internetten alışveriş için siteler, öneri ve yorumlar

Konu, 'Takım Çantası' kısmında morcher tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İstanbul'dasın sanırım.. Hiç internet filan kasma.. İn Karaköy'e, Üsküdar'a, Kadıköy'e..

Fırdöndü istiyorsan, Mustad'ın güzel fırdöndüleri var, siyah.. Büyük fırdöndüyü boşver. küçük bir şey olsun. Kamışın ucundan geçer diyorsan, oraya uygun bir halka al, fırdöndünün gözünden geçir..

Ben şundan kullanıyorum:

Bunun, 2.5 cm kadar (toplam) olanını, sanırım 10 numara..

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Fırdöndülerin pek çıkmıyorda, klipslerinki bazen çıkıyor. Sanırım rengi boya ile veriliyor. Genede, boyası çıkanlarda fazla fazla dayanıyor..

Ama, bunlar diğerlerinden daha sağlam.. Üstelik, daha küçük..

3. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Mustad'in siyah ignelerinin de bir gunluk avdan sonra rengi cikip metal kismi ortaya cikiyor. Orjinalinde de ayni problem var.

4. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    bahsettiğiniz klipsli fırdöndülerden bende bir süredir kullanıyorum gibi klipsin üstündeki kaplama kolayca çıkıyor. suya girmeden dahi açıp kapamaylayla kaplama tabaka halinde ayrılıyor. ama oldukça sağlam ve pas yapmıyor. geçen seneden oltanın üzerinde duranlar oksitlenmiş onun dışında güzel kullanışlı diyebilirim.

5. FANGIRI

FANGIRI

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    DENİZ TURNASI 2 KG.
    Farkli Bir Balik Malzeme Sitesi

Arkadaslar, malzeme fiyatlari karsilastirmak icin bu siteyede bakabilirsiniz.
    www.askari-fishing.co.uk

6. Gurbetci

Gurbetci

Favori Kamış:
    olta tatli su ve deniz
  7. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    arkadaşlar internet sazanı olmayalım!!!

arkadaşlar internetten malzeme almak düpedüz enayilikmiş onu henüz anlamış bulunuyorum. cormoran makinaları ilk internette gördüm biraz araştırma yaptım. daha sonra balikavi.net' te bir konuda birarkaşın uyarısıyla karaköydeki isim vermek doğru mu bilmiyorum ama vereyim OGAN balıkçılıkta fiyatları sordum tam yarı yarıya farkediyor "yuh artık" diyesi geliyor insanın:mad: :mad:

8. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Ahmet, bir de İstoçda fiyat sor derim. Bırak interneti ; Karaköyle İstoç arasında bile kimi malzemelerde dünya kadar fark olabiliyor :(

9. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    istoçta tam olarak nerede

istoçta tam olarak nerede? ben istoç'un bir iki defa yanından geçtim sadece, gözüme bayağı büyük göründü.

10. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Aksaray istikametinden gelirken , sağdan ilk kapıdan girersen o blokta ve onun üstündeki bloklarda var.

Ayrıca zaten her köşe başında levhaları var hepsinin de . Bulmakta zorlanmazsın yani.

Her malzeme olmasa da çoğu malzeme toptan fiyatına ve kredi kartı da kullanılabiliyorsun. Bence mutlaka bir fırsatını bul ve gez derim.

(Bu arada İstoç Pazar günleri kapalı. Tufaya gelme)

11. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Maria princess sahte balık istoçta 18-20 arası satılıyor. İnternetten 15 ytl'ye aldım. Orjinal olan princessten bahsediyorum. En iyisi iyi bir fiyat araştırması yaptıktan sonra sipariş vermek. İnternet mağazaları bazen avantajlı olabiliyor.

12. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    izmir'de maalesef genel olarak durum tersi. kemeralti-hisaronundeki magazalarda bircok urunde fiyatlar internetten pahali.
    bununla birlikte elbette ucuz olan bazi kalemler de var. ancak burada benim alisveris yaptigim yerlerde kredi kartina degil taksit, tek slip odemeyi bile gonulsuz kabul ediyorlar.
    tabii, magazadan alisveris yapmanin avantaji da pazarlik etme imkaninin olmasi.
    buradan fiyatlar konusunda da arasira birbirimizi haberdar etsek iyi olacak sanirim.

13. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    kıyaslama konusuna katılıyorum burada da internetten ucuz ya da pahalı olan ürünler var yani sanal ticaret ne en iyisi ne de en kötüsü

14. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    yuh değil başka şey de diyesi geliyor insanın da ortam musait değil
    biz o kazığı yedik işte ahmet
    bu internet sitesinin adresi devamlı bu forumda geçiyor senın de dediğin gibi fiyatlar iki misli yuksek cormoran makinaların ogan a göre

15. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    arkadaşlar cormoranlar belki daha pahalı ama bazı ürünlerde de daha cazip fiyatlar bulunuyor... hemen internet sitelerine yüklenmeyelim...

Her malı her yerde aynı fiyata bulamıyorsun... bazı yerler toplu alıyor ucuza alıyor bazıları 2 sene önce çok ucuz fiyattan almış oluyor yada bazıları yeni almış pahalı almış oluyor... yani internet olsun normal mağaza olsun hepsinde var fiyat farkları...

16. arkadaşlar, bir bankanın internet şubesi sorumlusu olarak internet üzerinden yapılan işlem ve alışverişlere yönelik genellemelere doğal olarak katılmıyorum. İki farklı dükkan arasında bile yarı yarıya fiyat farkı olabiliyor. Bu durum sanal ve gerçek dükkanların gerçekten de art niyetinden kaynaklanıyor olamaz, çünkü sanal tizaret firmaları piyasada alıcının daha rahat fiyat karşılaştırması yapabilecekleri bir ortamdan (internmetten) pazarlama yaparlar. Dolayısıyla bilerek pahalı fiyattan satış yapmaları halinde rekabette geri düşeceklerini bilirler. Fiyat farkları genellikle tedarikçi firmalardan (dükkanların mal temin ettikleri yerlerden) kaynaklanıyor sıklıkla... Dediğim gibi normaşl dükkanlarda bile ciddi bir fiyat farkı var... İnternette oturduğunuz yerden 10 ayrı siteden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz, Hatta oturduğunuz yerden b,r telefon açıp sanal mağazaları olmayan bildiğiniz dükkanlara fiyat sorabilirsiniz.
    Yani arabaya atlayıp istoç senin karaköy benim dolaşmadan önce evden karar verip en azından benzin maliyetinden kurtarabilirsiniz ;)
    İnterneti bir kanal olarak kullanalım, kullandıralım... Zira sitemiz de internet üzerinden bizleri birleştiriyor ;)

17. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Onur, İzmirde uygun fiyatlı malzeme konusunda aşağıdaki linkte yer alan 6 no lu mesajı okumanı öneririm. Ben de geçen hafta keşfettim. Kolay gelsin.:)
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=5135

Son düzenleme: 25 Kasım 2006
  18. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    bence internetten alışveriş yapmayın. gerçeği ile çok fark var resimi arasında. alacağınız malzemeyi elinize almadan satın almayın derim ben.

19. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Dogrudur hocam, yeri biliyorum, oradan alisveris yapmisligimiz vardir.

Zaten dedigim gibi, durum iki tarafli, elbette fiyat bazi kalemlerde ve bazi zamanlarda magazalarda, bazi kalem ve farkli zamanlarda internette uygun. Tek mesele usenmeyip arastirmak.

Bu arada makine ve kamis kullanmaya yeni basladigim icin, nerde tamir falan edilir bilmiyordum. Muhtemelen de yakinda nasil olsa tamir degisim vb. ihtiyaclarim olacagi icin burayi bana hatirlatmis oldunuz, cok tesekkur ederim.

20. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    interneti fiyat araştırması yapmak için kullandım. en azından mağazaya gittiğimde fiyatlar hakkında bilgi sahibi oldum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.