İstanbul Kıyı Raporları 2010-2011

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında m-a-v-i tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    geçtimiz hafta galatadan geçerken ortada dubaların dibindeki oltacılarda 3-4 tane 700-800 gr lık ispendekleri kovalarında gördüm kısıkta muhabbet sırasında gecede yakaladıklarını anlattılar yani tek tük ispendek var ama sadece belli noktadaki oltacılarda orasıda zaten tutulmuş oluyo reis eşkina fiyatı sormuş bu hafta balıkhanede iri eşkina 35 lira yaptı balık çok az geliyo fiyatlarda o yüzden yüksek pullu balığı resturantlar alıyo tezgahlara çıkmıyo bile.levrek 50 lira yapıyo kalkan fiyatları biraz geriledi ithal çok kalkan geldi 35-40 lira. sarıkanat 30-40 liralarda balıkhanede fiyatlar böyle taş bomboş doğru dürüst gelen bişey yok.parmak kadar tekirleri satmaya devam ediyolar denetim hiç yok ıskatar karagözler var hepsi gece zıpkın balığı alenen taşa çıkarmış satıyolar bide caddebostanda eşkinaya atanlar gördüm tekeyle migrosun orda geçen hafta 3 tane almışlar.

2. İĞNE

İĞNE ömer

Favori Kamış:
    Lineaaffe ac casting 4.20
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 60
    En İyi Avı:
    4,250GR RUS KEFALİ
    Mrb Murat Abi Inan Bak Yalan Söyleyen Iskorpit Olsun :)

Abi Yalan Niye Söylüyüm Be Abi Neden üye Oldum Paylaşmak Için Herşey Balik Sevdasi Için

3. İĞNE

İĞNE ömer

Favori Kamış:
    Lineaaffe ac casting 4.20
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 60
    En İyi Avı:
    4,250GR RUS KEFALİ
    tuttuklarımı hep resim edicem söz

4. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    bugün işlerim vardı işe gitmedim. işlerim öğlen bitince can sıkıntısı hemen üsküdara indim. güzel istavrit vardı iriydiler hemde. yanımdaki amca lüfer büyüklüğünde bir tırsi çekti. bende 5 tane tuttum yağmur başlayınca balıklarımı yanımdaki amcaya verdim sonra benim takıldığım iskeleye geçtim. orda eskiden 4 5 kişi balık avlardık ama bugün hafta içi olmasına rahmen çok kalabalıktı balık ta tek tuk vardı.
    üsküdarda cami önü iyi iş yapıyor kalabalık ama.. oraya gidecek arkadaşlar en az 140 - 150 gr kurşun alsınlar..

5. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    haftaiçi de kalabalık mıydı?

6. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Karaköyde bu gün öğleden sonra süper mini boy istavrit vardı. o da tek tük.. levrek mevrek karagöz maragöz hele ki mırmır yoktu. Biraz eğleneyim dedim, oradan Sürmeliye gittim ve mırmır çaparisi sordum, peşinden spota, kısığa... öyle bişi yok dediler :D
    (Ben balığa gitmedim, yürüyüşe gittim)

7. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    Okuma salina Okuma blue hawk Okuma longbow2 Okuma magic
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    HEHE Öyle birşey saten yok abi 4 numara iğneye Portakal rengi Floş Dipten 3 5 turda çapari yaparsın o esnada Mırmır çarpar Aradada olsa ağzından gelir O yani azıcık olayı abartıyorlar ...

8. kadrikalemci

kadrikalemci Kadri Kalemci

En İyi Avı:
    Kaçırdığım balık
    Burada ben sohbet edemiyorum Alparslan, Simendifer çarpıyor bana :D :D Konular haricine zıpla :D :D

9. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    abi hafta sonu kadar kalabalık olmasa da caminin önünde en az 15 - 20 kişi vardı. akıntı da var o tarafta. ama radarın önüne doğru sakinleşiyor orda da dibe çok takılıyor ben 2 tane takım koparttım.

10. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek
    Bugün öğleden sonra Galata köprüsündeydim. Yanımdaki arkadaş 1 karagöz, 1 tane iri tırsi ve bolca istavrit almıştı. Ancak benim gittiğim saatlerde balık kesince 10 adet istavritle yetinmek zorunda kaldım. Pazar akşamı da gezinti amaçlı gittim Galata köprüsüne. Neredeyse herkesin kovasında kefal vardı. Birkaç kişi levrek tutmuştu. Bir arkadaş yaklaşık 50-60 cm'lik bir kefali çekerken misina koptu... Nasip değilmiş.

Yanımdaki arkadaşın söylediğine göre son birkaç günde çok fazla levrek yakalanmış. Yine bazı arkadaşlar da karagöz yakalamışlar... Karagöz, levrek ve kefal yakalayanların kullandığı yem kurt. Onun dışında bir şanslı arkadaş da çapariyle kefal almış:) Selamlar...

11. beyaz martı

beyaz martı Serbulent Bay

Favori Kamış:
    balığın cinsi ve mevsime göre
    Favori Makine:
    balığın cinsi ve mevsime göre
    En İyi Avı:
    Yayın 10 kg
    Arkadaşlar, biraz geç bir rapor belki ama kusuruma bakmayın :eek: :eek:

28 Şubat Pazar günü sabahı, saat 07:45 de Sarıyer'den başlayıp, Ortaköy açıklarına kadar giderek saat 12:30 a kadar yaptığımız denemeler sonucunda, elimize geçen klasik züğürt tesellimiz idi sadece ''olsun balık yoktu ama boğaz havası aldık'' :D :D :D

Bu avda bana eşlik eden, Engin (enginson) kardeşime ve Özgür (fish founder) arkadaşıma, insan üstü sabır,dayanıklılık ve hoşgörülerinden dolayı teşekkür ediyorum. :) :D :D

Bu avda sırasıyla, Sarıyer, Çubuklu, Kalender, Küçüksu, Kuleli, Bebek, Çamlıbahçe, Kuruçeşme ve Ortaköy açıklarında 150 ila 500 gr arasında kurşunlar yardımı ile 10 lu, 15 li, 20 li, beyaz iğneli, siyah iğneli, yeşil floşlu, beyaz tüylü, sarı floşlu çapari takımları denenmiş olup, hep dip hem orta ve üst suda aramalar gerçekleştirmemize rağmen herhangi bir balığın izine rastlamamış bulunmaktayız.

