kıyıda avlanma yerleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ömer65 tarafından paylaşıldı.

1. levrekci_burak

levrekci_burak

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 5,5 kg
    bu mevsimde kıyıdan balık almak gerçekten çok zor ancak geçen ve eveli senelerde balık alabildiğim(levrek mırmır) 2 tane bölgem var bu sene hiç gitmedim durum nedir bilmiyorum ama denemenizi tavsiye ederim

1. bölge:çandarlı denizköy ,çandarlıdan dikiliye doğru koyları takip ederek gidebilirsiniz ancak av zamanında deniz suyunun yüksek olması ve gece avında ay ışığı olmaması gerekiyor bizim avlandığımız zamanlarda su çekik olduğu zamanlarda balık alamadık ay ışığı olduğu gecelerde ise mıngıri geliyordu sürekli, boru kurdu ve mamun iş yapıyor ,sanırım atçek olayıda verimli olabilir(hiç denemedim) uzun bir sahili var ve komple kum derinlik oldukça iiyi mırmır çok yakaladım, denizin çalkantılı ve açıkta rüzgar ve dalganın çok olduğu zamanlarda güzel levrekte alınabilir ,bir keresinde oltama gene tam bu mevsimlerde büyük bir balık takıldı kısa bir süre içerisinde oltayı kopardı saçağa bağlı iğnenin 3 5 santim üstünden sanırım levrek olabilirdi baya bir saldım ama nafile sürekli açığa doğru gidiyordu sonunda hüsran:((izmirden 100 kmuzaklıkta)

2.bölge:gene çandarlı tarafı ancak bu sefer izmirden çandarlıya gidiyorsunuz ana caddeden çandarlı dönemecini dönüp aşa yukarı 7 8 km gidiyorsunuz ileride bir derenin üstünden geçen köprü göreceksiniz keskin bir viraj var tam oraya gelmeden 20 mtr geride sola yol dönüyor çandarlı tatil köyüne doğru gidiyor yolu devam edin sitenin ilk ana kapısından girin bu mevsimde bekçi falan yok arkadan ikinci kapı gelecek orada bekçi var o kapıdan giremiyeceğiniz için tellerin kenarından zorunlu sola doğru gideceksiniz yolu devam edin başka bir sitenin arka kapısının yanından geçiceksiniz oradaki bekçiye kadırga burnunda ibrahim abinin yanına nasıl gidileceğini sorun(yeğeni olur) sanırım sağa doğru yol devam ediyor(ikiye ayrılıyor kesin sorun) yol çok bozuk dikkat edilmesi gerekiyor ümitsizliğe kapılmayın bu yol sağı solu bataklık nereye çıktığı belli olmayan çöl gibi bir yol ama yolun sonu çok güzel denizin ortası ve suların çekik olmadığı zamanlarda mükemmel balık yapan doğal bir dalyan (eskiden dalyanmış zaten) sadece sakın sular çekik olduğu zamanlarda gitmeyin yem olarak boru kurdu ve canlı mamun götürün mırmır ve levrek palazı yapıyor irileride gelebiliyor biz buraya 1 2 ay önce gittik 3 5 tane mırmır yakaladık ama sular kaçıktı avlanacak çok yer var denizin çok çok ortasında bir yarım ada gibi

ibrahim abi kim: yarım adanın tam karşısında kazık bağları diye bir köy var oranın yerlisi kaldığı yerde elektrik su hiçbirşey yok tüp ve akülerle idare ediyor suyunu tankerle getirtiyor barakada kalıyor tek derdi sigarası ekmeği giderken düzgün bir yerdiye hayal etmeyin sakın ,kötünün kötüsünü getirin aklınıza orada tek şansınız havaya bağlı çok balık yakalama şansınız var özellikle eylül ekim aylarında güzel çipura yapar zaten gittiğinizde ibrahim abi tüm sorularınızı cevaplar şimdiden rastgelsin

