internetten alışveriş için siteler, öneri ve yorumlar

Konu, 'Takım Çantası' kısmında morcher tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Gerçekten merak ettim 1 oz. kaç kg ?

2. LepistesMan

LepistesMan

Favori Kamış:
    Penn - Senator 9/0 115h - - Pelican Zelland Kamış 80Lbs Boat 165CM
    En İyi Avı:
    Orkinoz olucak işallah...
    Gümrik ve eBay

arkadaşlar gümrük sınırlaması icin bir hatırlatma yapıyorum. Bayramlardan ve yılbasıdan bir ay önce ve bir ay sonrasında gümrik sınırı 100 Eurodan 300 e, 125 Dolar sınırı ise 400 dolara cıkıyor. bilgilerinize...

ayrıca bir kaynakta eBay diyorum ben...eBayde yok yok...
    www.iyibey.com dan eBay hakkkinda herseyi ogrenebilirsiniz!...

3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    1 onunce (oz) 0.0625 pound 28.350 gramdır;)

4. waynemre

waynemre

evet arkadaşlar ebay den ürün gelmemesi gibi durum yok denecek kadar az bi ihtimal biraz uraşırsanız paranızıda geri alıyorsunuz, siteye yeni üye oldum istavrit için uzağa atabilceğim bir misine tavsiye edebilcek arkadaş varmı acaba özel mesaj yoluyla verebilirse sevinirim, e baydan alışverişle ilgilide yardımcı olabilirim

5. vetserhat

vetserhat Serhat TORUN

Favori Kamış:
    mitchell tele spin; mistrall carp feeder,jaxon xt pro
    Favori Makine:
    shimano alivio,spro passion 730,banax,mistrall carpmax,okuma trinity,albastar,
    En İyi Avı:
    Aynali sazan 4.5kg,Baltik Morinasi 4 kg
    Arkadaşlar
    ben yıllardır hemen hemen tüm av malzemelerimi Cabela's tan getirtmekteyim. 150 dolara kadar olan siparişlerde herhangi bir sorun simdiye kadar rastlamadım. ancak başımdan geçen bir anımı paylaşayayım sizlerle. Bursadan bir arkadaşım 350 dolarlık bir sipariş vermişti. neyse mallar İstanbul da gümrükte kaldı. durumu Cabela's a ilettiğimde aslında sorumluluğun müşteriye ait olduğunu söylediler ancak yine de arkadaşımın ödediği tüm parayı (kargo ücreti dahil) hesabına geri yolladılar ki mallar kendilerine iade olmadığı halde.
    BEnce Cabela's bu konuda gerçekten dürüst ve iyi çalışan bir firma. dikkat etmemiz gereken tek nokta bence eğer kıyafet alacaksak oradaki ölçü birimleri ile bizdekilerin farklılığı.

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    arkadaşlar herkes kendi bildiğince bir şeyler söylemiş ben site sahibi olarak 3 site hakkıında bilgi vereyim
    www.onlineoltaci.com.tr
    www.avmarketi.com
    www.albashop.com.tr

şimdi bu site kart bilgilerinizi kesinlikle bilmiyor ve görmüyor ayrıca sistem kartınızla ilgili hiç bir bilgiyi saklamıyor yani site hacklensede adam üstüne çıkıp hoplayıp zıplasada sizin kart bilginize ulaşamıyor en çok ulaşacağı bilgi siteye üye olan birisinin adres,mail ve telefonu bunlarla bir sahtekarlık yapılabilirmi yapılabilirse telefon rehberlerini ortadan kaldırmak gerekir ayrıca kredi kartı sahtekarlıklarının büyük bir çoğunluğu kart sahibinin bire bir kullandığı restorant,mağaza vs.. gibi yerlerde kopyalamk suretiyle gerçekleşiyor internette sistem bünyesinde kart bilgileriniz saklanıyorsa doğru tehlike arz eder fakat bu üç sitede kart bilgileri saklanması söz konusu olmadığı için hacklenmesi durumunda kart sahibine hiç bir zararı yok zarar site sahibine tekrar uğraşacak siteyi aktif hale getirmek için