Sadece ve sadece bir iki teknenin, 70 ila 100 iğneli olduğunu tahmin ettiğim dip çaparisi ile kıraça tuttuğunu gözlemledim. ( kıraça tutmayıda onların vicdanlarına bırakıyorum).

Yani sizlerin anlayacağı, sabır ve inatla tam 5 saat boyunca tüm boğaz genelinde tekne ile yaptığımız aramalar,denemeler hüsranla son bulmuştur.

İlgilenenlere duyurulur.

12. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    işte gerçek bir rapor, her ne kadar balık olmasa da ayrıntılı bilgiler vermişsiniz. Bu samimiyetinizden ötürü sizi kutluyorum. Av raporu demek illa balık olacak demek değil.

13. duyar

duyar İsa

Favori Kamış:
    65lik okuma makine+lineaeefe Turnafresh 3.90 kamış
    En İyi Avı:
    600 gr.Kefal
    Kıyıdan tek balık bile alamadan dönmek ne kadar alışılagelmişse benim için, tekneyle tüm boğazdan balıksız dönmek şaşırttı açıkçası.Ne diyelim artık kısmet birdahaki avlarınıza inşallah...

14. Dewilefe

Dewilefe Uğur

Favori Kamış:
    Pelican Chalenger Surf 420
    Favori Makine:
    Okuma 6500
    En İyi Avı:
    Kofana
    Merhabalar..Bugun vanikoy parkında çok sevdiğim balıkçı abilerim vardı..Ve 3-4 saatte( 12-4 arası ) 1 istavrit bile alamamışlardı...Gene kesti,aslında hiç öle ağım şahım yapmadıda olmayanda gitti sanırım :):):):):):)

15. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    bu sene istavrir yapmadı

geçtiğimiz senelere göre bu kadar uzun aralıklarla hiç kaybolmamıştılar

hayırlısı inşallah

16. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    Okuma salina Okuma blue hawk Okuma longbow2 Okuma magic
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Yapar yapar merak etme...

17. afishg

afishg Cihan YAVUZ

Favori Kamış:
    Lineaeffe tunafresh
    Favori Makine:
    Roybi Ecusima 6000vi
    En İyi Avı:
    2kg sazan
    biraz arşivi karıştırdım geçen sene bu zamanlar da neler oluyormuş diye;
    ahmet_balaban
    02-03-2008, 22:32
    Bugün Üsküdar'da balık çok iyiydi ve uzakta da değildi. Saat 10.00 ile 15.00 arası 3,5 kilo aldım. Tabi işi iyi bilenler çok daha fazla aldı balığı. Fazlasında gözümüz yok bana bu fazla fazla yeter.:)

sgokgoz13
    04-03-2008, 23:30
    cumartesi kulelinin onundeydim(07-13). iyi istavrit yapıyordu..capari iyi olsaydı..3 kilo tutardım ama olmadı 1.5 kl ile yetindmi..ayrıca fazla kalabalık degıl rahat bir ortam vardı. 125 kursun ve beyaz tuy ve igne iyi iş yapıyordu..23 martta tekne ile tur var. organisasyonlara bakablirsiniz... herkese saygılar.
    kımılcık
    07-03-2008, 20:06
    Arkadaşlar!! bugün SAAT 09 00 da Kanlıca'ya gittim hiç olta atan yoktu,ben şansımı deneyim dedim müthiş bir akıntı vardı.Balıktan eser olmayınca rotamı kuleli tarafına yönelttim.Hafta içi olmasından herhalde pek fazla kimse yoktu.Velasılkelam bendeniz boğaz tecrübesi olmayan biri olarak beş saate üç kilo kadar istavrit aldım.

geçen sene bu tarihlerde durum buymuş:) herkese rastgele..

18. balikoltasi

balikoltasi Birol

Bugünde boğazda istavritten eser yoktu.

19. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    öğleden sonra tekneyle çıktım kız kulesi açığında kanal çaparisine çok güzel istavrit aldım balık dipli kanalda yatıyo o yüzden kıyılarda balık yapmıyo etrafımda çok kayık vardı 500 iğne indiren bile vardı balık iğne iğneye geliyo boş yok vede iri ama inanılmaz akıntı vardı hiç bu kadar akıntı görmemiştim suyun üstünde yer yer anaforlar oluşuyodu ayrıca yüzeyde çok fazla iri lez vardı suya baktığınızda lezle kaplı çapariyede sarıyo. tekneyle boğazda balık bulamıyanlara haydarpaşa mendirek açığını öneririm motor üstü ve kanal çaparisiyle çok iyi balık yapıyo inanın iğnelerde boş yok kaç iğne indirirseniz o kadar balık.

20. sgokgoz13

sgokgoz13 serkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    10kg istavrit ve çinekop
    galata raporu

11.00-20.00 arası köprüde istavrit parmakla sayılacak kadardı..Özellikle 15.00 dan sonra tek bir istavrit yoktu..
    Gördüğüm kadarıyla levrek tutanlar (7-8 parca kovalarda) vardı, levrekte balığı kacırdı. Ayrıca kefal tutanlarda mevcuttu..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.