona çok vuruyor ama kanca tam girmiyor. 1 no'da orta ve ufak boy balık geliyor. suyun çok bulanık olmaması gerekir. Hava durumu, suyun durumu balığın iştahı vs. çok etkili oluyor. Yemli oltaya daha irileri geliyor. Yerini buldun mu babam'ın yakaladığı gibi irilerden çekiyorsun. Siyah incir bulunsa en güzel ona vuruyor. Tavuk cigerine her balık vurabiliyor. Dip atarsan yeri iyi tespit edersen vali balığı at çek yaparsın. Mihalgazi'nin arkasındaki sarıcakaya yolu kenarındaki kıyı boyunca çok derin güzel yerler var tavsiye ederim.

17. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    teşekkürler bilgi için murat...
    Ulaş, mavi siyah deneyebilirsin...
    1 ve 2 numaralar...
    ama su berrak ve de güneşli oldu mu renksiz olana bile gelebiliyor...Ben kağıdı sıyrılanlarla da tutmuştum...
    Normal suda kullanınca suyun geniş ve yavaş aktığı yerleri denemen gerekiyor...
    Balıkların oynaştığı yere doğru güneşi de önüne alırsan yakalama şansın var ama çok atış az av oluyor...
    Sazlık kenarlarında da yakalamak mümkün...
    Daha önce baktın mı bilmiyorum ama şu konularda sana fikir verebilir...
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3066
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3221

Son düzenleme: 23 Kasım 2006
  18. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar..sazancı olduğumuz için at çek konusunda acemiyiz..pazar musait olursak çiftelere gideceğiz dediklerine göre tatlısu levreği cıkıyormuş hemde bol miktarda..köylüler zebra gibi balıklar yakaladık dediler,üstten cizgiliymiş balıklar..orada bir iki atış yapayım belki yolunu şaşıran biri denk gelir:)

19. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Ulaş,seninde bilgi ağın çok geniş. Nerden duydun Çiftelerde levrek çıktığını helal olsun. Ben hiç duymadıydım.Levrek yakalamayı çok istiyorum. Sadece o balığı yakalayamadım. Hatırlarsan Tarım il müdürlüğünede bu konuda bir bilgi talebim olmuştu. Acaba gerçekten çiftelerde(Sakarbaşı, restaurantları geçince sazlıklı yer mi yoksa başka yer mi) bu balıktan varsa kim atmış oraya? oranın doğal türü değil, nehri nasıl etkiler iyice düşünmek lazım.Balık tutup tutama konusunda mutlaka bizi bilgilendir. Levrek varsa Solucan'a kesin gelmesi lazım, kaşığa'da gelir diye biliyorum.

20. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Solucana küçük levrekler gelir.Kızılkanat gibi.Levreğin irisi canlı veya ölü balıkla yakalanır.