İlginç icadım.

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında diyafram tarafından paylaşıldı.

1. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    işte bu, yapılan bir işe bukadarmı yapıcı yaklaşılabilir. önerilerin için teşekkür ederim, gepsini gözönüne alıcam. bende sizin gibi bir sorunu görünce çözümünüde üretip söyleme gereği duyuyorum. sadece sorunu görüp söylemek yeterli olamayabilir.
    Bu konuya baştan beri herkes sizin gibi yaklaşmış olsaydı belkide şuanda bu aletin bütün eksikleri çözülmüş, herkesin fikir katkısı olan bu aleti bitirmiş bile olabilirdik. Ama bazı arkadaşlarım (lütfen alınmasınlar) uğraşmana gerek yok iş yapmaz git parayla al dediler. Neyse sorun değil. Önemli olan bütün dostlarla fikir alışverişinde bulunmak. Akıl akıldan üstündür.

Saygılarımla.

2. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    bu haberi gorunce sitede bir arastirma yaptim ve maalesef daha once dusunulmus ama hayata gecirilmemis bu projenin baskalari tarafindan hayata gecirildigini gordum:D

www.sabah.com.tr adresinden alintidir

Kameralı olta çıktı mertlik bozuldu

Mucitler dünyasında teknoloji sınır tanımıyor. İnsanoğlunun en büyük hobilerinden biri olan olta ile balık tutmak da yeni bir buluş sayesinde artık çağ atlayacak. Fishcam adı verilen ekipman, tutacağınız balığı bir "yem"in gözünden görmenizi sağlıyor. Kore yapımı aletin değeri 185 pound. Oltanın ucuna takılan kamera ve izleme monitörü sayesinde balığın "yem"e uzandığını görmek mümkün. Bu sayede saatlerce oltanın titrediğini izlemek zorunda kalmıyorsunuz. Ancak İngiltere'de bulunan Sanderson Doğal Çevre Kuruluşu, bu buluşu tepkiyle karşıladı. Bir sözcü "Bu ürün geleneksel anlayışa aykırı. Balık tutmaktan alınan doğal zevki de öldürüyor" dedi.
    DIŞ

HABERLER

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Selçuk kardeş herşeyden önce bu konuyu düşünmek/birşeyler çizmek/ bile Türk insanının aslında nasıl birsi olması gerektiğinin güzel bir örneği.
    yani yaratıcı olmak.... bir çok şeyi yabancılar buldu da / yaptıda birdenbire mi ilham geldi.. aynen senin gibi düşünerek başladılar..
    1-bu olay ın etik veya değil tartışması olmaz ..sonuçta suyun altında nevar/ne yok bakmak için yapılıyor..(görsende katliam yapacak halin yok) balık bulucu kullanmak ne kadar etik ise bu da o kadar etik olur..ki. balık bulucu kadar çabuk ve pratik olamaz zaten..
    2-bence bu konuyu / ve muhafazasını sen iyi bir dalgıç ile beraberce tasarlayın ki basınç ve batma konusun da problem olmasın. mesela aparatın kapak kısmı lomboz kapakları gibi contalı ve kelebek vidalı olabilir.
    kıraathane lerde vakit geçirmeyip bu tür işlerle zamanı kullanmak hepsinden iyidir kardeşim... devam et..

4. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    selçuk abi yetkili teknik servislerimden de destek alarak çalışmaya başlıyorum inşallah başarılı oluruz

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    vallahi güzel fikir :) denemek lazım,yoktan var etmek bu olsa gerek:D :D

6. leyl&hud

leyl&hud Mehmet Ergül

Favori Kamış:
    RIVER ANDON 300 CM KAMIŞ
    Favori Makine:
    okuma zorax
    benimde aklıma şöyle bir fikir geldi
    hani şu su geçirmez el fenerleri varya onun içine yeni çıkan kalem kameraların kamerasını monte edip kullanmak nasıl olur sizce
    kamerayı kukla kullanır gibi iplerle istenilen yöne çevirebiliriz
    bir deneyeyim en iyisi

ayrıca Mehmet abi yoktan var etmek Allah'a mahsus birşeydir bizlerin yaptığı vardan var etmektir

Son düzenleme: 27 Ekim 2009
  7. nidya78

nidya78 Aydın

Bu konuda bir icadta bende var ama benim icad ettiğim şeyi kanunen uysada vicdanen sirkülere uygun bulmadığım için paylaşmıyorum. Lakin senin icadın bence sakıncalı değil.

8. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Dileyen ve imkanı olanlar 3G li bir telefon kullanabilirler.

Biraz pahallıya mal olur ama sonuçta iş görür.