Fikrinizi Söyleyin Ne Yapalım

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında BAMBİ tarafından paylaşıldı.

1. BAMBİ

BAMBİ

Favori Kamış:
    Dinamit,Turıvırı,Ağ,Küçük Tüp, Elektrik,Trol degil sadece 0,45'lik misina ve ben
    En İyi Avı:
    SAZAN 4,5 KG
    Arkadaşlar geçen sene kızılırmaktayız yayın sezonu açık güzelde bi yer bulduk.. Neyse güneş doğdu saat 08,00-09,00 arası bi aile geldi orta yaşlı bi adam karısı torunu ve gelini. adam bi çuval agı ortalama 40-50 metre getirdi bizim oltaların önüne boydan boya gerdi.Amca ayıp yapma etme kocaman adamsın ag yasak dedik anlamadı. Tutacagımız balıklardan dolaşan oltalardan vazgeçtik. Kocaman adam laf anlamıyo tatsızlık çıkarsak eşi var gelini torunu kadınlar var. Adamı şikayet ettik jandarmaya geldi 1 saat sonra jandarma komutanına dedik böyle böyle adam ag atıyo yasak degilmi jandarma yasak dedi ailenin yanına gitti. Yaşlı adam birini telefonla aradı gelen komutanla konuşturdu adamın oglu o bölgenin jandarma karakol komutanıymış gelen askerlerde aynı karakoldan. Tahmin ettigiiz gibi görmezden gelindi. ufacık ufacık sazanlar yayınlar yok olup gitti ve o zamandan sonra ırmaga giitmedik. Akıl verin kimi kime şikayet edelim sahipsizmi bu göller ırmaklar hepsine eyvvallah mı diyelim..

2. yalcinicli

yalcinicli

3. BAMBİ

BAMBİ

Favori Kamış:
    Dinamit,Turıvırı,Ağ,Küçük Tüp, Elektrik,Trol degil sadece 0,45'lik misina ve ben
    En İyi Avı:
    SAZAN 4,5 KG
  4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Günün birinde zorla şeytana uyduracaklar insanı,bir hukukçu olarak çözümün kanunlarda değil insanlarda olduğuna inanıyorum ama artık tek bir şey söylüyorum,bu olaylardan ve bu görevini yapmayanlardan ''nefret ediyorum'' !!!

5. yalcinicli

yalcinicli

Sevgili Murat, sözünü ettiğin kişilere her yerde rastlamak mümkün. Izlenmesi gereken yol önemli. Üşenmeyin ve net üzerinden fotoğraflarınızla birlikte ihbar dilekçenizi iletin.

6. BAMBİ

BAMBİ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    SAZAN 4,5 KG
    Tamam abi tekrar başıma aynı olay gelirse mutlaka fotograf yada video kaydı alırım. Bu iş çok canımı sıktı tekrarını yaşamak istemiyorum ilginize çok teşekkür ederim hepinize rasgele..

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Nepotizim (kayirmacilik) ulkemizin en ciddi problemi. Kanunlari isletmedigi gibi,
    insanlar arasinda haksiz rekabete yol acip, toplumun kokusmasinda en etkin
    hastaliga donusur. Ahlakin ve adaletin bittigi yerdir. Evladiniz olsa kayirmaciliga izin vermeyin. Kayirmacilikla ister balikci olun ister vatandas her yerde mucadele edin. Hakkinizi yilmadan aramak , koydugunuz prensipe sirasi geldiginde kendinizin uymasi, kendinizin kayirmaciligi aramamasi ve bunun olmamasi icin gereken ne ise onun konusulup, onun yapilmasi desturumuz olmali. Kayirmacilik en buyuk cehalet ve en buyuk ihanet...

8. ^Muzaffer^

^Muzaffer^

"İyilik yap, denize at, balık bilmezse halik bilir"

Derler ama baktığımız zaman balık iyiliği biliyor da insanlarımız iyiliği, adamlığı bilmiyor. Yazık ya vallahi yazık.

Saygılarımla...

9. tiptirivsi

tiptirivsi

sanırım Türkiyemizde bunları Allaha havale etmekten başka yapacak bir şey yok...

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    türkiyede herkesin bir dayısı olduğu sürece olan zayıf,aciz ve kimsesizlere oluyor o işi sen yap bak başına neler geliyor

11. yalcinicli

yalcinicli

Osman, e zaten biz o işi yapanlara karşı izlenecek yol, yordam üzerinde konuşuyoruz. Neden yapalım ki?