Kaybolan Yem Torbası

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında çiko tarafından paylaşıldı.

1. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Bir sitede gördüğüm bu ürün hakkında bilgisi olan veya deneyen var mı?Varsa fikirlerini öğrenebilirmiyim.Ürün olta ile birlikte içine yem konulup fırlatılıyormuş dolayısı ile nokta olarak yemleme yapılıyormuş.Fikir ve önerilerinizi merakla bekliyorum.TEŞEKKÜRLER.:confused:

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    bak bende merak ettim şimdi bir biln çıksada öğrensek ne menem bişeymiş bu?

3. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    valla www.avmarketi.com da bende gordum suya atınca eriyor deniyor ne kadar iş gorur bilemiyorum

4. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Polietilen malzemeyi mi soruyorsunuz. Suda yaklaşık 30 sn içerisinde erir yemlemek için ideal malzeme polietilen ipliklerde var. Kim yapmış diye soracak olursanız, japonlar veya caponlar derim bende. Etil alkolün polimerleştirilmesi ile elde edilir. bence gerçekten doğrudur. bu yem torbasını takımla beraber atınca daha iyi sonuç veriyormuş saygılarımla.

Son düzenleme: 1 Eylül 2006
  5. Look2Me

Look2Me Enes EKİZ

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Arkadaşımız gayet güzel açıklamış açıklama olmasaydı ben yazacaktım ben yem torbalarını hem nokta yemleme için hemde takımla birlikte kullanıyorum gerçekten çok iyi sonuç veriyor. Fotoğraflar bölümündeki Aladağ macerası'nda tutulan 2.250 kg aynalı sazan bu sistemle atılan takımla tutulmuştur bilginize ...

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
  7. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Önder kardeş verdiğin bilgiden dolayı teşekkür ederim.Bu maddenin tabiata ve balığa bir zararı var mı?Varsa neler?Teşekkür ederim.

8. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Bildiğim kadarıyla bu malzemenin doğaya ve insanlara herhangi bir zararı yok.

9. denizli_balıkcısı

denizli_balıkcısı uğurcan

Favori Kamış:
    fark etmez
    Favori Makine:
    fark etmez
    En İyi Avı:
    aynalı sazan
    bnde yeni sistem buldum igneye yemleri takıyorum bir yag kutusuna(500gr) su doldurup içine koyuyorum yag kutusunun içine mısır, nohut türü yemlerde serpiştiridimmi dogru buzluga avlaga gittigimde çıkarırım ve direk yemlicegim yere sallarım oltayı ve nokta atışı:D:D:D

10. jaws43

jaws43 ömer

Favori Kamış:
    :) frig oltası
    Favori Makine:
    :) frig oltsı
    En İyi Avı:
    merzifon aynal avı 5.5 kg
    peçete

arkadaşlar bunu bildiğimiz kağıt peçete ile yapıyoruz kağıt peçeteyi tek katlı şekilde üzerine mısır vs yemlenecek malzemeyi koyup top şeklinde sıkıp ucundan misina ile bağlayıp takımımızın iğneden 1 m uzak kısmına ana gövdedeki misina nın ucuna ekleyip atabilirsiniz şu yönden de avantajı var suda açılan peçete yemin oltamıza yakın bi bölgede yemleme yapmasına neden oluyor ve peçeteyi sıkı bağlamışsanız yemler dökülmüş halde geri geliyor yani suda herhangi bi atık ta bırakmış olmuyorsunuz ki kaliteli bi kağıt peçete suda erime özelliğinden dolayı doğaya zarar vereceğini düşünmüyorum bu konuda sizinb de fikirlerinizi almak isterim çoğu zaman su da kalmamasına rağmen kaldığını farz edip ne gibi zararları olabilir sonuçta selüloz temelli olduğundan zararsız olduğunu düşünüyorum

11. LapinCash

LapinCash

12. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    1

arkadaşlar eriyen yem torbası bence çok gerekli değil,ben dip oltası kullandığımda yemlemayi şöyle yapıyorum,civciv yemini hamur sıvamına getirecek kadar sulandırıp hazırlıyorum bunda yumruk büyüklüğünde parçaları ileri elimle atıyorum ve her dip oltasının kurşununa bu topaktan yapıştırıyorum ve öyle oltamı atıyorum böylece oltanın tam düştüğü yerde yemleme yapmış oluyorum:D denendi sazanda çok etkili

13. TheCloUd_Bursa16

TheCloUd_Bursa16 Özkan küçüK

Favori Kamış:
    Remixon KING 50
    En İyi Avı:
    Turna 8 kg, 8 kg SazaN
    emre kardeşim bahsedilen şey ''kaybolan yem torbası'', ''roket'' değil :D :D :D