İstanbul Kıyı Raporları 2010-2011

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında m-a-v-i tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. deadsea

deadsea Oruç Gazi

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 IM7 Carbon ve Kasyapar OysterCast 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Zeon 65 ve Okuma Magic 280
    En İyi Avı:
    Iri Trakonya 1 kilo kadar..
    Istavrit, Ey Sâh-i Deryâ! Sen cok yasa e mi..

Sabah saat 7.00 da evden cikildi, gurbetten gelip ilk baliga cikildi.. Kuleli herkesin yuzunu guldurdu.. Oglene dogru yagmur yagince, seker gibi adam olmam hasebiyle eve donuldu :)

Selam ederim..

2. Dewilefe

Dewilefe Uğur

Favori Kamış:
    Pelican Chalenger Surf 420
    Favori Makine:
    Okuma 6500
    En İyi Avı:
    Kofana
    merhabalar..
    11-02-2010 saat 10.30 ile 16.00 arası 2 kişi kuruçeşme sahilden 28-12 takım ile kanala yakın 100 gram kurşun ile çoğu dipten gelme kaydı ile 127 adet koçan gibi istavrit aldık..Yüzümüzü güldüren bir avdı....Birde hoşumuza giden olay istavritlerin hiç birinde eskiden olduğu bigi üstlerinde yara tarzı çıbanlar yoktu..Göznül rahatlıgıyla yedik
    Dönüşte 2.köprüden dönüp kuleli ve vaniköy parkına baktık kovalarda 20 şer 30 ar tane KIRAÇA vardı :( abi bunları zevkle yiyebilicenmi dedim..Ohooo sen hiç yemedin galiba bunları bir tava yapıcan kılçığını ayıklamdan atıcan ağzına dedi..Nediyelimm...:(

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    bugün üsküdara indim tektuk istavrit alıyorlardı. yalnız bir kişi bir leğeni doldurmuş canlı canlı diye bağırıyordu sanırım satıyordu balıkları. biraz yürüdükten sonra kuleliye gideyim bi bakayım dedim. çok az istavrit vardı. istavritler iri fakat azdı...

4. colonel-62

colonel-62 arif

saat 15-16 arası bir tane bile balık yoktu kulelide..

5. Dewilefe

Dewilefe Uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma 6500
    En İyi Avı:
    Kofana
    İşkence konusunda haklısın ustadım

14.02.2010 pazar gunu yani bugun kuruçeşme ve az ilerisinde bir yol var ismi şimdi aklımda gelmedi
    28-12 kendi yaptığımız 15 li yeşil floşlı çaparmizle 125 gram kurşun atarak iki kamış toplam 97 adet istavrit aldık..dahada alıcaktık ama serhat amcam kalabalıktan sıkınlınca ben 125 gram kurşun ile suruklenirken ordakı bazi arkadaşlarımın 30*35 gram arası kursun atıp defalarca bizi katledince,iyice moralimiz bozuldu midemize ağrılar girdi..O gazla toparladığımız gibi eşyaları çubukluya gıttık..Nede olsa balık varya :)bir geldikki ne görelim kimsecikler yok(en fazla 4 kişi var)tabi balıkta .vanikoy parkına baktık iki kişi kovasında 3 adet kıraça.. soruyoruz hıc birşey yok diyorlar...Sonra başlıyoruz birbirimizle didişmeye :) :) nede olsa balığı bırakıp geldikye...keşke kalsaydık..nede olsa ordakılerin takımları o kadar koparmaya yarım saate bıterdı :)
    Kısaca karçı 10 bizim bura gene boş çevirdi bizi :(
    Birde cubukludan uskudar yonune gider iken bir park var..Radar önümü ne deniyor..Orda oturup bir çay içtik..Bir kaç kişi orda 3-4 lü bir kaçkere çekti..ama okadar

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  6. kedi

kedi kazim

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Okuma
    Dün Çamlıbahçe deydim.
    Sabah balığı sıfırdı.
    Öğlen tek tük çektik.
    Akşam iki üç geldi.
    Saat 17:00 civarında ayrıldım
    Sonuç bir tavalık istavrit. :)

