Gizli Cennetimin Yakışıklıları

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

1. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    AV YERİ :Boyabatta küçük bir dere
    AV TARİHİ :12.05.2007
    HAVA VE SUYUN DURUMU :Açık ve Güneşli Normal debili Kaynak Suyu
    AVLAKTA KALINAN SÜRE : 5 saat
    KULLANILAN EKİPMAN : Dam Senso power Kamış,abu garcia c 103 makina,,018 sam Misina Muhtelif renklerde 1-2 numara black fury meps
    YAKALANAN TÜRLER VE BOYLARI :6 Adet Kırmızı Benekli Alabalık 25-40 cm arası (2 adet 20 cm iade)
    YAPILAN AVIN HİKAYESİ :Aylar öncesinden planladığım Memleketim olan Boyabat Seyahatimin ilk ayağı olan alabalık avı için sayılı günler çok çabuk geçmiş ve o gün gelmişti.Avlak istihbaratını günler öncesinden Boyabat'tan arkadaşım Sevgili Oğuzhan la planlamış ve hayata geçirmiştik.Senaryo gereği Oğuzhan Boyabat Ziraat Odası Genel Sekreteri olduğu için,yüksek dağ köylerinden Ziraaat odasına işlem yaptırmaya gelen tanıdıklarından istihbarat çalışması yapacak ve düzenli bir şekilde yer ve konum bilgisini bana aktaracaktı.1 Ay evveline kadar yeteri kadar istihbarat yaparak içlerinden en uygun olan bir kanyonu seçerek planımızı yaptık.Bize rehberlik yapmak üzere bölgeyi avcunun içi kadar iyi bilen Oğuzhanın tanıdığı Rasim amcayı aradık,cumartesi sabah Oğuzhan,ben ve Oğuzhanın yakın bir arkadaşı Harita Mühendisi Ertuğrulu alarak Rasim Amcanın Köyüne kadar gittik.Sıcak bir karşılama merasiminden sonra son hazırlıklarımızı tamamladık ve dağlara doğru yola koyulduk.Belli bir yere kadar arabayla gittikten sonra yıkılan bir köprünün bize buraya kadar demesinden sonra sık orman içerisine arabamızı kamufle ederek yaya olarak dağ içerisinde belkide yüzyıllardır duran kimine köre keçi yolu kimilerine görede orman yolu denen yollardan sık orman içlerinden bazen tırmanarak bazen dik yokuşlardan inerek 3 km sonra sık bir vadi içindeki deremize ulaştık.Dere küçük bir dereydi kaynağı 500 metre yukarıda idi küçük çağlayanların oluşturduğu gölcükler peş peşe aşağı iniyordu.Debi mükemmeldi berrakklık bir o kadar netti.Dereyi belli bir süre ağaçların arasından gözlemlemeye çalıştım içimden bu derede bırak balığı kurbağa bile yoktur diye söylenmedende edemiyordum.Rakım 1000 metre üstü,su kaynak suyu,fakat balık görmek ne mümkün .Neyse umudumuzu yetirmeden Oğuzhan'a bir takım olta hazırladım ve mepss kutumdan bir tane mepsi seçmesini istedim.Oğuzhan süper bir tercih yapmıştı ılıman iklimlerde alabalık avcılığında daha çok iş yapan mepss black fury sarı siyah üstü turuncu mepsi gözüne kestirmişti.Pek ala dedim Hayatında ilk ala avcılığı yapacağı için olta atacağı yerlere mümkün olduğunca suya gölgesini düşürmeden atış yapmasını gerekirse kayaların arkasına saklanarak uzak atışlar yapmasını tembihledim bu saatten sonra bireysel av yapmamızın daha uygun olacağını söylereyerek derenin alt ksımlarına inmesini istedim.Bu sırada Rasim amca ve Ertuğrul seyirci olarak çamlık alanda kendilerine bir yer seçmiş ve konuşlanmışlardı.İlk atışlarda en ufak bir hareket gözlemleyemedim 10 dakka geçmeden Oğuzhan elinde bir alabalıkla Hakan abi diye bağıra çağıra gelmesinmi Elinde tuttuğu balık kırmızı benekli alabalıktı yaklaşık 40 cm civarında mükemmel bir forma sahipti hemen fotoğraf makinama sarıldım bir kaç yakışıklı pozdan sonra livara balığımızı koyduk.Uzun bir müddet ben balık taktıramadım alt kısımda yeni bulduğum küçük bir şelalenin altındaki gölcüğe konuşlanarak polarize gözlüklerimi takarak gözlemeye başladım.10 dakka geçmedi 3 tane yakışıklı alanın su üstünde belirerek sinekler saldırmasını izlemeye koyuldum.En uygun anda elimde bulunan sarı üstü kırmızı benekli 1 numara mepsi oltama takarak ilk alabalığın önüne düşürdüm ilk atışta dönüş yaparak mepsi izlemeye alan balığa tam kıyıda mepsi taktırmayı başardım ve kolay bir şekilde kıyıya aldım.DFiğer 2 alayıda yakalayabilmek umuduyla seri bir şekilde 2 inci atışı yaptım tam önüne düşer düşmez saldırması bir oldu küçük bir mücadeleden sonra onuda kıyıya aldım bu sırada olan bitendenlerden huysuzlanan diğer ala çoktan kayaların dibinde kaybolmuştu.Bekmeye koyuldum bu sırada oğuzhanın sesini işittim ver yukarı çıktım oğuzhan 2 tane daha yakalamıştı kendisini tebrik ettim Oğuzhan'nın mutluluğuna diyecek yoktu abi yaktın beni ben bir daha başka balık avlamam diye sürekli söylenip duruyordu Arada kaçırmalar hariç (50 cm yakın kaçtı )bırakmalar dahil gün içerisinde 6 tane yakışıklı alabalığı yakalayarakl avı bitirdik.Rehberimiz Rasim amca mükemmel bir insandı bıraktığımız balıkları diğerlerine göre küçük görerek bizden önce bırakmak için bile davranan oydu,arada dağlarda kayboldu mantar topladı,Harita Mühendisi olan arkadaşımız Ertuğrul'da bir ara deneme atışları yaparken bir alabalığı kaçırdı.Avı saat 16.00 sularında bitirerek dönüş yoluna koyulduk arabaya vardıktan hemen sonra üstümüze dörtnala koşarak gelen yanımızdan büyük bir hızla geçen Eliklere selam verdik.Kısacası mükemmel bir av günü geçirdik Rasim amcamızı köyüne geri bırakarak Boyabat' geri döndük Ertuğrulun evinde bize katılan Sevgili yakın arkadaşım Soner'le beraber güzel bir ziyafet çektik.Yemekten sonra hepimizin içinden geçen şuydu acaba yarın tekrarmı gitsek vardığımız ortak karar o yakışıklılar orda büyümeye devam etsinler bir dahaki sene bir tek gün elbette giderizdi.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2007
  2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Keyifli bir gün geçirmişsiniz yaptığınız hareket tüm amatör balıkçılara örnek teşkil ediyor avınızda güzel olmuş devamını dilerim.

3. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Alabalık tutmak keyifli birazda zor bir iştir :) balık çok güzel paylaşım için teşekkürler

4. On numara rapor olmuş sevgili Hakan ;)

Şansınız muhabbetiniz bol olsun inşallah,tebrikler:)

5. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Bu resimler sevgili Şennur için
    ALA KEÇİ
    ALA DEDE
    ALA NİNE
    ALA DERE

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Hakan bey, anlatım ve avınızın güzelliği için tebrik ederim sizleri.
    Bu kadar güzel balıkları aynı ayarda bir raporla sunmanız ve balıkların hakkını vermeniz çok güzel :)

Av için ön çalışma var, plan program var, en önemlisi de ava ulaşabilmek için mücadele ve emek var...Tekrar kutlarım arkadaşlarınızı ve sizi Hakan bey.

7. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Bu arada keşke bir gün daha kalabilseydik Ankara da :eek: Birlikte bir tatlı su tecrübesi edinmiş olurduk :)

8. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler ellerinize sağlık paylaşımlarınız için teşekkürler

9. turna

turna

Her şey çok güzel,tebrikler.

10. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Hakan kardeşim tebrikler ,bu keyifli geçen günün resimlerini bizlerle paylaştığınız içinde teşekkürler:)

11. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Dostum çok güzel bir hikaye ve resimler. Nefissss bir gün geçirmişsiniz. Balıklar çok yakışaklı.

12. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Balıklara bakmadan evvel hikayeyi okudum
    Resimleri görmeden harika bir gün geçirdiğiniz aleni şekilde anlaşılıyordu. Resimler de üstüne kaymak oldu. Kesinlikle harika bir anlatım ve güzel balıklar. Avlarınız ger daim bu şekilde bereketli olsun. Ağzınıza sağlık...

13. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Hakan Bey,
    Raporunuzu okurken de fotoğraflara bakarken de inanılmaz keyif aldım. Paylaşımınız için teşekkürler. :)
    İkinci grup fotoğraflar Sennur için demişsiniz ama ben onlardan ilk üçünü arşivime kaydettim. Umarım sizin için bir sakıncası yoktur.

14. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Hakikaten cennet mis.Anlatım ve foto lar cok keyifli.Tebrik ve tesekur ederim.

15. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Hahan Bey öncelikle memleketin cennet köşelerinden birini az da olsa tanımamızı sağladığınız için teşekkür ederim.Ala dede ve nene çookk tatlı!!

Benekliler çok yakışıklı maaşallah,nasibiniz bol olsun hep...

Bir de sorum var izninizle,makinanızın malzemesi çelik mi,krom kaplama mı?

16. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Fotoğraf sergin ve avın çok başarılı devamını bekliyoruz.Tebrikler.

17. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Sevgili Diren resimleri arşivine keydetmende benim açımdan her hangi bir sakınca yok.İyi dileklerin için teşekkür ederim.

18. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Merhaba ufuk olta makinasının malzemesinin malzemesi grafit gövde,alimunyum kafa,ayrıca yorumların için teşekkürler.

19. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Av raporumla ilgili yorumda bulunarak iyi dileklerini aktaran tüm dostlarıma çok teşekkür ediyorum.

20. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    İnanılmaz güzel resimler ve harika bir doğa da başarılı bir av. Bravo Hakan Bey, ellerinize sağlık. İnşallah bize de kısmet olur birgün böylesi...