İstanbul Kıyı Raporları 2010-2011

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında m-a-v-i tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

Bir haftadadır hergün aynı şeyi yazıyorsunuz ama sizden başkada köprüden balık avı raporu göremiyorum(istavrit ve kıraça dışında)Birde hergün köprüden haberdar olmanız dikkatim çekti.Bahsettiğiniz balıkları hangi takım ve yöntemlerle yakalıyorsunuz?

2. ergir

ergir ergir

son 2 gündür cuma ve cumartesi balık nerdeyse hiç yoktu.dün saat 1 de köprüdeydim sabah gelen arkadaş yaklaşık 20 istavrit yakalamıştı bende saat 5 e kadar 6 tane alabilidim.ama bu arkadaş nedense ısrarla sanki köprü devamlı süper istavrit yapıyor gibi yazıyor.levreğin ise L si yoktu.......

3. murat ziya

murat ziya ziya şenel

Favori Kamış:
    banax albastar dam
    En İyi Avı:
    sazan 5kg
    Asparagas Haber Duyunda Inanmayin

4. murat ziya

murat ziya ziya şenel

Favori Kamış:
    banax albastar dam
    En İyi Avı:
    sazan 5kg
    Marmara Da Balik Yok Boğazda Balik Yok Galata Baliktan Geçilmiyor Yok öle Bir şey Yalan

5. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

Galata kıyı raporlarına bakıyorum ses yok,merak uyandırdığı için köprüde tanıdığım bir takımcıyı aradım oda sizin söylediklerizden bahsetti adam bütün gün köprüde olmasına ragmen levrek karagöz sorduğumda sadece güldü.Birçok kişi burdaki raporlar doğrultusunda hareket ediyor.O yüzden levrekleri gören arkadaştan bir açıklama duymak istedim...

6. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    Balıkçıda canlı eşkinalar vardı. nerden diye sorduğumda Boğazdan yakalandığını söylediler. oldukça iri kiloluk balıklardı. güncel kıyı raporu sayılmaz ama haber, haberdir.

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Rapor sayılmaz mı, elbette sayılır.

Eşkinanın fiyatı ne kadardı? :)

8. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    valla fiyatını sormaya korktum ama birisi aldı 40TL verdi. tartıda ne kadar geldi bilmiyorum.

9. kedi

kedi kazim

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Okuma
    Arnavutköy bugün fena sayılmazdı. İkibuçuk kilo kadar istavrit tutabildim.
    Sabah balığı yok denecek kadar azdı öğleden sonra 3 - 4 lü gelmeye başlıyor ve balıklar oldukça iri.

Yanlız bu hafta doymak bilmeyen bi hırsızımız vardı. Benden üç istavrit çaldı. Hele sonuncusu tam bir komedi tam balığı aldım kesin 4 tane var diyorum sudan çıktı çıkacak karabatakla göz göze geliyorum. Tabi anladı balık çektiğimi hemen dalışa geçti. Bir kaç saniye sonra oltada bir ağırlık. Sonra yüzeye çıktı tabi benim takımla beraber takımdaki balıklardan birini kapmış çekiştiriyor. kıyıda gülme kırizine geçtik. Bi ara kanatlarını da açtı bıraksana lan kısmetimi der gibi ben bırakıyorumda iğne bırakmıyo diye bağırıyorum sonuç kaptı balığı.
    Birisi üşenmemiş saymış aynı şekilde toplam 27 adet balık çalmış. Abi imkansız dedim bi karabatak okadar istavriti neresine sıdıracak dedim ama abi ısrarla ayını kuş diyordu. :) :)

10. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

:D:D:D::D:D:D::D komedi yaaa zuhahhahaa kefal avındada martılar ekmeğe dalardı

11. ozcan_yildiz

ozcan_yildiz Özcan Yıldız

Favori Kamış:
    Fladen Vantage 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Turna 50 cm
    Galata Levrek-Karagöz

24.02.2010 Akşamı saat 22:00 civarında şöyle bir hava almak için köprüye uğradım yarım saat kadar kaldım. Bu süre içinde 2 adet levrek yakalandığına bizzat şahit oldum, başka bir arkadaşın kovasında da 2-3 adet karagöz vardı. Ama levreklerin boyunu soracak olursanız 20 cm civarındaydılar.

Herkese iyi haftalar...

12. volkanca

volkanca Volkan

merhaba arkadaşlar, uzun bir zaman sonra çamlıbahçe tarafındaydım cumartesi günü öğleden sonra, kimsenin kovasında 1 tane bile istavrit yoktu, bilgilerinize..

13. Dewilefe

Dewilefe Uğur

Favori Kamış:
    Pelican Chalenger Surf 420
    Favori Makine:
    Okuma 6500
    En İyi Avı:
    Kofana
    Merhabalar arkadaşlarım,ustalarım...Raporlarda yazılan levrek,mırmır ve karagöz avlarının galatadan çıktıgını okudum..vede varmı yokmu diye çıkan tartışmları...Şuan gataya için hazırlandım .orda devamlı balıkçılık yapan 3-4 tane abim var..Kendilerine sormak için gidiyorum.Bakalım neler var,neler yok.Gerçekleri öğrenelim.Saygılarımla

14. adalımurat

adalımurat murat

merhaba arkadaşlar ben 27.02.2010 c.tesi saat 18.00 civarı köprüdeydim ve 23.00 kadar kaldım veee 1 adet yolunu şaşırmış istavrit aldım başkada kimse birşey tutamadı.sanki biri kefal aldı ama onuda ben göremedim

15. İĞNE

İĞNE ömer

Favori Kamış:
    Lineaaffe ac casting 4.20
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 60
    En İyi Avı:
    4,250GR RUS KEFALİ
    ÖNCELİKLE ARDADAŞ MRB
    BEN BEYOĞLUNDA ÇALIŞIYORUM VE İŞE GİDERKEN ÖĞLENCİ OLDUĞUM ZAMANLARDA SABAH 6-7 GİBİ KÖPRÜYE GİTMEYE ÇALIŞIYOM.GELELİM BALIK AVINA.