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Nisan 2008
  7. vetserhat

vetserhat Serhat TORUN

Favori Kamış:
    mitchell tele spin; mistrall carp feeder,jaxon xt pro
    Favori Makine:
    shimano alivio,spro passion 730,banax,mistrall carpmax,okuma trinity,albastar,
    En İyi Avı:
    Aynali sazan 4.5kg,Baltik Morinasi 4 kg
    Arkadaşlar sizlere internet üzerinden satış yapan iki sitenin aynı fiyattaki alışverişi nasıl farklı faturalandırdığını göstermeye çalışacağım.
    I. Firma
    Alışveriş tutarı
    Sepet toplamı 51,63 YTL
    Kargo bedeli 7,63 YTL
    Ara toplam 59,26 YTL
    KDV toplam 9,47 YTL
    Genel toplam 68,73 YTL

II. firma:
    Sepet toplamı : 51,27 YTL
    Kargo bedeli : 8,00 YTL
    Ara toplam : 59,27 YTL

Gördüğünüz üzere ikisinde de alınan malın bedeli 51 Ytl civarıdır. I. firma fiyatlarını ürünler üzerine yazarken KDV siz yazmakta ve daha sonra genel toplama kargo ücretini ilave ettikten sonra genel toplam+kargo ücreti ne KDV yi eklemektedir. böylece sizler nette gezinirken fiyat karşılaştırması yaptığınızda sanki I. firmanın fiyatları daha ucuzmuş gibi gelmekte ancak ödediğiniz paraya baktığınızda aynı bedel fatura için I. firmanın daha yüksek bir maliyete neden olduğunu göreceksiniz.
    II. firma ise fiyatlarına sadece kargo ücretini eklemekte ve birim fiyatta belki ilk başta pahalı gibi görünmekle birlikte aslında diğer firmaya göre daha hesaplı olmaktadır.
    ayrıca I. firma döviz kurlarını USD Kur: 1,2 hesaplarken II. firma ise USD Kur: 1,1859 olarak hesaplamaktadır.
    İnternet üzerinden alışveriş yaparen bu hususları da göz önünde tutmanızı tavsiye ederim.

8. teksan

teksan Abdulhalik Emre Teksan

acaba bu durum halen devam ediyormu 300 euro sınırı çünkü halen 1 ay olmadı sakata gelmeyeyim sonra.

9. Bu durum Bayram ve Yılbaşında uygulanmakta..Genellikle öncesinde uygulanmakta..Bunun dışında Ebaydan alışverişte satıcının "power seller" olmasına özen gösterin yada %99 ve üzeri positiv olmasını tercih edin..
    US post ile gönderimi sağlayın ve can alıcı nokta....Gift yani hediye olarak gönderimini sağlayın yoksa gümrük sorunu yaşarsınız...;)

10. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    Moderatör notu: sitemizde ticari amaçlı faaliyetler forum kurallarımıza göre aykırıdır, konu sadece üyelerimizin tavsiye niteliğindeki mesajlarından oluşmaktadır, anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz, ilginize teşekkür ederiz.

Forum kuralları: http://www.balikavi.net/forum/announcement.php?f=2

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Mart 2008
  11. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    cabelas

sadece şunu diyecem. sahte balık ürünler marka olanlar yozuri,rapala vs. cabelas fiyatı artı yol bedeli Türkiyeden daha ucuz. Hemde çeşit çok daha fazla. Sabırla tek tek ürünleri ve fiyatlarını incelemek gerekiyor. 100-110 doların üstünüde çıkmamak lazım.Gümrüğe tabi olabiliyor.Malı geri yollasanız dahi yol bedelini size cabelas iade etmiyor.Tüm bunları ben yaşadım.Ancak güven noktasında hiç bir problem yok. defolu ürün noktasındada sorun yok.

12. GÜVENLİKCİ

GÜVENLİKCİ birol

Favori Kamış:
    alba 2026 premier kamış
    Favori Makine:
    Okuma Powerliner
    En İyi Avı:
    gölette karabalık 8kg civarı
    Netten alışverişi sık yapan biri olarak güvenlik açısından öncelikle sitenin güvenlik sertifikasını kontrol etmenizi öneririm. Güvenlik sertifikası olan tüm sitelerde altta ''global sign'' amblemini görürsünüz oraya tıklarsanız sitenin sertifikasını görebilirsiniz. Bu sertifikaya sahip sitelerde ödeme bilgilerini girdiğiniz sayfadaki adres satırının http:// den https:// ye döndüğünü görürsünüz. Ben yinede en azından kart bilgilerimi çaldırmamak için sanal kart oluşturuyorum, limitini kendiniz belirliyorsunuz. Alışverişi yaptıktan sonra internet bankacılığından limiti sıfırlayarak yada 10 ytl gibi cüzi bir miktar yaparak kartı olası bilgi hırsızlıklarına karşı kullanılamaz kılabilirsiniz.;)

