fender ve mcaglar Köprüköy raporu...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    bunlar gibi en az 30 tane bırakmışımdır orda.:( ama mehmet abi de gördü bu hafta herkes küçükleri tutuyor. çok üzüldüm orda dakiklarca konuştum durdum niye bırakmıyorlar diye.. bir tanesine söyledim bi tane büyük tutmuşsun küçük balığı niye bırakmadın diye.. bana söylediği savunması aynen şu.
    " yiğenim ben buraya hiçbizaman yiyecek getirmem. her hafta gelirim. şimdi bunu bırakıyımda aç mı kalayım..." sizce mantıklımı bu savunma orada balık tutacağının garantisimi var yemek getirmiyor... eğer bu mantıkla devam ederse. 1 sene daha yemek yiyecek .. ondan sonra yiyecek yemeği bulamayacak ne yazıkkii. bunun bir örneğide korsan cd ler için geçerli.. bol bol mp3 yapıp orjinal cd almıyoruz.. bu korsancılık yüzünden yakında mp3 ünü yapabileceğimiz albümler çıkmayacak.. yazık o hayvanlara. ben birde öpüp bırakıyorum kuyrugunada kücük bi dokunuşş.. hadi yavrum sen git annene babana amcana dedene haber ver onlar gelsin diye :p.. mehmet abi ile yazın daha çok güzel balıklar tutacağız inşallah. sabırsızlıkla bekliyorum.

2. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Çok sağolun Musa ve Mert abim. Mert abi organizasyon olyına seve seve gelirim :D Köksal'ın duyduklarına ben de şahit oldum adam resmen küçükleri tutmak normal bir şeymiş gibi kendini savunuyordu. Nasıl sinirlendik adama anlatamam. Sadece bir kişi değil ki, onun gibi 10 larcası vardı. Ağ geren mi ararsın, küçük balık tutan mı hepsi vardı. Bilinçli avcı yok denecek kadar az. Ama ne yapalım elimizden de bir şey gelmiyor. Adama bir şey söylesek kavga çıkacak. Anlayış farklı, felsefe farklı, kültür farklı. Sen gel de bu adamları Avrupa Birliğine sok :p Neyse daha fazla uzatmadan Köksal'a bir sorum olacak, Bot almaya ne zaman gidiyoruz Köksal ??? :D

Son düzenleme: 5 Aralık 2006
  3. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    evet şimdi gelelim bot konusuna.. gittiğimiz mekanlar iyi hoş güzel yerler. kıyıdan cok büyük ve çok güzel turnalar tutulabiliyor.. ama gel gelelim botumuz olduğunda mükemmel ötesi balıkların tutulacağını biliyorum. çünki benim babamda yıllardır buralarda avlanır. onların zamanından biliyorum, banada çocukluğumda bulaştırdılar bu sevdayı böyle sürüp gidecek.. şu anda kendi ekibimizi kurduk sayılır mehmet abi cafer abi ve ben. Cafer abi israil de yaşıyor ve 1-2 ay içerisinde tekrar israile gidecek bizde kaldık mehmet abiyle.
    ekibimize 1 veya 2 kişi daha dahil edip güzel bir arkadaşlık kurmak istiyoruz. botu olan birisi çıkarsa eğer aramızda ekstra masraf yapmayı istemiyoruz. sonuçta ikimizde öğrenci adamız. arabamız malzememiz herşeyimiz var çok şükür bir tek bot eksik . yazım sakın yanlış anlaşılmasın, içimden geçenleri güzelce çekinmeden söylerim, eğer güzel bir botu olup bize katılmak isteyen abiler arkadaşlar varsa güzel bir ekip kurarız.. ama kimsede bot yoksa biz mehmet abiyle beraber birşeyler almayı planlıyoruz. en kısa zamandada bu planı gerçekleştireceğiz. biraz daha şu maddi durumu düzeltip iyi birşey alalım diyorum mehmet abi ne dersin?

4. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Valla Köksal bana her türlü uyar ;)