Iste benim alabalik avim ...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında ZANDER tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Bu baliklarin hikayesine gelince. Av alanina vardigimda kimse yoktu acikcasi. Bende kurtlarimi taktim baslidim beklemeye, ama iki saat tik demedi. Derken bir ihtiyar amca ve torunu geldi karsi kiyiya.Amca oltayi hazirladi cocuk(9 yada 10 yasinda en fazla) nerdeyse at cek yapiyor. Derken dört bes tane yakaladilar. Meraklandim seslendim. Meger kalin kurdun yanina solucan takiyormus. Bende ikiside yok elbette. En yakin satilan yerdende cok uzaktayim.Bende cikardim kasiklari. Kirdim ignelerden birini, basladim atip cekmeye. Derken iri bir tanesi takildi nihayet.Ancak kamis agir oldgu icin beni yordu acikcasi.Kamisi degistirdim, derken ortalikta balikci doldu. Ama balikta kesmisti. Tek tük alan oluyordu arada.Karsi kiyiya gectim oldugum yeri köpegim cok bulnadirdi suyu :) daha atar atmaz nerdeyse havada kapti kasigi. Sonrasida kendiliginden geldi zaten.Deneme yanilma yöntemi oldugu icin bir kac kasigida heba ettim ama bence degdi.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 12 Temmuz 2006
  2. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Balıklar güzel, yanık konusunda da geçmiş olsun. Benimde yanıklar felaket acıyor. Su toplamaya başladı bile... :(

3. Arkadaşım niye konuşturmuşsun oltayı başka söze ne hacet.Tebrikler sen bizi bu hafta sonu gör İzmir'den bolca balık alıp bizde resimleri yayınlayacağız.Hadi rast gele

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Ercan
    Duamız, can-u gönülden olduğu için tutmuştur;).
    Bir eksik ise kadı kızında da var.
    Güzel balıklar, afiyet olsun ve devamı gelsin inşallah.

5. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    bu balıklar muhteşem pazar günü alabalıktayım bi aksilik olmazsa bende yeni beneklileri koyarım işallah

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Insallah insallah,yanliz sana tavsiyem su üzerlerinde sinek resmi olanlardan kullan :) eger yemli takilmiycaksan tabiki... ben daha fazla resim koyamamistim ama simdi ayarlari düzelttim koyarim. Ben bunlari tutarken sanirim civardakiler ya birer tane yakaldilar yada hic :) anlaticam bir ara :)

Son düzenleme: 11 Temmuz 2006
  7. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Aslinda bir eksikten bir sey olmuyor ama bir fazla oldumu makbuz elinde demektir hehe. Bu aralar bu dogal alabalik hastaligi basladi bendede , yoksa yine dönücem turna ve sazanlarima ....HAKLISIN TABIKI MAKSAT GÖNÜLLER COSSUN.Ama gercekten iyi maceraydi bugünki ya. Üstelik üclü kancamin birini kirdimda tuttum :) üclüyle avlanmak yasakmis :) ama olsun onlara inak ben yemsiz yakaldim onlar yem ile birer tane :)

Son düzenleme: 11 Temmuz 2006
  8. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    sevgili ercan ustam alabalıklarda alabalıkmış yani maşallah daha nice güzel avlar rastgelsin inşallah;) :)

9. simendifer

simendifer Sennur

Zander tebrikler, güzel bir av olmuş :p Elinde kalan iğneleri de görevli arkadaşa hediye etseydin :) Bu defa emelie ulaşmış olmana sevindim gerçekten... Bereketli avlar dilerim, sevgiler...

Bu arada yer çok güzel hakikaten, uzakları bize yakınlaştırdığın için de ayrıca teşekkürler :p

10. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Aslinda kurnazlik yapmaya kalksam emelime daha erken ulasabilirdim. Beni üc tane kasik kirmak zorunda biraktilar :mad: neymis üc igneli kasik olmazmis iyi dedim kirdim birini kaldi ikisi bu kezde ic kisimdaki cengelleri kirdirdilar. Ama onlara inat yakaladim. Aslinda ben kurtla gitmistim ava. Ama malesef tik demedi kurda. Solucana ve su iri kurtlara vuruyordu onlarda bende yoktu. Bende saatlerce kasik salladim. Degdimi? Kesinlikle....