İstanbul Kıyı Raporları 2006-2009

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında cognitor tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mezre

Mezre mustafa

Favori Kamış:
    shimano vengeance AX 420
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Akya Eskifoça
    cankurtaranda balık namına hiç bir şey yoktu.galatada saat 6.00 itibariyle saflar düzgün değil ama sıktı.unkapanına bakan taraftakiler gece diğer tarafa göre en az 2 katı kadar istavrit almıştı

2. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    evet abi dün bzde tekneyle istavrit aldık ama bugün kıyıdan toplasan 10 tane zor almışımdır. kalabalık olduğu için çubuklu iskelesine yakınbir yerdeydim hem çok kalabalık yoktu hemde akıntı yoktu oltalar karışmaz diye hiç takımda vermedim ama :) neyse kısmet dünküleri tava yaptık bizde :)

3. FlyinEagle

FlyinEagle Fatih Güngör

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 420Cm
    Favori Makine:
    Remixon Ultra Surf 6500 Surf Makine
    En İyi Avı:
    Hayal - Tartamadım
    bebek sahilde bugün ara ara iri istavrit alıyordu "iyi yer tutanlar"...

biz de 1 saat kadar şansımızı denedik , olmadı sarıyere doğru kaydık.

orası daha da köyütdü. kimse bişe yoktu. 4-5 kişi yemli ile çinekopa atıyordu ama onlarda boş döndüler.

4. i.h.beyaz

i.h.beyaz ismail beyaz

En İyi Avı:
    kaba lüfer
    dün cubukludaydık 4 arkadas istarvit azdı ben yem icin 20 30 tane aldıktan sonra cinekopa döndüm akşam 4 30a kadar ben 11 sarı kanat 4dü lufer denebilir diğer arkadaşlardan biri 13 diyeri 6 diğer abimizde 2 arıkanat tuttu benim tuttuklarımın resmini akşam yüklerim rasgele

5. aykutkilitcioglu

aykutkilitcioglu aykut

Favori Kamış:
    shımano kamış gs9 daiwa makinem var.
    En İyi Avı:
    1980de hirfanlı barajında sudak 7kilo civarı
    dün haliçde koçmüzesinin yanında çok iri kefaller anlayamadığım nedenlerden dolayı kıyılamıştı.vatandaşta eline ne geçirdiyse(kova,kepçe)ikişer üçeradet kefal topladılar.balıklar kesin olarak 4 kilonun üzerindeydi.

6. cyhntskn

cyhntskn CeYhUn

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    SHIMANO SUPER ULTEGRA 6000 XSA
    En İyi Avı:
    SARIKANAT 55 CM ZARGANA :-)
    bı sorum olucam rapalayı 2 kulac kadar mısına bagladım ıyımı sızce yoksa cokmu uzun

7. ergir

ergir ergir

normaldir.o kadar yeterli.

8. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Sarıkanat Çinekop ve aralarında lüfer devam arkadaşlar.

11 no iğne yeşil tek tüy sardalya tutulacak. arkasından 1 numara uzun pala iğne ve gagalık yem yapılacak (Sardalyaların ölmemesi adına çok narin hareket edilecek)ağır kurşun dipte oturacak kalkmadan. kendisi ben geldım dıyecek zaten. sular karışık deniz bir kıbleden bir lodostan alıp duruyor. balık ta ne yapacağını şaşırdı haliyle olsun denizlerımızde balık gormek halen görmek bu saatte sevindirici

9. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    yerine göre değişiyor. üsküdardakiler 1.5 kulaç yapıyormuş arkadan vatandaşlar geçiyor diye biz 2 kulaç yapıyoruz.

10. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Aliço , özelden bana telefonunuzu gönderirseniz sizinle görüşmek isterim. teşekkürler.