dere ağzı mevzusundada o sitenin siz soluna doğru gideceksiniz sağında sanırım siteden geçmek lazım büyük bir çay ağzı var umarım akıyodur malum yağmurlar:( orasıda sanırım balık yapar ama ben hiç avlanmadım teknemle gezerken görmüştüm

bu 2, bölge gerçekten çok bakir doğal güzelliği olan bir yer ancak kış aylarında tercih edilecek bir güzelliği yok yolları gerçekten çok bozuk dikkatli olunması zorunlu arabanın bazı bölgelerde altını sert vurma ve batması gibi durumları olabilir ayrıca siteden baya içeride yarım saati geçebilir suların durumunu sakın göz ardı etmeyin yoksa hiçbirşey yakalayamazsınız giderken 2 ekmek 1 tanede uzun samsun ibrahim abiye götürürseniz emin olun çok makbule geçecektir eyerki giden olursa çok balık yakalar.... izmirden slm lar

ibrahim abinin köpeğinede dikkat:eek:

2. turna

turna

Burak paylaşımın için teşekkürler.Ben onbeş senedir Çandarlı tatil köyündeyim,yazın geliyorum.İbrahim kim tanuyamadım yanlış yerden bahsetmiş olma.

3. levrekci_burak

levrekci_burak

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 5,5 kg

sizin site çandarlıya bakıyo ibrahim amca ise o burunun arka kısmında yani bu incirlik sahiline doğru bakıyo kazık bağlarını demiryolu kampı falan var o tarafa doğru bizimde kampın orda evimiz var teknem falan var yazları hafta sonları oralardayım avlanıyorum nasip olur belki bu yaz tanışırız beraber ava gideriz görüşmek üzere abi

4. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    EGE BÖLGESİNİN TRAKYA YAKASINA DÖKÜLEN SULAR
    ergene deresi
    çorlu suyu (deresi)

vize(ana)deresi

sakızköy (poyralı)deresi

çiftlik deresi ( güney )

çiftlik deresi ( kuzey )

ana deresi

şeytan büyük deresi

akar deresi
    .teke deresi

köysan deresi

kovak suyu

ANADOLU YAKASINA DÖKÜLENLER

küçük menderes çayı

tuzla çayı

hayran çayı

bakır çay

gediz çayı

koca çayı

bag deresi

büyük çayı

küçük menderes nehri

büyük menderes nehri

kufi çayı

banaz çayı

yaver deresi /demirler deresi

(akçay)
    çine çayı

kamış çayı

madran çayı

koca çayı

şu ana kadar toplayabildiklerim ege bölgesi sınırları içerisindeki akan sulardır
    burada yazan dereler ve çayların balık hakkındaki durum bilgisi olan arkadaşlar
    konuya eklenti yapabilir
    veya eksik yazmış olabilirim tamamlayabilirler:)

5. Lipton eksik sadece:D :D

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta

bende Doğuş'u göremedim:D :D :D

7. Çift şeker oldu Ömer abicim:D :D :D

8. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    google earth ile harita şablonları

arkadaşlar google earth programını hemen hemen herkes biliyordur diye düşünüyorum bilmeyenler varsa yüklemek için http://dl.google.com/earth/client/branded/GoogleEarthWin_EARV.exe adresinden yükleyebilirler.

Kıyı avcılığı ile ilgili bir harita oluşturmak www.kolayharita.com gibi sitelerde belki zor olabilir, ancak buraya mesaj atan arkadaşlar gittikleri yerin en yakın google earth görüntüsünü alıp üzerinede notlarını yazıp resmi buraya atarlarsa yinede faydayı ve detaylı bir harita veritabanı oluşmuş olur diye düşünüyorum.

bu işlemi yapmak için fazlaca teknik bilgide gerekmemekte. herkese kolay gelsin.

