kadıköy sahilden av icin yer onerisi olan?

Konu, 'Bölgeler' kısmında alperalg tarafından paylaşıldı.

1. serhatcenk

serhatcenk

Umur bey neden mendirek, oralar pek tekin olmuyor, iti kopuğu boldur, bişey olmaz ama biraz can sıkıcıdırlar... Neden Kadıköy denince Moda Burnunu düşünmüyorsunuz? Yer açısından daha elverişli hem de çevrede dolaşan olmaz... Ben bugüne kadar İst.daki en bereketli avlarımı oradan yapmışımdır... Zamanında ne lüferler ne kofanalar, ne mezgitler, ne iskorpitler çektim oradan... Tamam balık eskisi gibi yok hatta hiç yok ama orası kadıköydeki en avantajlı yerdir...

2. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Serhat, Moda Burnu'nda, burnun 20 - 30 metre açığında 1 saatte 17 lüfer, 5 parça da kofana aldım 2003 ekiminde. Moda burnu eskiden daha iyiydi. Ama her zaman iş yapmıyor orası. boğaz kadar verimli olmuyor. Kurbağalı derede bizim ufak tekne vardı, sık sık kanala açılıyorduk istavrite. (bi kere de bele kadar dereye düşmüştüm :) )
    Neyse, Serhat kardeşim seni bir gün Beşiktaş'a bekliyorum. Yazılarını keyifle okuyorum.

Talat Abi...
    Siz de gelirsiniz müsait olursanız. Sizle de tanışmayı çok isterim.
    Beraber misina sararız oltaya ;)

3. alperalg

alperalg

geçen hafta moda burnunu şoyle bir zorladık ama hava da cok soğuktu pek duramadık. sağlam yemle gidilirse ufak tefek eğlencelik bile olsa bir şeyler tutulabileceğini düşünüyorum ama tutanı da görmedim 2-3 senedir. moda iskelesinde ise kefaller zıplayıp duruyor ama yerseniz :confused:

4. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    Bu arada Alper, olmadı Beşiktaş'a uğrarsınız pazar günü. Bir çok meslekten arkadaşımız var, doktorumuz da olur, fena mı olur :)

5. alperalg

alperalg

beşiktaşta hangi gün ve neresinde abi. moda ve kadıköy pek rağbet görmedi ve biz de şansımız yaver gitmezse kıta değiştirmeye karar vereceğiz galiba. :D

Son düzenleme: 14 Şubat 2007
  6. serhatcenk

serhatcenk

Teşekkür ederim... Bizimde teknemiz vardı kurbağalıderede (.oklu dere daha doğru sanırım)... Çocukken babamla sürekli çıkardık balığa, denize girerdik ne günlerdi o günler... Deniz tertemiz, balık bol, kayığımız var... Sonra kayık çürüdü gitti...

Bu arada ben istavritten bıktım istersen birkaç kişi sabahlayalım bakarsın belki şansımıza bişiler çıkar... (Yer önemli değil)

7. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    Serhat, yapalım o işi. Ama önce gel bi tanışalım :)
    Alper, şimdilik bir plan yok. Ben gideceğim pazar sabahı. Bazı arkadaşlar da gelecek. Beşiktaş iyi oluyor da, bana yakın olduğu için kendimi bencil gibi hissediyorum :)

Bir kaç arkadaş gelecek galiba Pazara. Cuma cumartesi belli olur bu :)

8. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    moda nın durumu

Merhaba alper ben doğma büyüme bahariyeliyim ,ben ordan çok balık yakaladım fakat dereden akan kimyasal atıklardan dolayı hayvan orda artık yatak yapmıyor genelde gelgeç balık oluyor oda zamanında denk gelirsen ,fakat sana bazı yerler hakkında bilgi vereyim .Kadiköy Karaköy vapur iskelesinin sağ tarafı evet kefal olarak çok yapar ama su üstü zarganası boldur
    ayrıca Bşiktaş Karaköy iskele arası güzel izmarit ve mezgit yapar ben burlardan çok balık aldım malesef oraya şimdi demir parmaklıklar yaptıklarından kimse gitmiyor yoksa sen orda baya balık tutan görürdün balık satan teknecilerden dolayı çok pislik oluyordu belediyede orayı demirle kapadı buda bizi engelledi .Eski evlendirme dairesi nin arkasında şimdiki deniz otobüslerinin kalktığı yerde küçük bir mendirek vardı orasıda çok güzel izmarit yapardı .Fenerbahçe burunda akşamları canlı tekeyle eşkina karagöz de alabilirsin ve caddebostan plajının orası da eşkina yapıyor bilgin olsun .
    Saygılarımla.

9. alperalg

alperalg

çok teşekkürler zafer abi çok faydası oldu. anladığım kadarıyla yemli atmak daha mantıklı olucak. zaten ben de en çok yemli avdan zevk alıyorum. izmarit çok oldu mu av da eğlenceli geçiyor. şansımı bir iki defa daha denemeye karar verdim şimdi çok sağol.

