İntex Excursıon Bot Hakkında !!!

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında keskinler_37 tarafından paylaşıldı.

1. egemenparlar

egemenparlar isim hanem boş kalsın

dalgasız ve rüzgarsız havada evet kıyıdan 100 150 metredan fazla açılmamak ve küreklerini can yeleğini vs.... yanından ayırmamak kaydıyla tabiki:)

2. durmus

durmus durmuş

Favori Kamış:
    extreme cast
    Favori Makine:
    okuma ra 1155
    En İyi Avı:
    yakalayamadığım orkinos :(
    bahsedilen İntex Excursıon 4 bottan 3 hafta önce aldım. geçen hafta sonu pazar günü 4 kişi birden ömerlide ilk denememizi yaptık. motorsuz olarak binmek epek sıkıntılı oluyo, gölde bile akıntıya kapılıp epey uzaklaşabiliyosun. iki kişi birden küreklere asılarak suya girdiğimiz yerden çok ilerde bi kıyıya ancak çıkabildik.
    sonuç olarak bende hemen motor arayışına girdim ama nasıl bi motor almalıyım bende tam olarak bilgi sahibi değilim. motorsuz bir daha kesinlikle kıyıdan o kadar uzaklaşmıcam kesin.

3. onur1872

onur1872

valla bu botlar hakkında şöyle bir düz mantık kurulabilir. çin malı zodiac tarzı botlar bile 1000 lira iken bu botlar 190 lira..1/5 fiyatına birşey alıyoruz sonra performansı nasıl diyoruz :) ucuz etin yahnisi misali pek birşey beklememekte fayda var. düz mantık kurunca ortaya bu sonuç çıkıyor. bazı ikinci el satış yapılan sitelerde de ikinci el botları sıfırından pahalıya satıyorlar...çok merak ediyorum o insanlarda nasıl bir ruh hali var...

kıyıda çoluk çocuk zevk yaparız derseniz alın ama bu bota motor takıp gezmeyi düşünmeyin. hiçbirşekilde performans vermez ki hız hiç düşünmeyin. arkasına takacağınız aparat en fazla 2.5 hp motor kaldırır ki onunla da bu büyüklükte bir botla anca gidersiniz. elektrikli motorla denizde 1 saat kullanırsınız sonra motor performansı düşer. ayrıca nerede şarj edeceksiniz?

umut abinin de dediği gibi tatlı sular için yapılan elektrikli motorlar bir sezon kullanılır. sonraki her sezon bonus kar olarak yazılacaktır.

tamam iyi hoş güzel...250 liraya elektrikli motor 190 liraya bot..ama nekadar kullanışlı olur bilinmez.. ben bugüne kadar şunu anladım..ikinci el kolay kolay almayacaksın sıfır alacaksan da bir anda almayacaksın..tabiki bekara karı boşamak kolay...herkes zodiac al diyecektir keza bende öyle diyorum fakat herkeste o kadar para olmayabiliyor.

ben de düne kadar öğrenciydim..benim de izlediğim yol ikinci el temiz bir benzinli motor ve ikinci el temiz bir zodiac uygun fiyatlara maledilebilir... internetteki ikinci el satışı yapan sitelere de pek güvenmeyin.

190 lira bot 300 lira motor desek 500 lira yapar siz de haklısınız yaşınız 17 gözüküyor bu yaşlarda para ayarlamak çok zor olabiliyor...takat elektrikli motor bence denizde uygun olmaz. hadi botu alın ama deniz için en az 2 hp benzinli motor bakın. uygun fiyatlara alabilirsiniz.

4. keskinler_37

keskinler_37 özgür

Yorumlar için teşekkürler...Peki excursıon la seahawk 2 arasında çok mu fark var???

Son düzenleme: 4 Temmuz 2010
  5. Lümpen Yazar

Lümpen Yazar Güvenç Seker

Uzun süredir söz konusu şişme botlardan kullanan biri olarak bazı dostların yorumlarını ön yargılı buldum. Özellikle intex'in orta ve büyük boy botları, seahawk yada excursion çeşitli şartların olgunlaşması koşuluyla hem göl hem de deniz için oldukça elverişli şişme botlar. Bazı arkadaşlar ise sôz konusu botları adeta çocuk oyuncağı olarak tanımlamış. Öncelikle bu botlar ile kürek çekmek için süt liman bir deniz durumu olması gerekir. Göl de ise daha sorunsuz. İntex yada bestway markalarının motor bağlantı aparatları oldukça sağlam. Bu koşulda özellikle intex mariner ve excursion botlar için avantajlar ortaya çıkıyor. Söz konusu aparatlar en fazla 15 kilograma kadar bot taşıma kapasitesine sahip. 1,5 hp'den 5 hp'ye kadar 2 ve 4 zamanlı benzinli motor takma imkanı var. Şişme taban sorununa değinilmiş. Bu hususda intex excursion 5 tüm özellikleri ile modifiye edilebilmekte. Üst zemin su kontrası ile, alt zeminse portatif alüminyum zeminle çeşitlendirilebiliyor. Tente ve oturma tahtası ekleme imkânı da var.
    Daha geniş anlamda fikir sahibi olmak isteyenler ve zodyak harici şişme botlar hakkında şüpheleri olanlar için güzel bir video var. Bazı insanlar bu botları istanbul boğazında değilde okyanusta kullanmış.