internetten alışveriş için siteler, öneri ve yorumlar

Konu, 'Takım Çantası' kısmında morcher tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. borayto

borayto

avrupada daki olta v.s siteleri

her keze merhaba arkadaşlar benim sizlerden ricam .türkiyedeki kamış makine v.s satan sitelerle yabancı siteler arası fiaat farkını ögrenmek kısacası bunları karşılaştırmak istiyorum şayet biliyorsanız bu sitelerin adresleri teşekkür ederim

2. maner

maner

Favori Kamış:
    banax st4000.3 m 3.5 m,shimano alivo6000
    En İyi Avı:
    levrek 4.560 gr
  3. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Googleden,,angelsport,,olarak ararsanız bütün balıkavı satan alman sitelerine ulaşmanız mümkün.

4. karababa62

karababa62 Murat KARADUMAN

Favori Kamış:
    malzemem yok
    Favori Makine:
    erma panther makine,albastar kamış
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr,alabalık 500 gr.
    olta malzemesi satan siteler arasındaki fiyat farkları....

olta malzemeli satan sitelerdeki malzeme fiyatları birbirini tutmamakta,mesela av marketi sitesindeki fiyatlar gugukçuk sitesinden epeyce pahalı,bunun nedeni ne olabilir,yoksa satılan ürünler orijinal değilmi?
    örnek olarak dam marka çift bilyeli 1260240 kodlu ürün gugukçukta 40 ytl iken av marketinde 52 ytl,aynı durum kamışlarda da sözkonusu.bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum saygılarımla....

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Serbest piyasa ekonomisi bence başkada bir sebebi olamaz;)

6. serhatcenk

serhatcenk

Firmaların çoğu ufak, malları birbirlerinden alıyorlar... Bu da fiyatı katlıyor...
    Tabii bir de Mehmet abinin dediği serbast piyasa ekonomisi var...

7. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Ben bazen aldığım malzemelerin sahte olduğunu düşünüyorum. Karaköy'de devamlı malzeme aldığım bir yer var bana çok kıyak yapıyorlar yada ben öyle sanıyorum:D

Şaka bir yana avmarketi düzgün çalışıyr orayı tercih ediyorum ara sıra.

8. Serbest piyasa ekonomisi, dolar - euro kuru, fiyatların güncellenmesi, 1.el, 2.el, 3.el vb. bir çok neden var fiyat farklarıyla ilgili ;)

9. Hectic

Hectic Eren

Favori Kamış:
    2.70 Tolee Kawahagi Vsp 902 10-45gr
    Favori Makine:
    Cormoran Corcast Supermatch 8Pi
    En İyi Avı:
    Levrek
    Bazı ürünlerde fiyat farkı olabiliyor. Ben bunları stok miktarına bağlıyorum. Bir malı stoğunda çok sayıda bulunduran bir firmayla çok az sayıda alıp satış yapan firma arasında perakende satış fiyatında değişkenlik olması çok normal. Çünkü toptancıdan fazla mal alırsan fiyatta ona göre düşüyor.Az miktarda alınca fiyat biraz daha artıyor. Belki bahsettiğiniz firmalardaki aynı malın fiyatları farklı olabiliyor ama (bana göre) kâr oranı aynı. Ayrıca ''avmarketi.com'' mağaza alanı olarak çok ufak bir mağazaya sahip fakat çeşit olarak ''gugukcuk.com'' dan daha tatmin edici bir ürün çeşitliliğine sahip.Belki buda fiyatlara yansıyor olabilir :rolleyes: Gugukcuk.com'dan alışveriş yapmadım ama avmarketi.com'un hizmetlerinden gayet memnunum. Ürün paketlemeleri,kargo süresi,stokla ilgili bir problem çıktığında bunu bir an önce size telefonla bildirilmesi, vb...

Son düzenleme: 18 Nisan 2007
  10. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

slm arkadaşlar

Bende bir bayiiyim.Piyasada F1 misine var.Aynı misine 3 ytl ,,... Markette 8.40 ytl.Mustang dyneema 15 ytl aynı yerde 27 ytl.Adamlar birbirleri ile mal takası yapıyorlar,takasta 1 ytl mal alır sana 3 ytl , ithalatcı ortada yok.Ararsın bulursun ithalatcısını hadi ya o mal benim der,oda öbürünün malını satar.yani kısaca takas mallar yüzde üçyüz avcı nasıl malzeme alsın.

Son düzenleme: 18 Nisan 2007
  11. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Turgay,
    Bende de Mustang örgü var.Daha paketinden çıkartıop kullanmadım.
    Zaten makinalarımda örgü sarılı,onlar eskirse Mustang ile değiştiririm.
    Yada yeni makina alınca ona sardırırım.
    Mustang örgünün kalitesi hakkında ne söylersin,iyimidir?

12. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    3x Remixon Carp Carbo 3,60 / 3x Daiwa Emcast ECS6000
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    ben yeni malzemeler aldim internetten ve epey arastirdim. %100 degisim (aynısı yada farklı ürünle) garantisi olan ve güvenilir 1 site çıktı araştırma sonuçlarıma göre yurtdışı sitelerinde.

www.cabelas.com 2 makina 2 kamış ve birçokda malzeme aldım. online destek bolumu var ve aninda sorularının cevabını alabiliyorsun.

alışverişlerin 160USD yi geçmediği ve elektronik cihaz olmadığı sürece gümrük ödemiyorsun. Eğer 160USD nin üzerinde alışveriş yapmışsan 2ye bölüp birkaçgün arayla verirsin siparişlerini.

Gemiyle kargo parası toplam tutarın %12 si civarı. Ama geç geliyormuş.
    Ben uçakla sevkiyatı seçtim ve %40 civarı kargo bindi üzerine ama türkiyedeki fiyatlardan yinede daha hesalı geldi malzemeler ;) 5 günde eve teslim oldu malzemeler.

13. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

slm

iyidir .şu ana kadar sorun çikarmadı.örgü kaçlık ve kaçlık makinaya saracaksın.önemli olan o .

14. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Kalınlığını hatırlamıyorum ama 0,20 civarında olsa gerek.
    Aslında atçek için hafif ve max.40lık kafa bir makina almak istiyorum.
    Alırsam ona sararım.....

15. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Slm

Mantıklısıda o misina kalınlığıda güzel 8.90 gr güzel örgü.

16. karababa62

karababa62 Murat KARADUMAN

Favori Kamış:
    malzemem yok
    Favori Makine:
    erma panther makine,albastar kamış
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr,alabalık 500 gr.
    valla bu sorunu bir bilene giderek hallettim,ilk defa olta tutacak biri için siteden almak biraz uçukça bir fikir.

17. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    arkadaşlar alışveris siteleri arasındaki farktan söz ediyoruz.Yurtiçi sizlerin bahsettiği gibi fiyat istikrarı yok ve fiyatlar bence acımasız bir şekilde de yüksek.Kızanlar olabilir ama yurtdışından internettenalıyorum.Amerika ve kanada av marketlerinden.Mesela burada 20 ytl olan yo-zuri marka sahte balık oradan bana 15 ytl gibi bir fiyata geliyor.Bunu iyice araştırdım tüm karşılaştırmaları yaptım ürünün ismi, özellikler, boyu, herşeyi aynı yani birebir ve o şekilde şipariş ettim.Ne yazıkki % 25 daha ucuza geliyor. Siparişler üç,dört gün sonunda eve teslim.Adamlar böyle çalışıyor.Devir hesap devri.Birde şunu tespit ettim her hangi bir marka kanadada,amerikada,ingilterede.almanyada son kuruşuna kadar aynı fiyattan satılırken bizim burada kim ne tutturursa.Yo-zuri,rapala,daiwa,berkley,mustad,ve diğer popüler markalar da tüm dünyada tek fiyat.Bu duruma inanmayan varsa ispat edebilirim.Bu sebepten Türkiyedeki satıcıların daha dikkatli olmaları hiç değilse yurtdışı fiyatlarının altına inmeleri hem kendileri açısından hemde ülkemizin menfeatleri açısından oldukça önemlidir.

18. LepistesMan

LepistesMan

Favori Kamış:
    Penn - Senator 9/0 115h - - Pelican Zelland Kamış 80Lbs Boat 165CM
    En İyi Avı:
    Orkinoz olucak işallah...
    Cok gariptir bizimkiler bayiiligini aldıklarını idda ettikleri halde herhangi bir yabancı firmanın web sitesindeki fiyatlarının en az 2 katına satıyorlar bazen dahada fazlasına ve bizimkiler dahada ucuza almak icin Çin işçiliği olan ürünleri alıyorlar...
    Bir yerler bir hata olmalı bence... :(

19. muzaffer1989

muzaffer1989

Favori Kamış:
    Olta
    sitelerden alışveriş yapmak ?

oturduğum semtte balık malzemesi satan tek bir yer var ve tek bir yere bağlı kalmak istemiyorum sitelerden alışveriş yapmak istiyorum ancak bu işin nasıl olacağını pek araştırmadım doğrusu sipariş verdikten kaç gün sonra geliyor kapıda ödeme seçeneği varmı yoksa sadece kredi kartımı yani kısacası bu konu için biraz bilgi istiyorum bu tür sitelerinde listesini bilen bi abimiz yazarsa ve bu konu sabitlenirse gelecekte merak edenler bakabilirler herkeze iyi geceler

20. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Gerçi sizde haklısınız ama internetten alışverişler pek sağlıklı olmuyor iyice araştırmadan sakın hiç bir şey almayın ve tüketici haklarınıda iyice öğrenin bazı alışverişlerde sizin istemediğiniz bir şey sizin seçtiğinizin yerine gönderilebiliyor almak zorunda bırakıyorlar ama böyle bir haklarıda yok o nedenle biraz dikkatli oılmanızı öneririm.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.