11. acemi01

acemi01 SERKAN

Favori Kamış:
    LİNEAFFE EXTREME 420
    Favori Makine:
    OKUMA SALİNA
    En İyi Avı:
    KEFAL 1KG
    pazar günü akşama kadar emirgan taraflarındaydım balık namına hiç bir şey yoktu zaten 15 - 20 gündür hiç bi şey çıkmıyormuş o taraflara gitmeyi düşünen arkadaşlara duyurulur bu aralar aşiyan tarafında çapariyle istavrit yapıyormuş

12. cyhntskn

cyhntskn CeYhUn

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    SHIMANO SUPER ULTEGRA 6000 XSA
    En İyi Avı:
    SARIKANAT 55 CM ZARGANA :-)
    sagolasın verdıgın bılgıler ıcın

13. y-o-b

y-o-b Ozan

çamlıbahçede 20 tane istavrit aldım bugün sabah 10 dan akşam 4 e kadar balık tek tek ve nadir geliyor bide deniz pis hep kirlenio takımlar,istavritler iri yalnız-sabahları iyi sarıkanat çinekop almışlar rapala ile;)

14. afishg

afishg Cihan YAVUZ

Favori Kamış:
    Lineaeffe tunafresh
    Favori Makine:
    Roybi Ecusima 6000vi
    En İyi Avı:
    2kg sazan
    galata eminönü köprü ne durumda yarın gitmeyi düşünüyorum da:)

15. duyar

duyar İsa

Favori Kamış:
    65lik okuma makine+lineaeefe Turnafresh 3.90 kamış
    En İyi Avı:
    600 gr.Kefal
    Cihan yer bulabilirsen git tabi.Muhakkak birşeyler alırsın.Orada nöbetleşemi avlanıyorlar ne anlamadım.Gece kalan sabah arkadaşını arıyor yerini devrediyor.Yakında yer parası, hava parası gibi şeyler konuşulursa şaşmam.

Birde köprüde avlanan insanlar (temizleri tenzih ederim) çok pisletiyorlar orayı. Geçerken bile leş gibi kokuyor.Özllikle sabahlayanlar.Tuvalet ihtiyaçlarını orada giderenler mi istersin yoksa içtiği kolayı yada yediği aburcuburun paketini atıp gidenler mi? Bu pislik yüzünden belediye köprüyü balıkçılara kapatsa garipsemem.Sana rastgele....

16. deePblue

deePblue na

yılbaşı sabahı gittiğimde bildiğimiz meyve sebze kasalarından bi yığın yapmışlar orda yakıyorlardı :D:D:D
    komedi oldu orası.
    uzak durmakta fayda var.

17. obsession

obsession Selçuk

Sabah saat 8 de uyandım ilk iş olarak çay demledim ve termosuma aktardım.Tam teçhizat üsküdarın yolunu tuttum, sahile geldim bütün hazırlığımı yaptım ve 1 bardak çayımı içerek kendimi sahile adapde ettim..Sürekli görüştüğüm yaşlı ve emekli amcalarımla muhabbet edip sahilin o güzel havasını çayımla beraber renklendirdim.Artık avlanmak için tamamen hazırdım ve oltamı ilk fırlattığımda hiç tahmin edemeyeceğim kadar yakına düşürdüm çektim ve balık yoktu. Atışları tekrarladığımda hep kısa düştüğünü farkettim ve hemen arkadaşım olan ''ENGİNSON'' u aradım..Geçen hafta tekne organizasyonuna katılan kardeşim makinedeki misineleri kopara kopara bitirmiş :)..Kendi çabalarımda 15-20 tane istavrit yakaladım ve uzağa atamıyo olmamdan dolayı ava son verdim..Balık konusunda epey acami olan Asım amcaya balıkları verdim ve evin yolunu tuttum..
    İşin esprisi tabi ki önemli olan balık tutmak değildi güzel bi vakit geçirmekti MİSİNAMI BİTİREN kardeşim enginsona gelince ; onun canı sağolsun bütün balıklar,oltam ona feda olsun :)
    AV raporuna gelince ; Çubuklu 10 üzerinden ; 8 - Üsküdar 10 üzerinden 6 ortalamayla istavrit yapıyor...

18. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    kardeşim kusura bakma unuttum sana söylemeyi :( çokta bişey gitmedi 20 30 metre fln :( keşke benim kamışı da sana vereydim :(

19. robinson987

robinson987 bekir

dün unkapanı ve galatayı ıyece bı dolaştım balık ıyıydı istavrit iyi geliyordu verim cok ıyıdı acıkcası ama bugun çantamı kapıp da koprüye gıttım ama baştan aşağı gezdim hem yağmur çiseliyordu hemde balık yok denecek kadar azdı iyice bı dolaştım takımları açmadan evın yolunu tuttum dünden eser yoktu denıza cok kabarıktı hemde balık yoktu hava cok değişmişti başka sefere kalde bizim balık işi

20. ozkan79

ozkan79 özkan

bu son dönemlerde deniz suyunda yükselme var pek hayra alamet degil..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.