9. dereler ve barajlara ekleme
    gelenbe deresi=akhisar balıkesir yolu.akhisardan 20 km.kırma alabalık ve kasna denilen dere balıgı cıkar
    yagcılı deresi=soma savaştepe yolu üzerinde.cesitli dere balıgı cıkar.
    soma barajı=soma merkezden 30-40 km uzaklıkta.daha cok kolyoz dedikleri pullu yaglı bir balık türü cıkar.sögüt balıgı veya yılancıburun da diyorlar.sallamayla sazan da cıkar.bazen ciftlıkten kacan alabalıkta gelebilir
    savaştepe barajı=savastepeden 25-30 km.soma barajında cıkan balıklar cıkar
    bergama barajı=soma ve savastepe barajında cıkan balıklare cıkar
    demirköprü barajı(salihli)=tatlı su levregi.yayın ve sazan cıkar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Nisan 2007
  10. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA

hocam iyi yazmışsında deniz balıkları için yazsaydın daha iyi olurdu nede olsa deniz bölümündeyiz :)

11. vedat.d

vedat.d

Favori Kamış:
    Kamışlı olta
    En İyi Avı:
    Çupra 820 gr.
    Ömer kardeşim bende izmirde yaşıyorum ve kışın kıyıdan balık avlayamamanın
    üzüntüsü içindeyim fikrin çok güzel ben haritacı değilim ama belki internetten bişeyler yapabilirim eğer olursa en yakın zamanda burada yayınlarım
    sevgiler;)

12. vedat.d

vedat.d

Favori Kamış:
    Kamışlı olta
    En İyi Avı:
    Çupra 820 gr.
    kıyıdan balık avlama yerleri

Merhaba arkadaşlar
    Ömer kardeşimiz kıyıdan balık avlayabileceğimiz yerlerin haritası çıkarılmasıyla
    ilgili bi tavsiyede bulunmuştu ben de araştırabildiğim kadarıyla bişeyler bulmaya çalıştım ne kadar yararı olcağını bilmiyorum ama zararı olmayacağına eminim.
    bulduğum programda dünyanın her yerinin uzaydan çekilmiş 3 boyutlu resimleri var ben bu programda kendi evimi bile gördüm yapmanız gereken tek şey dünyanın herhangi bir yerinin üzerine gelip mausenizle ileri veya geri yaparak yakınlaştırıyosunuz. İnternetle ilgilenen arkadaşlarımız belki biliyodur,
    Programın adı Google Earth www.inndir.com dan indirebilirsiniz.
    Programdan herhangi bir bölgenin akarsularının hepsini görebilirsiniz
    Umarım yardımı olur hepinize saygılar.

13. hayalet

hayalet

google earth

Denemek isteyenlerin son versiyona ulaşmak ve güvenlik açısından programı bizzat google sayfasından indirmelerini tavsiye ederim. Windows, Linux ve OS X sürümleri mevcut.

http://earth.google.com/download-earth.html

14. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    google earth ile hepimiz link verdik ama bir kişide çıkıp haritaları hazırlamadı :) bu işi 1 kişinin yapmasında mümkün değil zaten bence yazıyla tarif vermektense herkes google earth ile haritasını hazırlasın buraya resim olarak atsın en iyisi bu bence, herkese kolay gelsin

15. hayalet

hayalet

Serkan'a kesinlikle katılıyorum. Harita yüklemek belki bir beş dakika uğraştırır bizi, ama herkes eklemede bulunursa faydalı olur sanıyorum.

Google Earth indirmek / yüklemek istemeyenler için bir de Google Maps var, o da aynı olanakları sunuyor ve herhangi bir programa gerek duymadan Firefox, Opera, Internet Explorer vs gibi browser üzerinden kullanılabiliyor.

http://maps.google.com

Benim haftalardır bir yere gitmişliğim yok, ama siftah olması açısından bir örnek ekliyorum.

Kırmızı noktada Mart ortalarında kraçadan başka bir şey yoktu. Namık Abi'nin sevdiği cinsten.
    :)