FLY ÖRME MASAM & MALZEMELERİM -flykutluc@2010-

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Ne kadar güzel bir köşe bu... :)

2. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA A.Bülent

Yılların Birikimi diyelim:) turdışına çıkan arkadaşlaradan,yurtdışına çıktığım zaman,internet Alışveriş sitelerinden ve değişik ülkekerde fly balıkçılığı ile ilgili arkadaşlar edinmemeden dolayı malzeme konusunda hiç sıkıntı çekmiyorum, ama asıl beni bu konuda sıkıntıya sokmayan şey araştırıcı olmam,sokakta bulduğum her tüğü almıyorum ama:) işime yararsada cebe etıyorum hemen:):)

3. A.Bülent KUTLUCA

Teşekkür ederim:)

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Aramıza işinin ehli,gerçek amatör ruhlu ve bilgilerimize çok olumlu katkı sağlayacak bir üstad katıldığı için çok sevindim.Aramıza hoş geldiniz.

5. A.Bülent KUTLUCA

Halil Bey Hoşbulduk,Teşekkür Ediyorum, Bilginin değeri paylaştıkça artar,doğa amamıza,vatanımıza ,milletimize ve BAYRAĞIMIZA,layık birer vatandaş ve olta balıkçısı olabilmek amaç,gerisi benim kitabımda Andersenden Masal,yani teferruat,,,PAYLAŞMAK LAZIM GELİR,SADECE PAYLAŞMAK:)

6. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Bülent abi aramızda olman çok güzel. Konuya ilgi gösterenlerden biri olarak bence ülkemizde fly konusunda asıl sıkıntının malzeme tedarikinden ziyade bizlere bu disiplini öğretecek kişi sayısının azlığı gelmektedir.

İnşallah senin güzel katılımların ile de beraberce paylaşımlar sayesinde yol alırız.

Selamlar :)

7. AKİF ÖZKAN

AKİF ÖZKAN AKİF ÖZKAN

Favori Kamış:
    Okuma salina spin2.40 ve bilumum kamış
    Favori Makine:
    yeteri kadarı
    En İyi Avı:
    Yeşil ırmak nehrinden bir torba dolusu tırıvırı
    İnsanın kendine yapabileceği en büyük iyilik herhalde aşık olduğuna sığınabilme. Kısakandım doğrusu. Fly ın bir hobispor olmasının yanında sanatçılık da gerektirdiği malum. Aramıza bu ruhta dostların katılması da bizler için çok sevindirici. Hoşgeldiniz.

8. Kırıkolta

Kırıkolta Murat

Favori Kamış:
    Okuma Salina
    Favori Makine:
    Shimano exage 3000
    En İyi Avı:
    Turna 52cm
    Aramıza hoş geldiniz. Usta bir fly balıkçısı olduğunuz hemen anlaşılıyor. Ama ben bir türlü cesaret edip bu yöntemi kullanmayı denemedim. Türkiyede yeterli malzeme bulabiliyorumusunuz?

9. A.Bülent KUTLUCA

Sevgili Rıfat ,Teşekkür ederim,senin ve ekibinin av güncelerini özellikle alabalık güncelerini hep keyifle okurum,,,buradan ekibindeki dostlarına selamlar:)

Çok sevdiğim eski bir dostumun Dilinden duyduğum bir söz var

SANA ÖĞRETİLENİ DEĞİL,ÖĞRETENİ UNUTMA ASLA,,,

Bu Tecrübeyi Çok okuyup araştırarak ve interaktif yollar ile izleyerek kazandım,öğretenim hep oldu herkezden ayrı ayrı bir çok şey öğrendim,önemli olanda bu aslında ulaşılan farklı bilgileri iyi Harmonize edip birleştirebilmek,,,

Eğitim konusunda Genel Kurmay Spor kulüpleride dahil ,bir kaç oluşuma eğiti ve öğreti desteği verdim ve halada vermekteyim,,,şahsi olarak talepte bulunan herkezle ne biliyorsam bir bardak çay ve yanında bir dilim ev yapımı patatesli börek karşılığında paylaşırım,,,:):):)

iki yıldır Ankara Eryaman göksu parkta küçük gruplar halinde Fly çalışmaları yapıyorum,Bayramdan sonra Tekrarlamayı düşünüyorum,,,,

Öğretmek ve Öğrenmek isteyen herkeze açık Tabiki:)

Son düzenleme: 25 Ağustos 2010
  10. A.Bülent KUTLUCA

Akif Bey,Hoşbulduk:) Hoşnut Olduk,,:) Ağzınıza sağlık,sığınağım öyle büyüükki güzel bakan her göze ,kapıları ardına kadar açık:) Teşekkür ediyorum:)

11. A.Bülent KUTLUCA

Teşekkür Ediyorum,Malzeme konusunda çok fazla bir sıkıntı yok aslında ,sanırım araştırma ve yönlendirme sorunu ile alakalı,,,

Örneğin

Kadınlarımızın Hobi Malzemelerini Almış oldukları

HOBİ DÜKKANLARI VE MANİFATURA DÜKKANLARINDA ,
    Akla gelmeyecek okadar çok malzeme varki,,,,mutlaka gezilmeli,,,,hafta sonları Eşimle birlikte geziyoruz:p tezgahtarlara olayı anlatıp algılamalarını sağlamam yıllar aldı,,,artık çok rahat elimde sepet mağzaları gezebiliyorum,,benim işime yarayabilecek malzemeler geldiğinde arıyorlar bile,,,,

Genel Malzemeleri Yurtdışından başka temin etme şansımız yok tabi ,,bunun içinde çok sayıda alışveriş portalı mevcut

Başladımmı gerisi geliyor zaten:)

12. Kırıkolta

Kırıkolta Murat

Favori Kamış:
    Okuma Salina
    Favori Makine:
    Shimano exage 3000
    En İyi Avı:
    Turna 52cm
    :eek: Çok ilginç yurt dışı videolarını seyrediyoruzda bu yöntemle bir çok balık yakalayabiliyorlar. Merakımı bağışlayın lütfen sizin hedef balıklarınız nedir yada ne yakalayabiliyorsunuz ülkemizde?

13. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Gerçekden güzel bir çalışma odası,fly çalışma odası... :)

14. A.Bülent KUTLUCA

Lütfen Daha fazla merak edin ve sorun,burda olmamın amacı bu:)

Hedef Balığım =Diğer olta takımlarım ile tuttuğum tüm balıklar,,,

alabalık,kasna,turna,sudak,perch,karabalık bu balıklar sürekli tuttuğum tatlısu balıkları

turna,baraküda,LEVREK,zargana, bunlarda denize gittikçe tutabildiğim balıklar

Aslında sınır yok ,tatlı ve tuzlu suda her balığı fly ile yakalamanın bir yolu var,,yeterki $$$$ ve zaman olsun:) :)

Son düzenleme: 25 Ağustos 2010
  15. A.Bülent KUTLUCA

teşekkür ederim