KÖPRÜDEN İSTAVRİTE ÇAPARİ SALLA DİPTE BİRAZ ATRAKSİYON YAP FAZLA YAKALRSIN ÇÜNKÜ ŞU AN DİPTE BALIK TAKIM OLARAK 12NO İĞNE SARI TÜY 15 KÖSTEK SÜPER

LEVREK İSE GÜN AĞIRIRKEN HEMEN KAYA KURDU TAK 75-100 MTRE AÇIKTA DİBE YATIR KAP TABİ ÇOK DEĞİL

KEFAL İÇİN 4 NOLU İĞNE ÇAPARİ KIRMIZI TÜYLÜ 15 KÖSTEK SÜPER

BEN ALTINBAŞ KEFALİ RESİMDE GÖRMÜŞÜNDÜR 2 TANE ALDIM YETER DEDİM GİTTİM EVE FAZLASI HARAM

16. murat ziya

murat ziya ziya şenel

Favori Kamış:
    banax albastar dam
    En İyi Avı:
    sazan 5kg
    sevgili iğne bu anlattıklarını zaten yapan balıkçılarız ancak verdiğin bilgiler bana inandırıcı gelmiyor. ne zaman yazsan hemen takımcı arkadaşları arıyorum anında yalanlama geliyor

17. ergir

ergir ergir

şimdi galatadan geldim.eğer gezi veya hava almak için gidecekseniz gidin.ama balık tutmak için gidecekseniz gitmeyin değmez.saat 2 ile 5.5 arası 8 tane istavrit tuttum.sabah gelen arkadaşta ise 20/25 cıvarı neredeyse kıracaya yakın istavrit vardı.levreğe atanlar var ama tutan yok.
    denizde aşırı derece lez var.kurşun dibe battımı sanki cıkmak bilmiyor.misinalar yağ içinde geri geliyor.boğazda avlanan profesyonel balıkcılarla da azda olsa malzeme aldığım yerde sohbet etme imkanım oldu.durum ordada aynı.denizin dibi tamamen pislik ve oltalara 50m lerde takılan naylon poşetlerden şikayetcilerdi.

kısacası sabah 8 akşam 5 e kadar yaklaşık 20 istavrit için balığa giderim diyenler gitsin.(rapor karaköy boğaza bakan yer merdivenlerin yanı )

Son düzenleme: 1 Mart 2010
  18. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

Merhabalar,

Sizinle tanışmayı çok istiyorum,zira köprüde son zamanlarda sizin gibi balık avcısıyla karşılaşmadım.Önümüzdeki hafta size uygun olan birgün sizinle balığa çıkmak isterim.Bilhassa çapari ile mırmır avınız çok dikkatimi çekti.Bu konularda sizden çok şeyler öğreneceğimi düşünmekteyim.Bana bu fırsatı verirseniz sevinirim...
    Buarada büyük harfle yazmak bildiğim kadarı ile bağırarak konuşmak anlamına geliyor.Bilmediğim başka bir anlamı varmı acaba?

19. 56562

56562 xxx xxxxx

Ömer Bey,

Öncelikle site yönetimi olarak forum içerisinde " chat " lisanı ile ve büyük harfler ile yazmamanızı rica ediyoruz.

Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi, tuttuğunuz balıklara ilişkin birkaç resim görebilirsek şu kıt günlerde gözlerimiz şenlenmiş olur. Ayrıca çapari ile mırmır yakalama tekniğinide çok merak ediyoruz. Bu mırmırlarıda bir dahaki sefer resimlemenizi rica ediyorum.

Rasgele

Son düzenleme: 2 Mart 2010
  20. afishg

afishg Cihan YAVUZ

Favori Kamış:
    Lineaeffe tunafresh
    Favori Makine:
    Roybi Ecusima 6000vi
    En İyi Avı:
    2kg sazan
    pazaar günü önce atatürk köprüsü 11:00 çok kalabalık ve balık nerdeyse yok denecek kadar az kerkes de 8-10 kadar istavrit.15-20cm lik kefalcikleri söylemiyorum:( daha sonra sarayburnu ve 2 kişi vardı balık yoktu. daha sonra kabataş ilk geldiğimizde bi arkadaş 4 lü istavrit çekti güzel dedik ama malesef o arkadaşda 10-20 tane istavrit ve sabahdan beri ordaymış.arkadaşım bir iki atış yaptı toplandık kuruçeşme arenanın yanına trafik vakıf otoparkına istavrit vardı ama akıntı çok fazlaydı 150gr takıyorlardı 125grla denedim malesef çok fazla sürükleniyordu.sonunda soluğu arnavut köyde sahilde aldık inanılmaz kalabalıktı ve balık iri ve güzeldi herkez 3-4-5 çekiyordu.biz geldiğimizde 3 olmuştu 10 tane istavritle ve sahil turuyla günü bitirdik:)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.