Kamışlar, surf atçek spin göl alabalık kamışları ve çeşitleri..

Konu, 'Kamışlar' kısmında Yakamoz tarafından paylaşıldı.

1. 30 gr kurşunlamı 267 mtre..:confused:

Surf teoride yok diyen biriyle tartışmam ben...1962 den beri dünya çapında düzenlenen bir dal

50-100gr atarlı bir kamış dünya rekoru kıramaz...

insanları yarım yamalak bildiğin şeylerle kandırma..ve bana konuşma falan gibi emrivakı şeyler asla söyleme ..anladınmı cihat..

Ya bildiğini adam gibi tartış yada aynı tonda cevaba katlan

Son düzenleme: 5 Şubat 2008
  2. bana bak cihatmısın başka bişeymi..

ellerin balık kokuyor olabilir ama sen ukalalık kokuyorsun...

3. 250 değil..520km:( :D

4. sen gene bişeymi ima etmek istiyorsun..

ben zaten ağır misafirimdir..bunu bilesin

5. Ya blader ben takıntılı falan değilim ama senin tavırların takıntı edilmeyecek gibi değil..
    Gitmek yada kalmak senin ve yönetimin bileceği bir iş..Beni bağlamaz

Fakat şunu bilmelisin..İnsanlara nasıl davranıyorsan insanlarda sana benzer davranır..Bunu bünyen kaldırmıyorsa kendi davranışlarını düzelteceksin..

Buraası paylaşım sitesi başkasını küçümsemek,bilmişlik taslamak,azarlar tarzda konuşmak burada olmayan ve olmaması gereken davranışlar..

burada saygı ve karşılıklı hoşgörü vardır..15000 e yakın üyesi olan bu siteye biraz gözatarsan dostluğu,saygıyı,iyi niyeti görebilirsin

Son düzenleme: 6 Şubat 2008
  6. moon_star

moon_star Erdem Aksoy

Kamış önerisi.

Öncelikle tüm ustalara, abilere ve tüm arkadaşlara selamlar diliyorum.
    Ben sitenize yeni üye oldum ve konuları okuyarak, sizlerin tecrubelerinizden yararlanmaya çalışıyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Ben genelde kıyıdan ama bazende tekneden avlanmayı düşünüyorum acaba bana çok pahalı olmayacak nasıl bir kamış önerirsiniz. 4 metrelik albastar bir kamışım var ama gölde kullanmıştım denizde at-çek te biraz ağır geliyor. 2,70 yada 3,00 metre civarında hem kıyıdan at çek ile hemde teknede kullanımda nasıl bir kamış almalıyım.

Birkaç kez gölde kullandığım takımım;
    ALBASTAR GG 50 4 BİLYELİ OLTA MAKİNESİ
    ALBASTAR LUCKY 2770/450 PORSELENLİ KAMIŞ

Çok teşekkürler.
    Rastgele.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2008
  7. moon_star

moon_star Erdem Aksoy

ALBASTAR GG 50 4 BİLYELİ OLTA MAKİNESİ

Bu makina ile kullanıcam ama genelde kıyıdan istavrit için atacağım için en uygun kamışı almak istiyorum.

8. Bu makineye uygun bir kamış ..Fiyatına göre kalitesi,verimi çok iyidir.
    Alba Carisma 3,60;)

9. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Erdalcım gerçekten makina ve kamış konusunda engin bir bilgiye sahip olduğunu sitede bilmeyen yoktur sanırım.(Tevazu göstermene gerek yok :) ) Bu gün bawra marka 4.20 surf kamış,60 lık surf kafalı Alba nın skore 50 makinasını aldım.Makina biraz ağır ama idare eder sanırım.Gerçi almış oldum ama geri iade etme şansım var. Ne dersin? Yukarıda alıntı yaptığım örnekte 175 mt+ gerçekten çok iyi bir mesafe.100 gr kurşunla bu kamış ve makina ile 120-150 atarım düşüncesindeyim.

10. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    eger konu kamışla uzaga atmaksa d.a.m steelpower telesurf var bende dün 150 lik kurşunla bogazda bikaç sallama yaptım makinada 200 mt lik misina vardı bi baktım misina sonuna dayandı dayanacak :D

11. Öncelikle güzel düşüncelerin için teşekkürler:)

İşin aslı Bawra marka surf kamışı daha önce görmediğimden net bir yorum yapma şansım yok..Ancak uzun mesafe atışlarında 120 metre aslında çok uzun bir mesafe değil..bence ulaşılabilir..;)

12. 200 metre deneme aşamasında bir atış için mükemmeli ötesi..Şahsen ben Shimanonun ve Dünya klasmanında hatırı sayılır markaların kalburüstü ürünlerini kullanmama rağmen 176 metrede kaldımm..

Kamışla beraber kullandığınız makine ,misina hakkında bilgi verirseniz sevinirim..Zira deneme atışında 200+ metre atan biri Spin makinelerde Uzun mesafede Dünya rekoruna adaydır..;)

13. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    sayın hocam atışta makina ve kamışın önemi tabiki büyük ama teknik ve gücüde unutmamak lazım derim ben...

14. Güçten ziyade teknik desek:)

Dünya şampiyonları inan iriyarı insanlar değil..1,71 boyonda ve 73kg ağırlıkta olan biri 248metre atabiliyor..:)

Makine ve misina hakkında yardımlarınız beni mutlu eder:)

15. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    yok abi net 200 atmadım ama temiz bir 170 vardı gibi makarada kalan misina bayaga azalmıştı;)
    makina ryobi marka bi makina misina 0.30 luk

16. 030 luk misina ile 150gr kurşun ve 170 metre..:) ..çok iyi:)

misinanın markası neydi?? ..birde shock leader varmıydı:)

17. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    yok abi merak etme işkembeden sallamadım ;)

18. Namık bey sanırım küçük bir göz yanılması olabilir..Çünkü surfcasting de mesafe kurşunun düştüğü yer ile makine arasındaki düz hat'tır..Rüzgarlı bir havada yada kurşunun havada izlediği yolda yaptığı yay mesafeden sayılmaz..

eğer makineden 170 metre misina salınıyorsa doğru bir kurşun salımında misinanın yaptığı yayı çıkarsak 130 metrelerde bir mesafe elimizde kalır;)

176 metrelik bir atışta 200metre misina makineden salınabiliyor:);)

19. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    ek misina olayından bahsediyorsan oyle bişey yapmadım baba yaklaşık olarak 170 işte fazla bilimsel konulara girip beni zorlama yoksa 150mt ye düşer bak hesabım:D
    ama elde olan makina kamış tam profosyonel olmasada bana göre fen sayılmaz ALLAH ın izniyle iyi sallarım;)

20. Peki..Sizi sorularımla sıkmacağım..:)