ilk resim baba turna olsun bakalım.. nasıl?

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında volgym tarafından paylaşıldı.

1. volgym

volgym Volkan CANSEVER

evet arkadaşlar yanınıza yeni katıldım bundan sonra paylaşımlarda bulunmaya gayret göstereceğim.

Bu turnayı sizinle paylaşmak istedim dün tuttuğum canavar.:)

göl başında makina olmadığından orada çekemedim.gelince pc camından çektiğim resimler

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    öncelikle aramıza hoş geldiniz
    turna göz alıyor ancak nasıl yakaladığını nereden yakaladığınız gibi bilgiler de verirseniz daha makbul geçer
    avlarınız her zaman bereketli ve daimi olsun

Son düzenleme: 17 Nisan 2007
  3. G.E.C.E.C.İ

G.E.C.E.C.İ

Favori Kamış:
    olta,kamış,bot ve kaşık
    En İyi Avı:
    turna 5kg.''kesikköprü''
    tebrikler güzel turnada, hikayesi yokmu abi bunun...

Son düzenleme: 17 Nisan 2007
  4. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Serdar göz alan tavandaki aydınlatma :D

Şaka bir yana turna kardeş oldukça yakışıklı gözüküyor. Bir de kendilerinin nereli olduklarını, nerede, nasıl tanıştığınızı da öğrenirsek kutlamalarımız daha anlamlı olacaktır.

Bereketli avlar dilerim :)

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    anaaaaaaaaa
    diren aplaaaaaaaaaaa hoş geldin :D:D:D

6. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Tebrikler...siteye çok anlamlı bir ''merhaba'' mesajı olmuş.Diren ablanın dediği gibi çok yakışıklı görünüyor bu canavar..maaşallah...:D :D

Ama böyle resim koyup bırakmaz olmaz,hikayesini de yazmak gerek..

7. volgym

volgym Volkan CANSEVER

Var tabii olmaz olurmu dostum.Ama önce bunu yakalamama sebep olan turnayı size aktarmak isterim. 14/04/2007 tarihinde karasu yakınlarında uzunkum mevkiine gittik 3 arkadaş akşam üzeri 18:00 civarı oltaları attık canlı yem ile ben iri kızılkanat kullandım,mantar aniden kayboldu ve hemen asıldım balığa kanca geçti ama çok otluk ve nülüferler fazla olduğu için oraya daldı tam kurtardım derken turna suyun üstüne çıkınca son bitirici hamlesini yaptı ve çelik telin boğumundan kopartıp kaçtı.

Ve ben o gece uyumadım desem yalan olmaz.O gazla sabah saat 5 :00 te yataktan fırladım ve 2 kişi yine aynı yerin yolunu tuttuk mesafe uzak olmasına rağmen 80 km kadar.

sabah küçük balık yakaladık ve oltaları saat 8:30 gibi attık ama rüzgar işte aradan 5 saat geçmesine rağmen hiç tık yok arkadaş zaten arabaya yatmaya gitti orada tanıştığımız bir abi ile muhabbet ederken sudan bir şaplama sesi bir baktım olta suyu gitmeye başladı zor yetiştim ve bu kuzuyu aldım ama inanın kılıç balığı gibi suyun üzerinde bir atlayışı vardı 1 mt suyun üstüne çıktı canavar.işte böyle güneşten de zaten patlıcan gibi oldum ama sonradan 6 tane daha aldık ama 40 cm aşağısı olduğu için geri iade ;) işte böyle arkadaşlar.

8. volgym

volgym Volkan CANSEVER

4 kg. 85 cm civarı bir turna.ama şunu söylemeden geçemiyeceğim önceki günkü turna bunun 2 katı vardı beni orada bekliyor biliyorum bi dahaki sefere inşallah onuda alıp gelirim ;)

9. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    onun resminide merak ile bekliyoruz.. güzel rersimdi gerçekten tebrikler

10. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Dostum Turnan goz kamastirici ancak Turnadan daha fazla ilgimi baska bir sey cekti bu resimde. Bilmiyorum biliyormusunuz ama evinizde hayalet var. Benden soylemesi.Resiminizde cikmis yanlislikla. Tam resmin sol ust kosesinde duruyor.
    Diren hanim isik sanmis. Ama benden soylemesi.Bu ulu irina baliginin ruhudur. Efsaneye gore "sevgilileri ayiranlarin" evinde peydah olur.Musibettir.Evinizi mesken etmis. Cok zararli olabilir. Isine gucune bereketine...Anlasilan sen o nehirde bir gun once kacirdigin derebeyi turnanin sultanini tutmussun.Derebeyi Turna karalar baglamis, baliklarin evliyasi Dulger'e gitmis."Yasayamam" demis 'ben onsuz.Onu aldi ben kaldim geride .Gayri bu sular bana haram."Iste o baliklarin evliya ruhu Dulger sana gondermis O nalet Irinayi.Mazallah ustume iylik saglik.Nedesem nasil soylesem bilmem.Oyle hocayla mocaylada cikaramazsin sen bunu evden. Bir tek yolu varmis bu musibetle ugrasmanin.Cincilere gittim sordum senin murvetini dusunerek.Boyle dediler. Alsin esini , esi yoksa sevgilisini...O da yoksa bir hafta da bulsun boylesi bir aski. Guzel bir piknik sepeti hazirlasin.Saglam goz nuruyla, sevgiyle bir olta yapsin. Dugumunun saglamligindan emin degilse ustasini bulsun ona yaptirsin.Guzel gunesli bir gun supriz niyetine bir sey soylemeden kadinini alsin gitsin oraya. Sevgiyle acsin battaniyeyi ,kadinina el dokundurmadan donatsin sofrayi. Cikarsin takimlari goz goze muhabbetle, kursun duzenegi ve versin oltayi kadinin eline.Butun bunlari yaparken ask olsun. Hic mizmizlanmasin.Hic ben soyle balikciyim boyle balikciyim demesin.Bilakis kadinini oylesi bir balikciymis gibi bellesin. Yemleri eliyle taksin, kadinina iltifatlar etsin,sanki derelerin sultani gelmiste ona servis yaparmiscasina yapsin herseyi...Sonra suyu kutsasin.Kanli Balik yagiyla ovulmus, kuru ekmek kirigini kum la karistirip top top yapip atsin avlanacagi yerin onune.Ve neyapsin ne etsin, ama bunlarin
    hepsini "esim yakaladi" dedirterecek sekilde bir yardimla yapsin.Derebeyi turnalarin efendisini kadinina yakalattirip onu ruhlar aleminde sevdigi esine kavustursun. Derebeyi seni degil, senin askini bekliyor son nefesini huzurla vermek icin.Askina kavusmak icin.Benden soylemesi ...Senin huzurun icin...Ister inan ister inanma...

11. Masallah eline saglik.belki bizede tutma sansi nasip olur bir gun.

12. efebarış

efebarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    2 Kg. Turna
    Ellerine ve kollarına sağlık..
    Çok güzel bir turna
    Tebrikler Kardeşim

13. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    tebrikler arkadaşım güzel av olmuş bide imza ayarlarını yapsan daha iyi olacak

14. Muhteşem, harika, süper... :D
    Daha ne denebilirki. Turna canavar gibi maşallah. Ellerinize, emeklerinize sağlık.

15. R DENİZ

R DENİZ R DENİZ

Favori Kamış:
    lineaeffe,Alba Star
    Favori Makine:
    Shakespeare, BALZER CDI 850
    En İyi Avı:
    Sazan 6 kg, yayın 15 kg
    Maşallah Turna Harika , Devamini Bekleriz ( Bizde Resimlerle Avunuyoruz şimdilik)

16. yalcinicli

yalcinicli

Alp, resmen mit yazmışsın. Harika...
    Emeğine sağlık.

Arkadaşı turnadan dolayı tebrik etmeyi unuttuk.
    Tebrikler kardeşim. Şansın daim olsun...

17. Arkadaşım ilk önce aramıza hoşgeldin...

Turna harika kısmetin açık olsun...

Not:imza ayarlarınızı buradan düzenleyerek, isim, doğum yılı, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazınız.

18. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Yalcin'cigim sagolasin...Fakat hosgelen arkadasimdan haber yok. Gene cinciye mi gitsem..Merak ediyorum..

19. volgym

volgym Volkan CANSEVER

maşallah alp yani hiç usanmadan hiç sıkılmadan bu lombak vari yazıyı çok güzel bir şekilde çıkarmışsın doğrusu seni tebrik edemeden geçemiycem.uyarılarını dikkate alırmıyım artık orasını da zagor a sormam lazım ;)

20. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Volkan kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin .
    Avında bereketli olmuş maşşallah tebrik ederim .
    Ama bir konuda anlaşalım yukarıda senden 12 yaş büyük olan ağbine ismiyle hitap etmen pek hoş olmamış Hüseyin Alp ağbinden bahsediyorum ,bizler burada bunlara özen göstermeye çalışıyoruz o yüzden hepimizin imza ayarları mevcut ,Ama sen yeni olduğundan farkedememiş olabilirsin .
    Büyüğümüze ,ve küçüğümüze saygıda kusur etmeyelim.
    Sana avlarında rasgele ,sağlık ve selametle kal kardeşim .:)