İzmit Körfezi Kıyı Raporları..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cemates tarafından paylaşıldı.

1. bburak

bburak burak

Birazdan izmit marinadayım sabahlıycam inş boş dönmem:)

2. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    Burak kardeşim sana şimdiden rastgele...;)

3. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    bugun marina balık yapmadı umarım sen yakalarsın:p

4. bburak

bburak burak

Yarım kg istavrit napalım artık boş dönmekten iyidir:)

5. eber

eber

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lapa,mercan,izmarit
    hurriyet abi dün yalovaya geldim misafiriz balık avlamaya gideceğim kıyıdan ne çıkar yem olarak ne lazım ve nasıl bir olta lazım ben kendim muğlalıyım hiç burda avlanmadım.mercan izmarit lapa karagöz çipura avladım.ne önerirsin.teşekkürler

6. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    hoş geldin karamürsele isminiz olmadığı için nasıl hitab edeceğim bilemiyorum
    ama şöyle diyebilirim.
    sabah karamürsel sahilde kayalıkalrın orada izmairt ve ispari deneyebilirsin akşama yakında çapari yapılabilir.kefal seviyorsan kıbrıs sarması ile kefalde alabilirsin
    bu saydıkllarım tabi senin şansınada bağlı.
    arabanız varda ereğliye gidin kücük iskeleden izmarit yakalayın.
    takımlar ise 10 numara carbon kancadan 4 lü klasik dip takımı 35 gr kurşunlu av yapabilirsin çok uzağa atmana gerek yok.

7. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

30.07.2008 Kocaeli Marina

30 temmuz bu akşam 21.30'da marinaya oğlumla beraber geldik.gece 12'ye kadar 18 adet oğlum 25 adet'te ben istavrit tuttum.Gece saat 12'den sonra balık gelmedi saat 2ye kadar bekledik.ama nafile olsun buna da şükür enson 3 hafta önce marinaya gelmiştim gece 2'ye kadar 1 adet anca tutmuştum.1 kg.balık tuttuk bugünlere şükür.Artık marina akşamları balık yapıyor.Ağustos ayında inşaallah daha çok tutarız.Tüm balık sevdalılarına selamlar.AYHAN TÖRE Derinceli.

8. emice41

emice41 ahmet

Favori Kamış:
    kendine hayrı olmayan oltlar
    ereğlide akşamüstü çapariyle yarım kilo 1 kilo herkesin kovada vardı sert poyraz esince ereğlide balık tutuluyo

9. meteaslan

meteaslan mete aslan

Karamürsel ve Ereğli de istavrit için nedüşünüyorsunuz arkadaşlar, bu sene geçen seneye göre daha az balık var eylüle yakın çoğalır mı acaba

10. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    1 Saat sonra Darıcada avlanmak üzere yola çıkacaz, Darıca taraflarında avlananlar durumlar nasıl? :)

11. cengiz16

cengiz16 cengiz

poyraz

:( arkdaşlar poyraz kesmeyince balık yapmaz çünkü deniz su cok soğuk .ilgili arkadaşlara duyrulur. ben bursadan gemlige balık tutmaya gidiyorum devamlı son 1 haftadan beri balık tutmıyoruz bunun sebebi dedigim gibi poyraz esmesi daha önceki haftalarda 1.5kg istavrit alıyordum.

12. irfan_41

irfan_41 irfan

Favori Kamış:
    okuma carbonite 3.90 mt
    Favori Makine:
    okuma avanger 55
    En İyi Avı:
    lüfer yaklaşık 2.5kg
    aklımız biraz karıştı

Bir arkadaş poyraz esince istavrit yapar diyor.Siz poyraz kesmeden yapmaz diyorsunuz.Ne yapalım?:) :confused:

13. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Geçen cuma darıcadaydık akşam üstü istavritler 3lü 4lü geldi. akşam 19.00-21.00 arası darıca aslan çimento yanından şansınızı deneyin. gecede aslan çimento girişindeki köprüden yemli yakalayabilirsiniz..

14. fsr

fsr ferhat

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.70
    Eskihisar

Dün (pazar akşamı) Eskihisar da takıldık bizim ufaklıkla. Resim yok ama raporu vereyim dedim. İstavrit ten tık yok. 3-5 tane tek tük o da 20:21 arası oldu. Ama 18 den itibaren ara ara iri sardalya yaptı. Çapariye atlayan sardalyalar takım makım bırakmadı millette, ama çekmesi çok zevkli kerataları. Çapariye geldi mi 1-2-3 lü geliyor ve iri olduklarını da düşünün. Aç mıdır nedir sardalyalar bu ara, çapari düşer düşmez güm güm saldırıyorlar.

Baktık evdekilere yetmeyecek balıklar, yeğen yandaki karı-kocaya balıklarımızı hediye etti. Bayağı şaşırdılar, zira yoğurt kovasına sığmıyordu balıkların boyu. Ben balık işinde böyle yapıyorum. Yeterince balık tutamadıysam kimin balığı hatırı derecede fazla ise ona veriyorum. Bir evde ağız tadıyla balık yeniyor hiç olmazsa.:rolleyes: Derin dondurucuya atanlara lafım yok tabii.

15. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

Marina

Dün akşam(04 Ağustos2008)marinaya geldim açıktan saat 21.30'dan gece 2.00.a kadar 16 adet istavrit ancak tutabildim.Rüzgar olduğundan balık derindeydi.geçtiğimiz hafta perşembe ve cuma günü iyi balık yapmış.Geçen sene ağustos ayında en az 1 kg.tutyorduk bazen 3-4 kg.istavrit tuttuğumuz oluyordu.Herhalde geçen yazı mumla arayacağız.Balık tutanlarda yedikleri herşeyi denize atıyorlar.deniz yüzeyi poşet bira şişesi çekirdek kabuğu.Ayrıca teknelerden atılan atık yağlarda deniz yüzeyini berbat ediyor.Denetim yok.AYHAN TÖRE.Derinceli.

16. denizci41

denizci41 gürkan

En İyi Avı:
    levrek 7.5 kg
    selam aranıza yeni katıldım gayet güzel calışmalarınız var tebrikler raporlara bende eklenti yapmak istedim tüpraş rafineri faz 2 iskelesinde bu aralar levrek cıkmaya başladı gecen akşam ilk siftayı yaptım 3.4 kg luk bir tane aldım gayet de lezzetliydi :) faz 1 iskelesindede ispari ve işkine cıkmakta gecen orta boy 9 tane ispari aldım 5.6 tanede iri işkine cektim istavrit ve mezgit bu bölgeden bolca cıkmaktaherkeze hayırlı avlar

17. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    denizci 41 teşekkürler rapor için ammmaaa oralara sivil girişi yokki o zaman buraporun anlamı kalmıyor:confused:

18. denizci41

denizci41 gürkan

En İyi Avı:
    levrek 7.5 kg
    haklısın sivil girişi yok ama ben levrek cıkmaya başladı raporunu verdim 1.2 aydır deniyordum ilk defa aldım buda demektirki levrek avı gecte olsa başladı levrek sadece orda olmuyorki

19. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    körfeze müjde

bu gece marinada seka parkta kıyıya kadar yaklaşan zarganalar bol miktardaydı gerçi ufaktılar ama zargana müjdesini bekleyenler olabilir:)

20. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    sağolasın abi..takımları hazırlayalım ufaktan...;)