KASNA için bana bi çare

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında hukumdar41 tarafından paylaşıldı.

1. hukumdar41

hukumdar41 HİKMET

Favori Kamış:
    sıradan kamış
    Favori Makine:
    naylon olta
    En İyi Avı:
    1 kg lık sazan
    değerli balıkçı arkadaşlarım abilerim ben bu sitede yeniyim yeni olduğuma bakmayım ben bu siteden cok faydalı bilgiler aldım ve coktandırda takip ediyorum yaklaşık 6 yada 7 aydır kasna avı yapıyorum dere hamen yanımda buralarda ciğer le tutuyorlar bende öyle tutuyordum hatta tutmaya çalışıyordum 3 saar uğraşıyorsun bi tane tutabiliyorsun oda genelde küçük oluyor geri salıyorsun ben biraz kasna balığını araştırdımda millet mebs ile sahte yemlerle tutuyormuş bende mebs aldım bu gün denedim balık vuruyor ta yanıma geliyor mebsin peşinden ama ağzına almıyor(2 numara mebs)acaba nedeni nedir ikincisi acaba başka hangi yemler deniyebilirim

2. deepwater

deepwater Serdar

Favori Kamış:
    Albastar mastersurf 420,okuma v-system 270 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa crossfirex 2050
    En İyi Avı:
    kızılkanat,600gr,turna 2kg
    eğer iri kasna tutmak istiyorsanız strike pro a010 kodlu üst gri-altı beyaz 'sadece boğazının altı kırmızı olan 4,5 cmlik kurbağayı deneyebilirsiniz. Bide 5,5 cmlik modeli var.Siz 4,5 i kullanacaksınız küçük olanı.İğneleri çok keskindir WMC sanırım.ağırlıkta 8gram bişey

3. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
  4. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    meps biraz büyük daha küçük meps kullanmanızda fayda var,
    ayrıca strike pronun küçük modelleri ile iş yapıyor, bak burada bir av gündeliğim var, büyük balık olduktan sonra ufaklara büyük balıkta geliyor merak etme;

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=55489

5. EmiReiS

EmiReiS EmiR

Favori Kamış:
    Fladen, Shimano, AlbaStar
    Favori Makine:
    Shimano Exage 1000 RCDH
    En İyi Avı:
    Alabalık 58 Cm, Aynalı Sazan 14 Kg.
    Kasna avlarında en iyi verimi Mepps Aglia ile alıyorum. Renk seçimi olarak gökkuşağı ve ona benzer renkler güzel iş yapıyor. Numara olarak 2 ve 3.

6. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    BU SAHTE VE MEPS GARANTİLİDİR. KESİN VURUR. AMA DOĞRU ZAMANIDA YAKALAMAK LAZIM.

7. hukumdar41

hukumdar41 HİKMET

Favori Kamış:
    sıradan kamış
    Favori Makine:
    naylon olta
    En İyi Avı:
    1 kg lık sazan
    bu bilgilerişığında inşallah aydınlanacağız yavaş yavaş (BU SAHTE VE MEPS GARANTİLİDİR. KESİN VURUR. AMA DOĞRU ZAMANIDA YAKALAMAK LAZIM. asenol abim doğru zaman derken hangi zaman lar mesala bu arada emir reis abiminde oltası cok şıkmış allah güzel avlar yapmayı nasip etsin

8. EmiReiS

EmiReiS EmiR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 1000 RCDH
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Hikmet´im, benim doğru zamanım sabahın ilk ışıkları ve akşam güneş batarken. İkisi arasında sadece dip oltası yap salla gitsin, sen keyfine bak :)

9. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Evet, doğru zaman Sabah ilk ışıklar ve akşam suyu. Akşam 16:00 dan sonra müthiş saldırgan oluyor bu balık. Hemen herşeye atlar. Canlı çekirge yakalayıp suya atarsan balığın nasıl yemlendiğini daha iyi anlarsın..

10. hukumdar41

hukumdar41 HİKMET

Favori Kamış:
    sıradan kamış
    Favori Makine:
    naylon olta
    En İyi Avı:
    1 kg lık sazan
    ben bügün siyah noktalı (2 no)mebs ile 20 dk atış yaptım bi tane 500 gramlık kasna aldım o vuruşu anlatamam cok heyecan verici niye sadece 20 dk sürdü derseniz çünki benim sıradan oltamın kamışı kırıldı zaten bahane arıyordum yeni olta almaya emir reis abimin oltasına hasta oldum o oltadan alacağım ( size bi sorum olacaktı eğer sıkmıyorsam acaba kasna takımı nasıl bağlanır kurşun bağlanırmı

11. EmiReiS

EmiReiS EmiR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 1000 RCDH
    En İyi Avı:
    Estağ. ne sıkılması Hikmet can, varsa bir bildiğimiz paylaşırız, bu forumlar bunun için ;)

Onlar bir önce ki takımlar idi, kamışın üzerine bastım kırdım cyrr , makine Okuma Flame 20 büyük olduğu için kardeşime hediye ettim :)

Benim kulandığım ekipman şu şekilde.

Kamış : www.nehirbalik.com.tr/asp/product/100136308/FLADEN-MAXXIMUS-TOTAL-FLEXX-3P

Makine : http://www.balikavmarketi.com/Urun/SHIMANO-EXAGE-1000-RCDH-521-TUR-4xSSS1BB-CIFT-KOLLU-pmu1848.html

Misina : http://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=MIS EBLG 012

12. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    25 tane var. Normark,Daiwa ve Shimano olarak.
    Favori Makine:
    Daiwa Tournament Basiair 45 QD
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    CHUB yani Kasna icin Avrupalilar Nehrin Domuzu derler.. Kisacasi herseyi yer. Meps ten tutun Sumuklu bocege kadar akliniza ne gelirse onunla avlayabilirsiniz. Ben Ingiliz Nehirlerinde kis aylarinda ekmek, Ezilmis peynir (Kasar veya Cedar) yazinda Solucandan tutun aklininza gelen herseyle tutulabilir Sosis,Salam dahil:)

13. sefacan

sefacan sefa

çok zor yakalaması ben her yeme gelmiyor hamuru da seviyor çekirgeyide hepsini dene bence