Kisa günün bereketi

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Bigcarp tarafından paylaşıldı.

1. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan

Son düzenleme: 2 Kasım 2006
  2. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Nerede hareket orada bereket :) :)

3. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    İnternette bunun gibi bi sürü resim var.
    Gönül isterdiki bu forum sakinlerinden birininde oltasına böyle şirin bir aynalı düşsün.
    (tabi kıyıya nasıl çeker o vatandaş o da ayrı bir konu ama neyse...)
    Ama maalesef böyle bir balığı en azından oltayla tutan bir amatör balıkçı tanımıyorum.
    Zaten herhalde rekor olurdu Türkiye için.
    Bu arada hakkını vermek lazım,güzel sazan.

4. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Ben Amatör bir balikciyim

Öncelikle hepinize rastgele sanirim resim bayagi sasirtti ama aslinda sasacak pek birsey yok o resimdeki balik olta ile ttuldu ve kiyiyada okadar zor gelmedi ayrica o balik Türkiye icin rekor falan olamaz Türkiyede ondan cok daha büyüklarinin olduguna inaniyorum ama yakalandigi yer Türkiye degil Almanya Heidelberg civari (12fuß 2.50 lbs. Olta 32 lik misine 4 lük tekli kanca ve yem olarakta Boilie eger isterseniz birkac resim daha ekleyebilirim ???

5. ergen

ergen

Hos geldin ama

Merhaba Landsmann:)

Önce imza ayarlarini bir halletsen, ondan sonra Resim koysan diyorum:)
    Imza ayarlari, Sayfanin sol üst tarafindaki Profiliniz'e tiklamakla baslar.
    Oradan imza ayarlarina gecer ve bizlerden Örnek alarak imzani yaparsin.
    Baliklarin cok güzel görünüyor:)

Rasgele

6. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Sevgili Bigcarp benim anlamadığım bu resimdeki sizmisiniz yada sizmi yakaladınız bu balığı yada o esnada oradamıydınız yoksa internetten mi buldunuz bu resmi????Açıklatıcı birşeylerde yazarsanız sevinirim..Birde imza ayarları tabii;)

7. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Slm. Güneyli Resimdeki benim ve ben yakaladim

8. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    iinanmam abi ;) iananamam Almanya da da yaşasan inanmam abi hikayeyi anlat ya nasıl yakaladın balığı geri ne yaptınız yedinizmi kaç kg geldi yok böğle bir olay biz burda 3-5 kg lik sazan yayakalayınca zil takıp göbek atıyoruz bu neyaa:eek:

9. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda

Maşşşallah.. :eek: Valla ne diyeyim Tahsin Abi helal olsun!

Birde tanışma başlığı altında tanışma konusu açarsanız sizi daha yakından tanımış oluruz..En kötü avınız böyle olsun;)

10. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Kafamada birşey takıldı abi..kusura bakmayın da 42 yaşına göre daha yaşlı çıkmışsınız fotoğrafta...Gurbet yılları bayaa zor geçti anlaşılan..

11. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Malesef

Malesef öyle arkadasim burasi Almanya burada hayati yasamakta kazanmakta sanildigi kadar kolay degil :eek:

12. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tolga, olaylara cok farkli bakiyorsun be kardes, son dünya sazan sampiyonasi Fransada yapildi, Zaten Polonya ve Fransa bu konuda tartisilamaz bile, ve yakalanan balik 35 kilo dan fazla, dünyanin en iyi özel avlak alanlarina sahip bir ülkede yasayip böyle seyler yazman düsündürücü.

Ayrica yemek icin avlaniyrsan, Zaten 2-3 kiloluklar idealdir.

13. sumo14

sumo14

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    64 cm abant alası (4,250 kg)
    ustan tutgunuz balıklar cok guzel elınıze samışlarınıza Allah kuvet versın bı sorum olacaktı kullandıgınız kamışların marksı atarı ve uzunlugunu orenebılırmıyım çak guzel göruuyorda :D

14. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    ercan abi son dünya şampiyonasının fransada yapıldığını 38,5 kg lik sazanın yakalamdığını tanışma mekanında anlattığım ismini tam doğru yazıyormuyum bilmiyorum ama ron nehrinde fransa içinde yapılan bir yarışmada 34 kg lik aynalı sazanın çeikildiğini incitilmeden geri suya iade edildiğini tabikide biliyorum(çünkü oradaydım evimiz burda yarışmaya ben katılmadım yanlış anlasılmasın sadece izlemeye gittim en önemlisi adamlardaki bir makina fiyatı bendeki bütün makinaları satın alır) olaya ben biraz espiriyle yaklaştım fakat yanlış anlaşıldım galiba ben kendi yakaldığım3-5 kiloluk sazanlara ne kadar çok sevindiğimi anlatmak istemiştim ama bir türkün ilkdefa bukadar biyük bir sazan yakalayışına ilk defa sahit oluyorum yoksa burda yakalanan balıkları anlatsam resimlerini koysam bir sürü post sayım olur:D saygılar

Son düzenleme: 2 Kasım 2006
  15. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    inanilmayacak birsey yok

Arkadaslar öncelikle sunu söyleyeyim ben bu baliklari yeme amacli tutmuyorum
    yakalayip ölcülüp tartiliyor ve fotografi cekilip geri birakiliyorum yani anliyacaginiz benim ugrasim sadece spor amacli .
    Fubo sana gelince gercekten yasadigin yer sazan avi icin en ideal yerlerden diyebilirim büyük baligi yakalamak icin yapman gereken sadece sistemli avlanmaktir sazan avinin en büyük özelli avlanacagin yeri iyi taniman ve avlanmadan en az üc veye dörtgün önceden baslamak üzere sistemli bir sekilde yemlemen gerekir simdi ben bu isin inceliklerini burada yazarak anlatmaya kalksam sanirim bir kitap olur:D onun icin en iyisi cesitli sekillerde
    ve cesitli yemler ile deniyerek kendin bilgi sahibi olmandir ama sana kisa yoldan bir tip verebilirim akarsular icin tavsiyem balik kokulu sazan yemlerini göllerde ise daha cok tatlimsi kokulu yemleri tercih etmendir .

16. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Anlatim ve anlayis hatalari iste :)

17. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    Tahsin abi öncelikle saolasın yukarda belirttiğim gibi işe ben biraz espiri ile yaklaştım yeme hikaye si felan.İşin espirisi ha bizde uğraştık böğle sazanlar yakalamak için ama daha kısmet olmadı en büyük sazan yakaladığımı 5 kilo civarı ha yayın desen yakaladık büyük abi ama bu boilili olayını biliyorum burda bir fransız anlattı ama denemek nasip olmadı işin doğrusu her sabah kalk yemleme yap bana zor geldi neme lazım dedim 2 ki,lo olsun benim olsun benim hastalığım dişli balık bak işte onda parayada acımam malzemeyede şimdi soğukları bekliyorum yayın için bu sırada sazanla kendimizi avutuyoruz bu arada hgeçen hafta hollanda ve almanyadaydım oltalarımda arabada almanyada hanovver deydim ama bu işle ilgilenen bir tanıdıkl olmayınca tuatamadık tabi saygılar

18. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Slm. Sumo14 oltalarin markasi Greys Uzunluklari 3.60 m burda atari dediginiz lbs. olarak degerlendiriliyor 2.5 lbs. ama gram olarak 80 gram sanirim.

19. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    merhaba tahsin abi formumuza hoş geldiniz

20. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı: