İntex Excursıon Bot Hakkında !!!

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında keskinler_37 tarafından paylaşıldı.

1. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    limit konusunuda açmak gerekirse, ben sahsen yüzdügüm açikliklarin disina çikmayi düsünmüyorum. sakin yaz aksamlarinda biramla kiyidan gezinmek vede evimden yarim mil ilerideki- kiyidan 50 mt açikliktaki kayaliklara gidip midye çikartmak için gayet yeterli olacagi kanaatindeyim

2. keskinler_37

keskinler_37 özgür

Denizde mi kullanıcaksın?? Ayrıca denizde dibe ağırlık bırakıldığında dalga yine de sürekler mi botu???

3. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    denizde basarili bir sekide demir atilirsa yada yeterli bir agirliga baglanirsa sürüklenmez. ben denIzde kullanmayi düsünüyorum. bazende gölde. alacagim motorun fiyati sadece 285 tl. yani bu sezonun sonuna kadar dolu dolu idare etse bile benzinle kiyaslarsak genede kardayim. yurtdisinda bu konu baya gündemde, tatli su motorlarini denizde her kullanim sonrasi yikayarak 6 yildir kullandigini söyleyenler var... bende bu konuyu sitemizde açtim vede bu konularda tecrübeli bir ustamiz konuyu uzun uzun izah etti; ben onun dediklerini referans alarak motorda fazla ümitlenmeyecegim, motorun dayandigi her sezon extra bonus olacak....

4. keskinler_37

keskinler_37 özgür

Hangi motoru düşünüyorsun? Bide benim alacağım bot kaç kiloluk demir ister. Ayrıca demir olması şartmı 2,5 ve ya 5 kg lik pet şişeler olur mu???

Son düzenleme: 2 Temmuz 2010
  5. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    motor flover marka 45lbs, en ucuz fiyata www.avbutada.com da ulastim, piyasada vede diger sitelerde yaptigim arastirmada yanina bile yaklasamadim.
    demir konusunda ben fiber tabanli botumun 5kg lik demirini kullanacagim ama bu tarz botlarda birkaç kat market torbasinin içini tas doldurup kullananlar bile var....ama ne ölçüde güvenli olur bilinmez.

6. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    telefondan girdigim için düzeltme yapamadim, sitenin adi, www.avburada.com

7. keskinler_37

keskinler_37 özgür

5 kg lik pet şişelere deniz kumundan koysak nasıl olur bide ipi nasıl olmalı??

8. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    deniz malzemeleri satan dükkanlarda, hatta bauhausta bile uygun halat satilmakta. pet siseye kum
    olayini denemedim o yüzden yorum yapamiyorum lakin kaktüs çapanin çok daha pratik olacagi kanaatindeyim fiyatlarida gayet uygun, yeni alan arkadaslar daha iyi bilecektir ama sanirim sizin ihtiyaciniz olan çapa 15-20 tl yi geçmez....

9. keskinler_37

keskinler_37 özgür

Kaç kg gerekir?

10. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    çapari kullanırken sorun yaratırmı bu botlar acaba,hani yanlışlıkla olur iğne falan girerse yanlış görmediysem yaklaşık 7mm kalınlıktan soz ediliyor ama

11. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    o bota bir- iki kilonun bile yetmesi lazim tabii zincirde kullanmalisiniz. zaten botunuzun özelliklerini belirtince satici yardimci olacaktir. çapari konusuna gelince, internette ikinci elde satilanlarinin bazilarinda çapari deligi mevcuttu yani dikkatli olmakta fayda var. botun çapari yapacaginiz tarafini saglam bir malzeme ile kaplamak (mesela ütü masasina serilen parlak malzeme gibi) ise yarayabilir kanaatindeyim

12. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    sağol abicim zodiacta peki sorun oluyormu?

13. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    zodiac tarzi botlarda duymadim ama arastirma yaparken sordugum tüm firmalar çapari deligini garanti kapsami disinda tutmuslardi. genede vinil botlardan kat kat daha avantajli olunacagi kesin. ayriyeten çapariyi ayna kismindanda yapmak mümkün olabilir.
    aslinda en iyi yöntem vinil bottada zodiac tarzi botlardada kamisla avlanmak olabilirmi mesela....hem misinayi daha hizli toplama imkanida olur (baliktan pek anlamam tamamen düz mantikla aklima gelen)

14. keskinler_37

keskinler_37 özgür

Botu şimdilik denize götüreceğim havlularla koruma niyetindeyim alt zemine ve iki yan tarafa...

15. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    teşekkürler abi sağol anlıyorum

16. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Abimcim 7mm kalınlık hangi botta varmış :) Şu anda piyasadaki en kalın denyeli bota biniyorum o da 1,2 mm kalınlığında :)

Botla avlanma konusunda tecrübe edindiğinizde çaparide avlansan ne olursa olsun bota takmazsın.Takımı çekerken ilk önce kurşunu tutup,botun içine çapari takımını yatırıyorsun.İki üç köstekli takımlarda beden uzun olmadığından kucağına doğru iğneleri veriyorsun.Burada tarif edemem ama Allaha şükür bu güne kadar iğne taktırma sorunu yaşamadım.Zaten çapari iğnesi nasıl takılabilir,düşünsenize takımın fırdöndüsü su yüzüne çıkınca görüyorsunuz yani hart diye bir den çekmezsiniz.Sadece takım botun içinde iken vs. gibi basit durumlarda takılabilir.O durumda da iğnenin ucu takılır girmez.O da botu delmez.

Çapa olayına gelince 3,60 bot,9,9 Motorum olduğu halde (önceki takımım) 1,5 Kg şemsiye tipi çapanın önüne 2 mt kalın zincir takılı olduğu halde çapa ipine yeterli boşluğu vermek kaydı ile işimi görüyordu.

17. keskinler_37

keskinler_37 özgür

Çapa halatları var onlardan kullansam bide 2,5 kg çapa nasıl olur?? Yani zincir zarar verebilir diye bota.Bide botun tabanına sert straforlardan koysak bota zarar verir mi?Ve kullanışlı olur mu??

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
  18. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Zodiak botu kafandan sildin demek.Yine sana diyorum,para biriktir zodiak al. Bahsettiğin bota 1,5 Kg çapa da yeter.Fakat storfordur odur budur bu konuda yorum yapmam çünkü ne koyarsan koy bu bot yerine zodiak tercih etmelisin.

19. egemenparlar

egemenparlar isim hanem boş kalsın

selamlar

ben taş (bildiğin kaya parçasını) bağlıyorum ipe durmak istediğim yerde atıyorum taşı denize sabit kalabiliyorum 5 litrelik kum dolu pet şişe seni olduğun yere mıhlar bu botla çapayla falan uğraşma ama halil beyin dediği gibi zodiak şart:)
    onur sağolasın
    benim aracın üstünde hafta sonları sürekli geziyor en azından 50 tane trafik polisi gördüm yanından geçtim dönüp bakmadılar bile. birde benim bağladığım araç balığa dağa taşa giderken kullandığım lada jeeplerden kir pas toz duman içinde . ondan dolayıda durdurup ne yapacağız diyorlarda olabilir:) ama binek otoya demediğim için bilmiyorum.

muayene işi gerçekten zor kolay gelsin diyorum sana bela bişey bu tuvtürk adeletli olsalar eyvallah yaptıkları iş güzel.

internette bakıyorum hala 97 model botu adam 800 liraya satıyor bitanesine utanmadan yazdım sıfırı 950 1000 lira diye cevap bile yazmadı. birtanesi yazmış 2 patlağı var 1 yarığı var ama sağlam yaptırdım 1 hafta da biraz iniyor 2 pompala taş gibi oluyor:) sağlam yaptırmış allahtan 600 sonfiyat pazarlık yapmayın makul fiyat diyor ben daha nediyeyim kısacası bu işte

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
  20. keskinler_37

keskinler_37 özgür

İntex Seahawk 2 alsam birde elektrikli motor denizde şansım olur mu?