İzmit Körfezi Kıyı Raporları..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cemates tarafından paylaşıldı.

1. mrafet

mrafet Mustafa Rafet

Favori Kamış:
    düz,makinalı kamış ve el oltası
    Bugün sabah 08'e kadar marinadaydık,dün geceden beri,marinada balık bitmiş, ama bayramın 2. günü iyi istavrit almışlar, ilgilenenlere duyurulur.:)

2. İş41mekan10

İş41mekan10 Erdal

Arkadaşlar marinaya giden var mı son zamanlarda.Durumlar nasıl acaba?

3. mrafet

mrafet Mustafa Rafet

Favori Kamış:
    Bugece 03' te marinadaydım, 7-8 kişi vardı ama millet güzel istavrit alıyordu son yarım saatine yetişebildim sonra kesti, ama sabah ezanıyla beraber son da uçta güzel ve iri yapmaya başladı, yaklaşık 08-08,30 kadar.İlgilenenlere duyurulur. Ben aksilik çıkmassa bu gece yine sabaha kadar oralardayım, görüşmek dileğiyle. Ayrıca marinada ispari ve küt burun (çapak) karagöz de yapmaya başladı fakat küçük akşam ben bir çapak aladım ve saldım, tutanlar lütfen bu 2 balığı hiç olmassa 2 sene geri salarak koruyalım, koruyalımki çoğalsın salmayanlarıda ikaz edelim. Selamlar, saygılar.:)

4. İş41mekan10

İş41mekan10 Erdal

dostum bilgiler için teşekkürler.arada bizi bilgilendirirsen sevinirim.bizde arkadaşlarla pazar günü çıkmayı düşünüyoruz marinaya.Birde karagözler ne boyutta?

5. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    yüzbvaşılar sahili

eğer gitmek isteyen olursa bilgi olsun gündüz izmarit ve ispari çok bol mırmır tek tük ama iri gece mırmır çok zor:)

6. İş41mekan10

İş41mekan10 Erdal

dostum marianyı kastettin demi?izmarite yem olarak ne tavsiye edersin?istavrit falan var mı çapari sallasak?

Paylaşımın için şimdiden teşekkürler.

7. AYHAN TÖRE

AYHAN TÖRE AYHAN TÖRE

Marina Balık Durumu

10.10.2008 Cuma akşamı saat 22.30 da marinaya gittim.2-3 gündür güzel balık yapıyormuş.Tekeye güzel balık geliyor.Marinada satıyorlar.Sabaha kadar güzel balık yaptı.2 kg itavrit iri(60 Adet)ve 5 adet gümüş aldım.yan tarafım da 3-4 kişi çapari ile dipe kurşunu yatırıp ispari mezgit ve istavrit aldılar.2 kova yaklaşık 8-9 kg balık aldılar.Gece soğuk oluyor kalın giyinmekte fayda var.Sabah 07.00-07.30 arası yağmu yağdı ama balıklar oltalara deli gibi saldırıyorlardı.yağmurdada iyi balık yaptı.yağmurdan sonra balık gitti.Balık derinde(7 mt civarı) bu arada Ne kadar derin yaparsanız o kadar iyi

8. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    arkadaşlar İSPARİ balığıyla İZMARİTİ karıştırmış olmayın ?? muhakkak balıkları bilenler vardır ama plajyolunda şahit olduğum TÜM BALIKÇILARIN ağız birliği etmişçesine'' İSPARİ tutuyoz '' demeleri ,benim balığı görmemle değişti :) bol miktarda hepsinde İZMARİT vardı...ispariyide anlatınca işin rengi değişti tabii ...
    harkese saygılar..

9. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    marina değil dostum..karşı yaka yani gölcük tarafıı...;)

10. İş41mekan10

İş41mekan10 Erdal

bugün saat 14,30 da marinadaydık(izmit merkez) sabahtan saat 3 e kadar iyi balık yapmış.biz son yarım satte yetiştik.3 te balık bir kesti bir dahada uğramadı.tek tük alanlar oldu izmarit ve istavrit.6,30 gibi bıraktı kakşam olurken.7-8 izmarit tutabildik

11. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    yüzbaşılar ve ulaşlıda epey ispari var ama ufak arada bir iri boy geliyor
    izmarittede öyle 10 izmarite 3 irisi düşüyor izmarite atacaklara lütfen karides denesin boru kurdu pek iş yapmıyor karşı sahilde sadece gece ulaşlı tarafında eşkinaya iyi gidiyor boru kurdu:)

12. karlıdağ21

karlıdağ21 enver

mırmıra hasret kaldık

ya sayın arkadaşlar mırmırı ipek kağıtın oralarda aradık bulamadık tavsiye edebileceginiz biryer varsa ricaedicem şimdiden teşekkürler:confused:

13. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    karamürselde el oltası ile ereğlide kamışla yakalayabilirsin