7. murat ceylan

murat ceylan murat ceylan

Favori Kamış:
    lineaeffe extrem
    Favori Makine:
    okuma blue hawk
    En İyi Avı:
    palamut ve lüfer
    yok be kardeşim ne uzağı ne açığı alttan üstten yandan her türlü denedim pazar günü kulelide yok işte.bunun uzağa atmakla alkası yok kaldıki 120 130 metre atışlarım vardır ama malesef balık yapmıyacağı gün biz balık tutmaya gidiyoruz.bir arkadaşımı gördüm kulelide avlanırken hafta içi hergün gelmiş güzelde balık yaptığını söyledi.şu balıklar birazda hafta sonları yapsa neyse işin cilvesi bunlar sabit bir yerde durmamak gerekiyor kıyı,kıyı taramak daha mantıklı ama oda zamanı ve parası olanlar için uygun

8. Dewilefe

Dewilefe Uğur

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma 6500
    En İyi Avı:
    Kofana
    Merhabalar.
    Bugun saat 09.30 da kulelide idik..Koçan gibi kraçaları görünce :) vanikoy parkı ve çubukluya baktık..saat 11.00 e kadar buralarda sadece 5-6 atışa gelen 1 li 2 li kıraçalar vardı..
    Dedikki Karşıya geçelim ve geçtik.Saat 11.45 gibi kuruçeşmedeydik..Bir baktıkki sanki hafta sonundan bir gün..Kalabalık..Şansa balıkta var..Taktık 25-12 takımları 115 gramla,şans guldu suratımıza..Ikı kamış toplam 73 tane iri istavrit aldık..Kıraçaları saymıyrum..Millet alsada,hatta abi bize ver desede kusara bakma kardeşim günah dedik..Attık suya..Ne zamandır beri Mezgit gelmemişti o bile geldi..Ayrıyeten sardalyede...Oltamınn acemi bir balıkcı tarafından uc kısmında kırılmasıyla attık kendimizi Galatadaki balıkçılara..Nede olsa saatte olmuştu 5..Ucumuzu aldıktan sonra geçtik galataya...İyikide gelmemişiz sabahtan dedik..Kovalarda hep kıraça..Serçe parmaktan ufak be abii :( ve bolca kefal vardı..Kefale atanlar en az 4 parça ( saydık ) almışlardı...
    Yarın iş var malesef :( anca ALLAH izin verirse perşembeye balığa gene...Biz çamlıcadayız..Gunluk 20 tl lik mazot hakkımız var..Gelmek isteyen olursa seve seve alırız ( ALKOL ALMAMAK KAYDI İLE)Saygılarımla.....

9. sulh

sulh İLHAN DEVECİ

Dün akşam 18:15-20:30 arası Arnavutköy iskelenin sağındaydım. Toplam 12 adet gelincik ve bir adet kocaman bir denizyıldızı itinayla denize geri salındı. Öğleden sonra Kuruçeşme ve Arnavutköyde iyi istavrit yaptığını öğrendim ama akşam yemliyede çapariyede sıfır çektim maalesef.

10. deadsea

deadsea Oruç Gazi

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 IM7 Carbon ve Kasyapar OysterCast 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Zeon 65 ve Okuma Magic 280
    En İyi Avı:
    Iri Trakonya 1 kilo kadar..
    Sabah 07.00-10.00 arasi Kuleli. Capari ve silikon denemeleri husranla neticelendi. 1-2 balik ceken oldu, ama urkutulen kurbagaya degmeyecek nitelikte.. Cok guzel bi bogaz havasiyla kisa bir avi sonlandirdik..

11. dersim

dersim hüseyin

bugün saat 13:00 gibi kalender ordu önündeydim güzel sardalya ve bi ara iri tirsi vardı iki saatte 2 kg sardalya 5 tane iri tirsi tuttum

12. AQUARIUS

AQUARIUS Murat KUTLU

En İyi Avı:
    akya 8 kg
    Biraz önce galata-karaköy dolaştım herkesin kovası dolu ama köprü yine kraça yapıyor, karaköy iskelenin yanında iri istavrit alıyorlar.