10. umurata

umurata

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    Palamut
    Beyler mesajlarınızdan yeni haberdar oldum. Mendirek civarını istememin nedeni levreğe denemekti. Ancak kefalerin oynadığı yerler genelde levrek yapar diye bir görüş vardır, denenebilir diye düşünüyorum.;)

11. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    Ricaederim

yardımcı olabildiysek ne mutlu sana iyi avlar

12. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Sevgili Alper;
    Dün kadıköydeydim arkadaşın dediği gbi beşiktaş iskelesinin yanından atan iki kişi vardı mezgite atıyorlardı fakat 4-5 saat bir şey alamadılar sadece bir defa vurmuş onuda kaçırmışlar kalkan olabileceğini söyledi.Kadıköyde belli zamanlarda sabırlı olunursa kalkan alma ihtimalinde var.Bilgin olsun.Bunun haricinde Haydarpaşayı deneyebilirsin iri mezgit çıkabilir bu aylar.
    Sevgi ve saygıyla kal...Rastgele

13. alperalg

alperalg

eyvallah zaten ben bugün biraz turladım oraları derinlik fena değil ama daha önce de arkadaşların söylediği gibi pek tekin tipler yok. korkmam serseriden ama bir çeşit ticaret dönüyo gibi haydarpaşa civarında. kimseyi suçlamak istemem ama tecrübelerim bu trafiğin pek hayırlı olmadığını söylüyor bana. özellikle haydarpaşa civarında pek bir negatif elektrik vardı.
    bir de farkettiğim kadıköyde sular berraklaşmış. haydarpaşa sahiline lisedeyken giderdim 1 metreden suyun dibini göremezdiniz. şimdi daha temiz göründü bana ya da ben deniz özledim. :) zaten su üstünde olmayı bizim tekne pert olduktan sonra pek yaşayamadım ve çok özledim. sabah deniz suyuyla yüz yıkamayı ve eve dönerken balık pulundan ve deniz tuzundan parıl parıl parlamayı. konuyu dağıttım duygusallaştım.
    her neyse ben bir iki deneyeceğim yemli avı katılmak isteyen olursa konuşalım, tecrübelerimizi paylaşalım. heyt be şiir gibi oldu :D

14. gececibarış

gececibarış

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    1,850 kg Levrek/2.000-2.500 kg palamutlar
    Selam Alper,
    Evet dediğin gibi suyun berraklığı benide sevindirdi lodos sonrası ve malum kış şartlarında deniz suyu çok güzel bir hal alıyor.Ben bu gün fenerbahçedeydim ufak tefek gümüş yavruları gördüm sahilde ama pek bir hareket yok onun haricinde.Haydarpaşadaki hareketlilik konuşuna gelince;bende haydarpaşa meslek lisesinde okudum ve otuz senedir istanbulayım çok defalar haydarpaşada balığa çıktım sana önerim sen yinede yalnız çıkma gece avlanacaksan,kadıköyün şu an ki durumu inan benide üzüyor.Bende bu sıralar balığa çıkmayı düşünüyorum arkadaşlarla keşif yapıyorum ama işin içinden çıkamadım,en kötü ihtimal pendikte iri mezgit yaptığını duydum orası veya menekşeden kurt çıkarıp galatayı deneme düşüncem var ama bu havanın mevsim normallerinin üzerine seyretmesi beni endişeleniriyor.Sözün kısası buralarda verim alırsam paylaşırım seninle ve tüm siteyle.
    Rastgele...

15. alperalg

alperalg

kadıköy'de de deniz var. :confused:
    bir kadıköy organizasyonu düzenlemek çok güzel olurdu. :)
    gerçi ben bilmiyorum kadıköy'de balık nerde çıkar ama aramızda bilenler vardır!
    moda'nın şahane manzarasında balık tutalım.
    hem rahat ve nezih bir ortam hem de kadıköylü balıkçılar tanışmış olur.
    KADIKÖY TEAM mesela :D

16. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Gözetleme istasyonunun orada iç tarafa doğru mevsiminde çok güzel zargana ve kefal çıkar. Ayrıca deniz otobüsü iskelesinin ayaklarına atabilirsen izmarit yakalarsın. Geçmişte oradan kırlangıç yakaladıklarına da şahit oldum. İskelelerin orada ise arkadaşların dediği gibi kalkan bulabilirsin, Eminönü iskelesinin yan tarafındaki çay bahçesinin oradaki boşlukta kefalle beraber pisi balığı vardır ama oltaya nadir gelir. Arıtma tesisinin arka tarafında istavrit, izmarit, mezgit, kefal,zargana ve çinekop vardır. Mevsimi ise mayıstan başlayarak aralığa kadar devam eder. Yazdığım balıklar birbirini takip eder, yani sıralama yazdığım gibidir. Ama bence organizasyon yapmaya değmez. Çünkü orada hareket kısıtlılığı var kayalıklar çok dik. Yardımcı olmuşumdur umarım:). Eğer organizasyon yapılacaksa caddebostan plajının orayı tavsiye edebilirim.

17. alperalg

alperalg

e ben o zaman bir kadıköy team istiyorum.
    1) alperalg
    2) efesoydemir
    3) ...
    4) ...
    başka?

18. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    zaman ve koordinat nasıl olacak??

19. alperalg

alperalg

bu daimi bir takım olacak.
    her gün sırayla birisi sahili yemleyecek.
    kefal için ekmek, diğer balıklar için balık mazmozları olacak.
    bu ekip her fırsatta balığa çıkacak.
    kadıköyde bir balık arkadaşlığı doğacak.
    olmaz mı?
    bence olur:)
    ps: mesela haftaya olur inşallah, gibi... :rolleyes:

20. serhatcenk

serhatcenk

Kadıköy de balık olsa beni burada değil moda burunda bulurdunuz... ;)