kesikköprü camili

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Mehmet Demirörs tarafından paylaşıldı.

1. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Sagol Hocam

Hocam resimleri gönderrim yarın

2. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Hocam tebrikler cok guzel bir balikmis devami dilegiyle ben gazi de dogdum resimden sizi taniyamadim ama eminimki cok ortak tanidiklarimiz vardir. Rastgele.

3. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Hocam güzel balık
    1 nisandan sonra
    aynı avlaga gidelimmi:confused:

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tebrik ederim.Olay budur işte

5. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    kesikköprü

değerli dostlar .bu iç sulardaki ağ işi tamamen yasaklanmalı bence .zira ağı atıyorlar günlerce kalıyor suda.hepte kesikteki çevre köylerinden yapılıyor bu iş.ne yasak tanıyorlar ne yumurta ne sirküler.sitede bir kişi yanlışlıkla bi yazı yazacak olsa hemen çullanılıyor.neden bu ağcılar için bişeyler yapılamaz.ben kaç kere gece gelip traktörlerle göllere ağ atan köylüler gördüm.(sadece kesikte değil tabi) balık bi zamanlar ne kadar boldu bu kesikte şimdi durum çok farklı.üretim sıfır tutmaksa hat safhada. bu böyle yürürmüki..bence en kısa zamanda kesikte üretime geçilmeli. mesela turna sezonu başladığında.avcılardan belirli bi para alınıp.o paralarla yavru alınıp gelecek yıllar için.üretime geçilebilir.
    (en basiti) orada alabalık çiftliklerine para karşılığı ürettirip.salınabilinir en basit bi üretim şekli mesela.
    başka fikirleri olan yazssın buraya.saygılarımla.

6. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Hocam Turna yı üretmeye gerek yok,çevredeki jandarma sirküleri uygulasın, insanlar bilinçlendirilsin hatta ağ ile avcılığı denetlesinler kullanana okkalı bir cezayı gerçekten kessinler ve oltacılarda 40 cm altını suya iade etsin bak iki sezon sonra kesikte balık kaynar.
    Turna bu,üremesi ve çoğalması için bir çift yeter.

7. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    turna için

eveet aynen katılıyorum.bunun için site olarak ne yapabiliriz bunu düşünmeliyiz bence..herkes kendine düşeni yaparsa bu iş olur gibi geliyor bana.ben hazırım kişisel olarak göreve.

8. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    sizce

arkadaşlar sizce bir denetleme ekibi kurulabilirmi.yani bu kesikköprüde devamlı ağları sirküler dışı avcılığı.ve diğerlerini denetleyebilen.tabi jandarma dışında.veya kolluk kuvvetleriyle beraber.birde balık üretimi hakkında neler düşünüyorsunuz .fikirlerinizi yazın.

9. Sanırım kurulacak denetleme timinin bu yasağa uymayan avcılara karşı bir yaptırımı olmaz.Ancak avlakta kurallara uymayan avlanma yapılıyorsa bunu Jandarmaya ihbar edebilir ve ihbarımızın arkasında durursak (sonucu hakkında bilgi istersek) birşeyler olabilir..Özellikle birden fazla yapılacak şikayetlerde jandarma daha duyarlı olacaktır..Birkaç kişiye uygulanacak ceza hızla diğer kuralsız avlananlar arasındada yayılacak ve orada kurallara uymayan avcılığın yapılması azalır diye düşünüyorum..
    Hani bir laf vardır"sallandıracaksın üç-beş tanesini taksimde "..Olay tam olarak böyle olacak..Ceza ile Yakacaksın üç-beş kişinin canını bak birdaha yasak avlanan olurmu..
    Eğer ağları toplamak için Jandarma gerekli ekipmanım yok derse..(bot..vs)..Eğer siz temin edebilirseniz işler daha kolay olur..;)

10. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Arkadaşlar bizlerin tek yapacağı usulsuz avlananı(Erdal arkadaşın dediği gibi ) ihbar etmek ve ihbarın arkasında durmak.
    Müdahale etmek kendimize zarar verir cahille tartışmanın yararıda olmaz,hernereye ava giderseniz gidin yerel jandarmanın telefonunu alınız ve ağ ,tırıvırı ve yasak dönemde av yapanları ihbar ediniz yeter ,bizler duyarlı vatandaş olarak yapmamız gerekenleri yapalım.
    Bizler amatör avcı olarak, Av yasağı bulunan balıkları ve bölgelerinde avlanmayalım,av yasağı olmayan balıkların sirkülerdeki boy ve adetine uyalım,çevremizi kirletmeyelim hatta kirletenleri nazik bir dille uyaralım,
    TIRIVIRI KULLANMAYALIM Kullananıda ihbar edelim.
    Rastgelsin

11. caRP.DEL!S!

caRP.DEL!S! caRP.HUNTER.!.ER0L

Favori Kamış:
    9+1 bilyeli makine ve 3.5mt kamısbirde 2+1makinalı kamıs
    En İyi Avı:
    3.5kg aynalı SAZAN
    baya iyi biir av olmus abi

12. alihandaghan

alihandaghan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3550 gram
    Usulsüz avlanmanın ceza ve müeyyidelerinin artnması gerek.Doğaya sahip çıkmalıyız.

13. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Kesikköprü karakol komutanlığının ellerinde bir adet botlar bile yok
    Barajın bir kısmına Ankara diğer bir kısmına Kırşehir bakıyor.
    Balık tutma yarışmasında karakol komutanlığı bu kişilerle uğraşabilmeleri için ellerinde döküman olması gerektiğini defalarca yenilemiş,sponsorlardan 1 adette bot istemiştir.
    (Bizzat ben buna tanık oldum)

14. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    bu durumda

sevgili turgay bu durumda ne yapmamız gerekiyor acaba sence.bence süratli bir bot.tüm dalyan boyunca hergün devriye yapması lazım. ki bu işin üstesinden gelebilsin. aynı chasse -pechede olduğu gibi denetleyecek .av belgelerine bakacak.sirkülere uymayı sağlayacak.düzeni koruyacak ..kim nasıl yapacak...önemli olan bu..bunu zaten yapabilsek aynı avrupa birliğindeki gibi zaten oluruz.bizim site üyeleri bunu aynen yapar.önemli olan dışarıdakiler.onları nasıl ikna ederiz...

15. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Hocam
    Şimdi burası bizim Ankaraya gelecek su havzamız olacak
    Bundan sonrası için umarım bizlerde yardımcı olur bir tekne alabilir karakola hibe edebiliriz.;)

16. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    su havzası

değerli üyeler turgay dostum çok güzel yazmış.şimdi bize burası için .eğer.izin çıkarsa ve balık tutmamız serbest bırakılırsa.ve hatta tekne de serbest olursa..ki(ben su alındığı için yasaklandığını duydum.) ozaman bu kayık hibe etme işi gerçekleşebilir .hatta belediye başkanından bile alabiliriz...güvenlikçi bile alabiliriz.3-5 kişi randevu alıp melih beye çıkabiliriz.ve derdimizi açıkça anlatırız.bütün bu olaylar için herkes fikrini bi açıkça yazssın daha sonra toplantı yapabiliriz.ne yapılması gerektiğini konuşabiliriz.