14. mrafet

mrafet Mustafa Rafet

Favori Kamış:
    K.mürsel ve Ereğlinin neresinden alabiliriz? bilgilendirirseniz seviniriz. Teşekkürler.:)

15. mrafet

mrafet Mustafa Rafet

Favori Kamış:
    Ben teşekkür ederim. 12.10.2008 Pazar akşamı yine marinadaydık, istavrit gece 8'de başlamış ben 00.30 da gidebildim teke çıkarma falan filan derken anca 01.30 da olta atabildim (düz şamandıralı,fosforlu kamış)05.30'a kadar 30 istavrit alabildim. Sabah 06.30'da tekrar başladı, Tahmini 09.00-09.30 kada 58adet daha aldım, toplam 3 kg. Oltamda sorun çıkmasaydı daha fazla olabilirdi sanırım, çünkü yanımdaki 1 kova eve göndermiş, 1 kovada dolu vardı ayrıca tutuklarını benim kepçede yıkadı oradada tahmini 2-3 kg vardı. Karagözlere gelince alınıp yenecek boyutta değil salınmasında çoğalması açısından büyük fayda var derim, ama neredeyse marinadakilerle kavga edecek duruma geliyorum, adamlardan ben yerim, bana çokmu balık bıraktılar sanki gibisinden edepsizce laflar duyabiliyorsun, benim tavsiyem salınması, TAVSİYE isavrit şayet bol çıkıyorsa yem ayırmıyor, tavuk,karides,teke, ama öncelik taze teke ve karides, balık at çek, durumundaysa, yem takmaya yetişmekte zorlanıyorsanız yemleriniz kokmuşta olsa iş yapar, çünkü ben denedim ve netice aldım. Nasip olursa ben bu gece yine marinadayım, sabaha kadar, siteden arkadaşlar gelirse tanışmaktan memnun olurum. Balık tutmak için marinanın açıktaki tarafına vede orta kısmına oturmanızı tavsiye ederim, rüzgar kuzeyden olunca arkanızda kalan yatlar nispeten sizi rüzgardan koruyor. Unutmadan sabah postasında balık yaparsa tekli yemli el oltası daha verimli oluyor, kamış randımanlı olmuyor. Derinlik el oltasında 7 kulaç civarı misina önünüze geldiğinde 1 kulaç kadar çekmenizde dibe takılmama açısından fayda var. Kamıştada kamışınız 8m. olursa daha iyi randıman alırsınız, çünkü balık dipte ve ilerde olunca çok fark ediyor,bu günlerde olduğu gibi, bende 6m. var,arkadaşın 8m. o 3-4 tane alana kadar ben 1-2 anca alabiliyorum, onun için bende 8m. lik almayı düşünüyorum,kamış konusunda düşüncelerim,benim kamış 520 gr. geliyor tabi yorucu oluyor,bu nedenle ince, hafif, kapalı boyu 40-50 cm. yi geçmeyen karbon kamışlar var tavsiye ederim, gerçi diğerlerine göre biraz pahallı ama, tercih kullanıcının, kalın sağlıcakla, sevgiler, saygılar.:)

16. hurriyet

hurriyet Hürriyet

En İyi Avı:
    eşkina 1.950gr
    marinada avlanan arkadaşlara ricam

son zamanlarda marinada ufak tefek sivri burun karagöz yavruları yakanalmakta bunlara şahit oldum. sizlerden ricam eğer yavru karagözleri yakalayan arkadaşları görürseniz lütfen nazikce uyarınız eskiler bilir karagözün körfezi terkettiği yıllar oldu
    bırakmalarını rica edin onlar yerleşik balık olacak ilerki yıllara balık tutmak daha eğlenceli ve zevkl olacaktır:)

17. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    svgili hürriyet abicim çok haklısın en son 10 15 yıl olmuş burlarda karagözün yok olduğu bu çok iyi bir işaret marmara için ama kıymetini bilene kum gibi yavru var yalova da ama tutan bırakması lazım bide kıyı ya atılan ağlar olmasa:eek:

18. a_kadir77

a_kadir77 abdülkadir

Favori Kamış:
    makilalı olta
    En İyi Avı:
    eşkina-1700gr
    haklısın abi burdada bayağı var. gördüklerimzi uyarıyoruz ama bilmeyen ispari diyerek atıyor kovaya. bazıları hiç aldırmıyor bile.:mad: işalah gelecek senelerde büyüklerini yalalarız.:)

19. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    seneye 400 gr bi daha ki sene 2 kg diyorlar abdulkadir ne dersin yermiyiz karagöz seneye felan beraber

20. yasinergul

yasinergul Yasin

bir haftasonu daha geldi.
    ben bu haftasonu için hereke ye gitmeyi planlıyorum. sahilden kayalıkların oradan atıcam. daha evvel hereke civarları. balık tutan arkadaşlar var mı.. varsa ne alıyorsunuz genelde.