13. batumlu

batumlu Orhan Geçici

Favori Kamış:
    DAM-CORMORAN
    En İyi Avı:
    LEVREK 1KG
    alış veriş konusunda yardımcı olabilirmisiniz.Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim:)

14. batumlu

batumlu Orhan Geçici

Favori Kamış:
    DAM-CORMORAN
    En İyi Avı:
    LEVREK 1KG
    Netten alışverişi sık yapan biri olarak güvenlik açısından öncelikle sitenin güvenlik sertifikasını kontrol etmenizi öneririm. Güvenlik sertifikası olan tüm sitelerde altta ''global sign'' amblemini görürsünüz oraya tıklarsanız sitenin sertifikasını görebilirsiniz. Bu sertifikaya sahip sitelerde ödeme bilgilerini girdiğiniz sayfadaki adres satırının http:// den https:// ye döndüğünü görürsünüz. Ben yinede en azından kart bilgilerimi çaldırmamak için sanal kart oluşturuyorum, limitini kendiniz belirliyorsunuz. Alışverişi yaptıktan sonra internet bankacılığından limiti sıfırlayarak yada 10 ytl gibi cüzi bir miktar yaparak kartı olası bilgi hırsızlıklarına karşı kullanılamaz kılabilirsiniz.

15. batumlu

batumlu Orhan Geçici

Favori Kamış:
    DAM-CORMORAN
    En İyi Avı:
    LEVREK 1KG
    sanal kart oluşturmak ve alış veriş yapabilmek iin yardım ederseniz sevinirim

16. ozan

ozan Ozan

100-300 euro dolara o günün kuruna göre çevriliyor. yani dolar olarak verilmiş bir limit yok. posta ücreti bu miktara dahil değil (bazı görevliler dahil olduğunu söylesede böyle). en önemli kayıtlı posta türlerinden birisini tercih edin biraz pahalı ama garanti olur.

17. root

root Bahadir TECER

En İyi Avı:
    Dedemin bogazda yakaladigi luferler(!).. cok kucuktum ben cook.
    Arkadaslar merhaba

Araniza yeni katildim ... konuyu hortlatmis gibi olucam ama internet uzerinden balikcilik konusunda yurt disindan alisveris yapacak arkadaslara , Uluslararasi bir kargo sirketinde calistigim icin sunu tavsiye etmek zorundayim... Siparisinizi vermeden once urununuzun toplam agirligini ve/veya hacimsel agirligini ( en + boy + yukseklik ) bilgilerini edinip Fedex ,tnt , ups gibi firmalarin cagri merkezlerini arayarak gumruk konusunda sorun cikip cikmayacagini sorunuz. Alacaginiz yanit kesin olmamakla beraber ( kontrol gumruk memurlari tarafindan yapilmakta ) en azindan size %80 kesinlikte bir bilgi verebilirler.

Calistigim firmada gumruk memuru ici kamis , makina ve bir takim baska balikcilik malzemeleriyle dolu bir koliyi ( her biri 1er parca idi ... belli ki kisisel kullanim amacli ) kontrol ettirdi. Ama sorunsuz gecti... Her zaman ayni sey olacak diye de bir kaide olmadigini belirtmek isterim...

Bu nedenle dedigim gibi bu firmalarin musteri hizmetlerini arayin , ya da cok ihtiyaci olan degerli uyelerimize bende bilgilendirme olarak yardimci olabilirim..

SAYGILARIMLA

18. Bahadır bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz..Bu güzel bilgiler için teşekkür ederiz:)

19. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Avrupa sınırları içerisinde (Türkiye hariç), Amerika'daki Cabela's tarzı güvenilir balıkavı malzemeleri satışı yapan, uluslararası çalışan internet alışveriş sitesi adresleri verebilirimisiniz?

20. ozan

ozan Ozan

Avrupa fiyatları ABD fiyatlarının iki katı. .ama bence ebay.com en uygun alışveriş yapılan yer. ama kayıtlı posta çalışın çünkü posta türkiyede kayboluyor. sorunca da çuvalla alıp veriyoruz içindemi bilemeyiz diyorlar. dağıtıcılardan eve ulaşmıyor kayıtsız postalar:mad:

Son düzenleme: 1 Aralık 2008
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.