Genel hatlarıyla kamışlar

Konu, 'Kamışlar' kısmında Balikci34 tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yüzükler aynı düzlem üzerinde sabit (?) olduğuna göre ve sağa-sola dönme işlevi de bununla ilintili ise; döndürerek kaydırma işleminin bu yönden sebebi/amacı biraz muğlak. Veya vardır belki bir fonksiyonu ancak çıkaramadım.

İleri-geri kaydırma kullanıcının durumuna göre işe yarayabilir, haklısınız.

Abim teşekkürler, selamlar.:)

2. furunotr

furunotr Haluk

Bu kamışların yapısı dairesel biçimde olduğu için kayan yuva mecburen sağa-sola 360 derece dönebiliyor; yoksa özellikle böyle yapıldığını sanmıyorum; belki makina açısını halkalara göre biraz kaydırıp atan var ise onlar için yararlı olabilir.... Ben zaten ayar yapıp siyah izolebant ile sabitledim yatağı...

3. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Selamlar herkese;

Bu surf kamışlarından ikinci el satan biryer veya forumda birisi var mıdır ? 4,20 mt boyunda 100-250 gr atarı olacak bir surf kamışı arıyorum, tabi kamışın temiz ve düzgün iş görüyor olmasıda gerekli..

Ya da forumda bulunan üstadlarım ve abilerim ikinci el surf kamışı tavsiye etmezler mi ??
    Ben kartal sahilden kayalıklardan falanda atış yapacağım için sıfır kamış alıp kamışı kayalıklarda çok hırpalamak istemiyorum, ancak kıyıdan atış yaptığım için uzağada fırlatmak gerekiyor, bu nedenle surf kamışına ihtiyacım var..

Bende şu an 2 sene önce Karaköyden aldığım Tourney markalı 3,50 boyunda 100-200gr atarı olan %90 High Carbon içeriğe sahip bir kamış var. Ancak kamış üzerinde yazan bu özellikler ne kadar doğrudur çok fazla test edemedim, Karaköyden aldığıma pek güvenemedim açıkcası ve bazen uzak atışlar yapmakta zorlanıyorum :(

YArdımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum... teşekkürler...

4. furkan büyükgöl

furkan büyükgöl furkan büyükgöl

ya arkadaşlar bende caperlan kamış ve makine var kamış 2metre acaba tatlı su için nasıl?

5. mustafauzkes

mustafauzkes mustafa

süper bir çalışma emeğine sağlık teşekkürler

6. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Shimano speedmaster surf ve game type spin modellerindeki slide n grip özelliği olsa gerek Haluk abi:) Benim için bir hayli kullanışlı oluyor. Ağır sahteler ile çalışırken kamışın sap kısmını uzun tutuyorum bu da dengeli atış sağlıyor:)

7. korayandroid

korayandroid Koray

bu kamış lakı nerede satılıyor acaba bilen varmı

8. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
  9. tosya7281

tosya7281 bilal ipek

Favori Kamış:
    lineaffe
    Favori Makine:
    shimano exage 6000
    En İyi Avı:
    ????
    teşekkürler çok faydalı bilgiler. Bizim gibi yeni başlayanlar için biraz çince gelsede zamanla okumayı ve anlamıyı öğrenirim :))

10. ustadali58

ustadali58 Ali Rıza DAŞDEMİR

Cidden kayda değer ve değerli bir çalışma., teşekkürler

11. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    ersin merhaba,

marmarada avlanacaksan, kamışı nekadar uzun alırsan erim mesafen artar. dikkat etmen gereken husus kamışın atar değeri bence 30-100 gram yeterli olur, kamış nekadar esnek olursa okadar iyi çünkü zannedersem beklemli avlarda da kullnacaksın,

marmarada istavrit için 20-50 gram
    beklemli avlarda 50-75 gram civarında ağılık kullanılıyor. gereksiz yere 100-250 atarlı kamış alıp komfordan ödün verme, ayrıca hafif atarlı kamışlar daha esnek olur.

12. deepsea06

deepsea06 Görkem Özdemir

Merhaba arkadaşlar,

Teleskopik kamışımın yüzüklerinden ikisini, kamışı kapatırken yerinden çıkartmış bulunmaktayım. Yüzükler kamışta serbest olarak duruyor. Yuvalarına hangi yapıştırıcı ile sabitlememi tavsiye edersiniz ? Japon vb. bir malzeme önerebilir misiniz ?

13. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Japondan ziyade şöyle bir yöntem var:

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=61379

14. deepsea06

deepsea06 Görkem Özdemir

Vakit darlığından pattex super japon ile yapıştırdım. Bakalım ne kadar süre idare edecek. Direk güneş ışığından biraz koruyabilirsem ömrü daha uzun olur sanırım.

15. baron18

baron18 Ramazan

merhaba arkadaşlar,eski bir oltayla ankara civarındaki baraj ve göllerde,amatörce özelikle sazan ve kadife avına çıkıyorum.bu siteye bilgi ve öneri almak için yeni üye oldum,sazan avını seviyorum onun için bu işi bir üst seviyeye çıkarmak ve iyi bir olta takımı yapmak istiyorum.özellikleriyle beraber hangi marka kamış ve makina almalıyım.bilgilerinizden yararlanmak istiyorum,lütfen yardım edin bana...teşekkürler.