internetten alışveriş için siteler, öneri ve yorumlar

Konu, 'Takım Çantası' kısmında morcher tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. RAUGH

RAUGH Can Özçiçek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm turna
  2. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Kardeş o iğne boili iğnesi,arkadaşın bahsettiği,katalogda bu resmin hemen solunda olan :D :D :D
    selamlar

3. karababa62

karababa62 Murat KARADUMAN

Favori Kamış:
    malzemem yok
    Favori Makine:
    erma panther makine,albastar kamış
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr,alabalık 500 gr.
    şimdi Bişey Merak Ediyorum.çok ünlü Markalarin çok Cüzi Fiyatlarda ürünleri Var.bunlar çinde üretildiği Için Mi Böyle Ucuz.

4. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Bu söyledikleriniz için çok teşekkürler, bilinçli tüketici olmak konusunda herkesin özel bir çaba göstermesi gerekiyor.

Ve bir sorum olacak, istanbulda, bu garanti ve satış sonrası hizmet gibi konuları göz önüne aldığınız da alışveriş yapabileceğimiz uygun bir kaç adres verebilir misiniz? Forumdan okuduğum kadarıyla bazı mağazalar yasak olmasına rağmen tırıvırı da satıyormuş, bu tarz konularada özen gösteren bir yerden alışveriş yapmak istiyorum.
    Ayrıca yurtdışından internetten sipariş vermek uygun olur mu? Gümrük sıkıntısı yaşanır mı?
    Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 23 Ocak 2007
  5. ozan

ozan Ozan

sorması ayıp olmazsa ne işe yarayacak o

solucan içinse benzemiyo canlı yem takmak içinse yorgan iğnesi aynı işi görür

6. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Serdar hocam ,
    doğru söylüyorsunuz.Zaten ben kendi makinamı neden garanti kapsamında yapmadılar derdinde değilim...Ben adamın Biz sattığımız mala garanti vermiyoruz ki , seninkine olsun... sözüne takıldım.Balzer firması bu adamlara Satış sonrası hizmetler konusunda destek vermediği için adamlar resmen al-satçılık yapıyorlar......
    ben arkadaşların haberi olsun,mal alırken garantisini teyid ettirsinler...babında bu topiği açtım...
    Adamında dediği gibi SPOT balıkçılığa verir ,baktırırım.....
    Ama Türkiyeden alıpta ilk balıkta kafayı yedirten makina ile karşılaşırsa arkadaşlar,sonrada bunların garantisi yok,tamirciye baktırırız gibi bir cevap ile şok olmasınlar.

Murat senin çok cüzi dediğin fiyatlar almanyada dahada ucuz.Mesela Cormoran Seacor 3-4 bilyeyiler,Dam ATP150 leri felan 10 euroya almayanı dövüyorlar ....
    evet Çinde üretildiği için fiyatlar ucuz....

Kutay bildiğim kadarıyla KISIK (alba) bu konuda iyi.....

Son düzenleme: 23 Ocak 2007
  7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Kısık'ta makinelere garanti vermez :( En azından benim aldıklarıma vermemişti..

Sürmeli ve Spot, bir nevi garanti veriyorlar. Şöyle ki, makina olmadık şekilde, bir yere vurmadan filan bozulursa, kamışın porselenleri çabucak paslanırsa filan tamir ediyorlar. Buna defaten denk geldim. Ama konunun detayları hakkında bilgim yok..

8. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Ozancığım yorgan iğnesinin biraz daha gelişmişi:D :D
    Tek farkı ucunda iğneye rahat gecsin diye bir çentik yapılmış:)
    rastgele

9. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Siz genç arkadaşlarımla iftihar ediyorum.Oğlum yaşındaki Suat Reis denizlerimize sahip çıkıyor,Aynı gün sizler bilinçli tüketici nasıl olunur'u ders gibi
    veriyorsunuz.Hepinize helal olsun:
    Bu arada yeni yıl ile birlikte bankalar kredi kartları için üyelik parası adı altında
    mesela platin kart için 50ytl gibi para talep ediyorlar.Sizler herhalde gerekenin
    ne olduğunu biliyorsunuz.İyi günler.

10. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sürekli aynı mağazalardan alış veriş

Sevgili arkadaşlar,ben yıllardır hep aynı mağazalardan alış veriş yaparım,Adanada Yıldız Balıkcılık - Sevgili Ali YILDIZ abimiz ve ordaki personel arkadaşlar sağolsun bu konularda çok hassaslar,en küçük bir üründe dahi şikayetim olsa hemen ilgileniyorlar,değişmesi gerekirse değiştiriyorlar,Çok şükür şu ana kadar aldığım makinalarda hiç problem yaşamadım,yaşasamda biliyorumki problemim giderilir,Benden Sevgili YILDIZ balıkcılık ailesine Kocaman bir Teşekkür ve selamlar,
    Nasıl mahallede aynı bakkaldan,manavdan,kasaptan alışveriş yapıyorsanız,balık malzemeleriniz içinde aynısını uygulayın,başınızın ağrımayacağı garantisi verebilirim,

Ayrıca bir kaç gün önce bir üyemiz bu konuda uyarmıştı orda satılan balzerlerin hemen hemen hepsinin ikinci sınıf imalat olduğu konusunda.:confused:
    Selamlar rastgele

11. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Haklısın Orhan,satış noktaları bu konuda daha duyarlılar.
    Ama bu duyarlılık ilk elden İthalatcısından başlayıp,satış noktasına kadar zincirleme bir yol izlemeli.Hatta Yurtdışı Marka sahibi şirketten başlamalı.

Talat Baba haklısın ben ilk ekstrede bunu görünce arayıp kartımı iptaledin,yıllık aidatı kabul etmiyorum diyorum.O zaman kartla yaptığınız harcama hacminede bağlı olarak bazen iade ediyorlar aidatı.Aklınızda bulunsun....
    Ama platin kartta yapacak birşey yok zira abonelik sözleşmesi sırasında bunu açıkca belirtiyorlar.Yıllık ücreti var ve bu kadar diye.Zira o kart
    bazı ekstra avantajlara sahip ve bununda bir bedeli var.
    Ama standart kartlardaki ücretlere itiraz edin,iptal blöfünü kullanın.

12. yüce35

yüce35

ozan hocam bahsettiğimiz iğne senin resimde baz aldığın iğne değil zaten.bahsettiğim iğne boylamasına ortasından delik geçen bir iğne türü.yemi bir bütün olarak takmaya yarıyor.

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Aslına bakarsanız, aklıma çok kötü fikirlerde geliyor. Dur şu kötü adam şapkamı giyeyim..

Malum, makinalar bir tuttu mu tutuyor ve öyle aman aman bir teknolojiler yok. Çin, NOKIA'nın telefonlarını %100 kopya edip satabiliyorsa, neden böyle bir makinayı yapamasın? Ne yaparsınız, distribütörde sizseniz, alırsınız ucuz kopyayı, orjinallerin içinde millete kakalarsınız.. Zaten garanti mi, o da ne? Kim kaybetmişte size garanti bulacağız?

Bu olmayacak iş değildir. Milletin göğe çıkardığı, evladiyelik dediği BANAX SX2000'in 15 günde bilyalarının kilitlenmesi size ne düşündürür?

Bunun illa ki şunda bunda olması gerekmiyor. Milletin diline dolanmış ve artık üretilmeyen bir sürü makina vardır mutlaka. BUnları yapar, satarsınız, olur biter..

127 YTL verip Whiplash misina alıyorum. Üstten bir kaç kattan sonra alttan çıkan bozuk, bir acayip, rengi filan soluk.. Bir kaç kat sonra gene düzeliyor.. Ve "satın aldığımız ürünün garantisi yok". Ha, telefon açıp, ne iştir diye sormadım, ama sorsam ne cevap alırdım bilmiyorum..

Çünkü, maalesef bu hususlarda, avrupadaki gibi bir rekabet ortamı oluşmamış. Adam diyor, ister al, ister alma.. Başka satan yok. Bir iki kurum piyasayı domine ediyor. Sonuçta, piyasa kuralları değil, onların keyfi geçerli oluyor.

