kaçırdığınız en büyük av?

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında shan tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Mayis 15 2007 :D

1500 metre sulardayiz.
    N@mik + bendeniz.

4 takim samandrali, 15-25 metre arasinda geziniyor.
    Yem, tüm uskumru....

..... 2 saat beklemeden sonra fishfinder'de müthis büyüklükte bir sey görüyorum...
    ...........Ayaga kalkip bagiriyorum...... - Baaallliiiiiiikkkkkkkkkkkkkk geliyorrrr!!!!

.............. veeee caarrrtttt diye oltaya 5 saniye sonra takiliyor. Cikrik bas bas bagriyor ve onlarca metre ip aliyor...:eek:

Film yaklasaik 20-25 dakka sonra cekilyor. Yani 30-35 dakkadan sonra balik ipi kopuyor :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=Nef3wIjrkV8

iyi seyirler.... :D

Son düzenleme: 21 Ekim 2007
  2. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    15 kg'lık çupraydı!!!:D :D :D

Kaçtı:p

3. en büyük avım. kaçan avım

4 kg lık bir hamsiydi.
    sonra ne oluyor dedim yanlıs görmüş olmalıyım
    hem tokat okadar da karadenizden sayılmaz. kendine gel. Göreceksen sazan gör.
    uyandım.!!! O sırada kaçtı...
    kötü bir kabus tu.

:=))))

4. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    Kaçırdığım balıklar hep çok büyüktü.Kıraçalar bile kocamaaaaandı...

5. MURAT44

MURAT44 Murat İNCE

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :))))
    ibrahim abi şahitim o lüferin nasıl olurda mantarla beraber yemide yuttuğuna 5 mt daha sabredemedi :mad: :mad:

6. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    İpekle zarganaya dolaşıyorduk 5 arkadaş; 2.5m fiber leğen ve 2.5Hp zamansız motorumuzla açık sularda. İpeğe güzel bir kambur balina atladı. Livara koymaya gerek duymadan, gemi halatından donanmış, gemi çapası hırsızlı, gaga iğnesi vinç çengeli olan takıma canlı yaptık kamburu, gezer bağladığımız vinç çengelini ağızdan takıp bedeni ayarlayıp 3 lü çapamızı, sidiklik yanından deri altından sapladık. Zira yemin canlı kalması çok önemli idi. Yeme azman birşey atladı, Telekom makarasının gaauurrrrrrr sesi ile irkildik. Yaklaşık 240-250saat mücadelenden sonra halat koptu. Zaten daha önce gam yapmıştı, belli idi kopacağı. Ben av öncesi medot defter arasından alalım dedim halatın gamını ama dinlemedi kimse... Atlantik kıyılarına sürüklendiğimiz için geri dönmekte pek zor oldu...

:):):):)

Rastgele...

7. AremiS

AremiS

Favori Kamış:
    Olta>Zıpkın>Voli
    En İyi Avı:
    Kılıç 143 kg
    Zaten bildiğim kadarıyla tüple zıpkın avcılığı yasaklandı.
    Benim kaçırdığın değil ama vurmadığım bir avı paylaşmak istedim.güzelyalı altıntaşta gectiğimiz eylül ayında çok güzel bir vatoz a denk geldim tam altımda süzüle süzüle yüzüyordu sanırım 40-45 kg arasıydı.tam zıpkını doğrulttum o ara balık ön çaprazıma doğru geçti.havyarlı olduğunu farkettim geri döndüm.birdahada o kadar güzel bi vatoza denk gelmedim.Ama kısmet yavrular yavrula büyür öyle vururz.Hayırlı akşamlar herkeze

8. themad2

themad2 Serdar

ben bu işlerde yeni oldugum pek biş olmadı sadece normal boylarda bi kefal kamıştı oda tam elimi uzattım hayvan çırpındı agızı yırtıldı ve suya düştü.:Dçok üzüldüm çünküo kefali beslemeyi düşünüyodum:D

9. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Kocaman bir levrek :(

10. kuzey-egeli

kuzey-egeli süleyman

Favori Kamış:
    olta&zıpkın free sub golden horn90
    En İyi Avı:
    torik 5kg 65cm
    olta ile yaklaşık 1kiloluk fangri kaçırdım oltamın bedeni 0.18 misinaydı tekneye alırken koptu ve zıpkın ile avlanırken bir levregi taşların arasında kıstırdım kaçacak yeri yok durdu bana bakıyor zıpkının tetiğine bastım şiş atmadı tutukluk yaptı nasip değilmiş...

11. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    İlk gördüğün balık bir turna...Ben oltaya ilk başladığımda her gördüğümde heyecandan çıldırırdım:D:Dkaçırdığın kötü olmuş...İkincisi ise akdenizin en hızlı balıklarından lambuka oda harika bi balık yaa...Kız olsa aşık olurum hani....

Benim kaçırdığım en büyük av ise....Daha önce profile yazardım ekime kadar şu bu diye en iyi avı....Ve olmasını istediğim şey olucak gibiydi...29 Ekim günü sabah erkenden gittim deniz kenarına bir güzel hazırlandım...Girip hemen bir levrek almak istedim fakat ilk attığımı ıskaladım bende orada fazla uğraşmayaıp asıl amaca yöneleyim dedim... 5-6 metre derinde çok iyi bir balık bekleme yeri olduğunu düşündüğüm yere nefesimi alabildiğine çekip daldım ve agaşona başladım...Önce bikaç karagöz göründü herbiri yarım kilodan fazlaydı vursammı diye düşünürken aniden önümde gezinen sokar balıkları yukarı doğru kaçıştı dipten bana çarpacak gibi kiloluk sargozlar gelmeye başladı..İşte o an hayatımın balığı geliyor dedim....Ve kocaman bir kafa..aynı saniye içinde dev bir kuyruk ve sonra sanki hiçbişey olmamış gibi sakin deniz....yaklaşık 10 kg civarı bir avcı(akya)düşündükçe çıldırıcağım yahu ühühüühüüü ....Onuda şu sarışın mavi gözlü inanılmaz kız gibi kaçırdım ellerimden....Çok kötü oldum yaaaaa....:S:S:):S:(

12. ozan

ozan Ozan

bir sürü kuzu yakında misinayı dolayacak bir duba zinciri varsa asla büyük kuzu avlamayaçalışmıyorum artık. bi de orkinos vardı. ama en büyüğü sanırım bir vatos yada köpek balığı idi 45 dakika botu sürükledi en sonunda takımı ben kestim.

13. deePblue

deePblue na

böyle anılarım yok :eek:
    ama okumak,dinlemek gerçekten büyük zevk :)
    bida ki en büyük avınızı kaçırmamanız dileğimle :p

14. nbariso

nbariso N.Barış ÖMÜR

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Orfoz 11.5 kg
    Fethiyede , bilenler bilir, gemile adasının fethiye körfezine bakan kısmında, çok ama çok iri bi sinarit kaçırmıştım.
    8 senedir kullandığım 75 lik zıpkına alternatif olarak aldığım uzun zıpkına alışamadığımdan ıskaladım.
    O kadar iriydiki suratında yaşlı bi ifade vardı:D