13. İĞNE

İĞNE ömer

Favori Kamış:
    Lineaaffe ac casting 4.20
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 60
    En İyi Avı:
    4,250GR RUS KEFALİ
    balık raporu

Galata Köprüsü Akşam 5-6 Ya Kadar 1 Haftadir Istavrit Yapiyo Haklisin Akşam Da Kefal çikiyo Ortalarda

14. barris25

barris25 BARIŞ

Favori Kamış:
    Lineafea baia grande 4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma zeon zn 65 makine
    En İyi Avı:
    yakında
    galata köprüsü-beylerbeyi-kuleli==şemsipaşa

bugün en sonunda kayda değer bir av oldu.beylerbeyi cami önünde ava başladık 1 saat boyunca birşey e uğradık çıkmayınca kuleliye yürüdük.Ama kulelide de sonuç kötüydü.Bizde galata köprüsüne uğramaya karar verdik orda 1 tane kefal ve iri kıraça tuttuk ama köprüdede bir bakıma durum kötü herkesin kovasında 1 2 kilo balık var ama yavru gümüş boyunda kıraça hepsi daha sonra sürekli kıraça gelince şemsipaşaya gittik orda son 6 ayda görmediğim şeyi gördüm herkesin kovasında iri iri istavritler herkes en az 1 kilo istavrit almış bizde takım taklavat kurup atmaya başladık 20-25 tane istavrit te burda tuttuk sonuç olarak bütün boğaz içinde en iyi yer ŞEMŞİPAŞA gitmek isteyenlere duyurulur boşuna başka yerlerde vakit kaybetmeyin.

15. KEMALKOMAN

KEMALKOMAN Fatih

Favori Kamış:
    ITALCANNA 4,20 kamış, DAIWA EMBLEM 5000 makina, DAM ATP 160 makina, BANAKS SX 2000 makina
    Merhaba. Uzun süredir uzak kaldığım oltamı yeniden sularda gezdirmek için bugün galata ya gittim. Oltam sularda gezdi ama boş döndüm. Yakaladığım birkaç istavriti de yanımdaki arkadaşın 8-10 kadar istavritine ekledim.

16. silentfisher

silentfisher emre

Favori Kamış:
    lineaffe 390 spirit surf kamış
    Favori Makine:
    alba star kk 60, okuma avenger 45 lik
    En İyi Avı:
    kasna 700 gr, irice zargana,istavrit kovayla vs vs
    galata tam bir curcunaydı. balık yapmamasına rağmen. bir muhtemel balık akınını düşünemiyorum bile...mt kareye 3 balıkçı düşer sanırım...:)

17. murat ceylan

murat ceylan murat ceylan

Favori Kamış:
    lineaeffe extrem
    Favori Makine:
    okuma blue hawk
    En İyi Avı:
    palamut ve lüfer
    bugün stajer balıkçım(oğlum) yanıma alıp yine soluğu kulelide aldık.sabah kayda değer bi şey yoktu öğlen üzeri ve öğleden sonra balığın olmadığı şu zamanlarda fenada sayılmayacak 1.5 kg balık yakaladık.çengelin hırçın balıkçısı stajer balıkçım(oğlum) yorgunluktan kendini sağa sola atmaya başlayınca avı sonlardım.not balıklar oldukça iri açığa atıp biraz dipte bekletmeniz gerekiyor su karanlık ve dip çamurlu bu yüzden balık göremiyor tasmalamaya geçmeden önce biraz dip attığınız yerde çapariyi oynatın herkese rastgele:)

18. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    bugün bende balık tutmak amaçlı değilde dolaşmak amaçlı kuleliye gittim pek birşey yoktu ama erken saatlerdi. oltamı açmadım bile üsküdara indim çay içerim dedim. şemşipaşa kalabalıktı ama balık ta vardı. bir ara bir kurşun koptu tam kafamın yanından sıyırıp geçti :)
    şemşipaşada güzel balık yaptı ama orası bana göre değil. full balık gelse bile oltalar o kalabalıkta olta açıp atmam. birde orda yürüyen insanlar var gerçekten çok dikkatli olmak lazım.
    bugün vatandaşlardan biri oltasını atacaktı arkasına baktı kimse yok tam atacak koşarak gelen bir çocuk son anda hoop felan dediler de adam atmadı yani Allah korudu.

19. lineafee

lineafee iskender

Favori Kamış:
    lineaefee
    Favori Makine:
    okuma salina 65
    En İyi Avı:
    kofana
    kanlıca 21/02/2010 saat 6,00 (sabah) maalesef tık yok nerede bu istavritler.saat 9,50 ye kadar..

20. İĞNE

İĞNE ömer

Favori Kamış:
    Lineaaffe ac casting 4.20
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 60
    En İyi Avı:
    4,250GR RUS KEFALİ
    Merhaba ömer Ben

Galatada Kefal Ve Levrek Ve Karagöz çikiyo Bilginize.

Kefal Için çapari

Levrek Için Kaya Kurtu

Karagöz Için Karides Ve Kurt Iş Yapiyor

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.