Bu sorunun çözümü, ancak, rekabetle olur. Yo-zuri Mirage misina, 0.29. 9,75 Euro dışarda. Burada: 23,75 EURO... Daha bir süre önce, 4-5 ay filan, ben bunu 23 YTL'ye almışım. İşte bir başka boyut..

Olaya sadece garanti vs. kapsamında bakmak, filin kulağı, filin kuyruğu demekten ibaret. Perakendeciler nispeten rekabet içinde oldukları için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ama ana tedarikçiler, köşebaşlarını tutmuş, dilediği gibi at oynatıyor.. Sorunun aslın görelim: Rekabet eksikliği. Ve çözüm, ancak ve ancak, rekabetin geliştirilmesi ile olabilir..

Bu nasıl olur? Bilmiyorum, o işlere aklım ermez.

14. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Ben çıtayı dahada yükseğe çıkartayım madem Serdar Hocam.
    yurtdışındaki ana Marka Yani DAM,Cormoran,Balzer vs.. Türkiyede resmi distribütöre sahip mi?yada ana distribütörü ile resmi antlaşması varmı? yoksa burdaki köşebaşını tutmuş adamlar bu firmalardan teklif usulü toptan mal mı alıyorlar...yada yurtdışı toptancılarından mı alıyorlar...
    Eğer Resmi bir distribütörlük antlaşmaları yoksa ,doğal olarak
    garanti kapsamında alım, ve dolayısıyla satım yapamıyorlar....
    Peki 75 milyon nüfuslu ve etrafı denizlerle çevrili bir ülke olan TRnin kapasitesi belli iken bu üreticiler neden Türkiye'de yapılanmaya gidip,
    baskın marka olmuyorlar?Ve piyasayı bu köşebaşçılarına bırakıyorlar......
    Yada senin söylediğin gibi bu işin Türkiyede en bilinen ve kurumsallaşmış firması KISIK kendi yarattığı ve fason olarak yurtdışında ürettirdiği ALBA markasının arkasında duramıyor ve garanti veremiyor...

15. mozdil

mozdil

Favori Kamış:
    Olta
    Rekabeti nasıl geliştirebiliriz?

Türkiye’de bu maalesef çok zor. Zira her kör satıcının bir kör alıcısı vardır mantığı ile işyerleri çalışmaya devam ediyor. Ben almayabilirim, sen almayabilirsin ama satıcılar mutlaka bir alıcı nasıl olsa olacak diye yaklaşıyor ve maalesef müşterilere yolunacak birer kaz olarak görüyor.

Ne yapabiliriz? Ancak bireysel veya burası gibi topluluklar aracılığı ile bir takım faaliyetlerde bulunabiliriz.

Nasıl yapabiliriz? Kanunlar çerçevesinde kalmak kaydı ile protesto veya boykot ederek.

Kimden destek alabiliriz? Tüketiciler Derneği’nden destek alabileceğimizi düşünüyorum. En azından kanunlar çerçevesinde ne yapılabileceği konusunda yol gösterirler diye düşünüyorum.

16. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Arkadaslar ben 2005 yılında Almatadaydım,Çin sınırına yakın bir yer,ordan edindiğim bir kaç bilgiyi aktarayım sizlere,adamlara bana yapacagın imalat,şu şekilde olacak diye şartları söylüyorlar ve ekliyorlar ama şu fiyatı gecmeyecek:mad: :mad: lütfen çinlilere kabahat bulmayalım,arz talep meselesi bu,başkaları istiyor onlar yapıyor,suçlu çinliler değil o malı o kalitede talep edenler,adamlar bir ürün siparişi olmadığı zamanlar günlük hayatlarına devam ediyorlar,pirinç tarlasında çalışıyorlar vs,bir ürün siparişi geldiği zaman tarladan topluyorlar adamları siparişi yapıyorlar hop sonra tekrar tarlaya:)
    Birde işin trajikomik yanı var arkadaşlar,bu ürünlerin hepsinde CE damgası var
    avrupa birliği normlarına uygun olduğunu belirten işaret nediyelim Allah çin malından uzak tutsun :)
    Selamlar rastgele

17. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    ..vallahi .. kısacası çin malından uzak durun...istisnai vardır belki iyileri ama genelde ucuz ve kalitesiz oluyor...

yanlış anlaşılmasın hiçbir ırka millete düşmanlığım yok çin malınıda boykot etmiyorum...ama gerçek bu...çin malı satanlarada kızamıyorum çünkü talep var..ama amaç kalite ise bence uzak durun...

yabancı iyi markalar var...bence kaliteli alıp yıllarca kullanmak en iyisidir....mesela ben örneğin herhangi birşeyden 5 tane alacağıma 2 tane alırım aynı paraya ama kalitelisini alırım..vallahi açıkcası param yoksa almam olur biter....

bir tahtaya sar misinayı at suya ne çıkarsa bahtına....:D

18. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    İbrahim kardeşim,adanadaki amatör balıkcılarının % 90 dan fazlasının oltası tahtaya sarılı,o bizim geleneksel olta takımımız,vazgecilmezimiz,benim 4 takım oltam var,ama cantamda yinede tahtaya sarılı takımlarımda olur,onu sallayıp atması baska bir zevk,yeniliklere acık olsakta ruhumuzda gelenekçilik her zaman var:)

19. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    vallahi haklısın abi.... bende severim el oltasını... ayrıca gelenekleri yaşatmak bence güzeldir..ben artık dahada çok kullanıcam ..geleneklerimizi yaşatmak amacıyla...

ama buradan bişey söyleyeyim galatada satıyorlar bunları çok ucuz adam yoldan geçerken diyor ki ya alıyım bir tane zaman geçireyim atıyor oltayı denize tabii bişey yok 1 saat takılıyo....ee sıkıldım...atıyor..ama nereye yemin ederim ben buna şahit oldum denize salladı adam birisindede atma dedim ya naapıyon çöplük mü ora...ee napcam dedi..ver dedim birisine yada bana ver:D
    hiç olmadı çöpe at ne yapıyon denize atıyon hem denizi kirletiyon hem düşünün denizde 10 iğne var hepsine balık takılıyor ve ölüyor..yazık oluyor..

ama ne yapalım işte...

20. acımert

acımert

Favori Kamış:
    SHIMANO Big Baitrunner XL, SHIMANO StandUp 2030, PENN GLD30II, PENN Tuna Stick, Lineaeffe Turnafresh
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Birol Bey,

Diğer markaları bilemiyorum ama,ben de BALZER kullanıcısıyım. Daha önce foruma da yazmıştım ama size de özet geçeyim.
    Makinamı Almanya'dan aldım. İlk gün bir heves kullanırken kalama kapağını acemilikten denize düşürdüm ve o andan itibaren araştırmaya başladım. İlk olarak KISIK'ı aradım ve "biz distribütörü değiliz" dediler ve ismi lazım değil bir firmaya yönlendirdiler distribütör diye... Onları aradım "yardımcı olamayız" dediler, Karaköy'de bir balıkçıya yönlendirdiler ama canım çok sıkılıyor! Gittim anlattım mevzuyu. Bir tane kapak uydurduk. Tabi kanıma feci dokundu "neden orjinali olmuyor?" diye söylenirken BALZER'e mail attım. İlkine cevap alamadım (belki yoğundular) daha sonra daha "sert" bir ifade ile mail attım. Cevap geldi! İnanamayacaksınız ama KISIK'ın, Türkiye'de "partner mağaza"ları olduğunu yazmışlar. KISIK'a da mail atmışlar. KISIK'la tekrar irtibata geçtim ve tabi görüşme çok daha değişik oldu!!! Ertesi gün parçayı (orjinal) aldım. Şimdi bir sorunum daha var makinamla ilgili ve onu çözeceğim. KISIK yardımını esirgemiyor. Çözüm bulabiliyorum. 3 yıl garantisi olan ürün satan markanın bu kadar hassas davranması gerekli. Belki size yardımcı olabilir.
    Selamlar

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.