Kıyıdan av konusunda çooook dertliyim çook

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında atak35 tarafından paylaşıldı.

 1. atak35

  atak35 HALİL

  Yaş:
  42
  Mesajlar:
  22
  Şehir:
  İzmir
  Favori Kamış:
  Olta,zıpkın
  En İyi Avı:
  ot balığı acemiyiz yaa.
  Selam forum ahalisi konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim bu forumu uzun süredir takip ediyorum bir çok şey okudum gördüm bişeyler kapmaya çalıştım, fakat kıyıdan av konusunda evde ve yakın çevrede alay kosu olduk, kuzenle birlikte ne duyarsak uygulamaya çalışıyoruz ya bizde gaspetlik var yada zaman mekan taktik teknik konularında sorun var bir türlü şöyle alın size balık diyebileceğimiz avımız olmadı.İnciraltı, sahilevleri, güzelbahçe, urla, çeşmealtı, sığacık ve son olarak bu gün balıklıova civarı bu yazdığım yarlerde son 2aydır avlanmaya çalışıyoruz bir türlü beceremiyoruz, gelen balıklar isparoz, küçük karagözler kaya balığı ot balığı vb. tabi eve dönünce nerde balıklar ık mık cık cevaplar kabul görmüyor artık siz bu işi beceremiyorsunuz gümüş olta(balığa gidip yakalayamayıpta balıkçıdan balığı alıp gelme olayına gümüş olta derlermiş) takılın bari diyorlar baya makara olduk son zamanlarda. Bu konuda bana özelden yada msnden yada buradan malzeme, teknik, taktik, avlak gibi konularda yardımcı olacak yada en azından uygun bir gün beraber balığa çıkabileceğimiz gönüllü ustalar aranıyor:) tamam bu iş nasip işi ama bu kadarda nasipsizlik olurmu arkadaşlar, dedimiz çipura, levrek, mırmır değil en azından 5-6 parça ele gelecek balık götürmek yukarda belirttiğim gibi forumu sıkı takip ediyorum ama bir türlü denk gelmedi işte bunları okuyup cevap yazan arkadaşlar vakit ayırdığı için şimdiden teşekkürler acemilik işte ama kıracağız şeytanın bacağını elbet bir gün.
   
 2. Amateur Hunter

  Amateur Hunter

  Yaş:
  32
  Mesajlar:
  314
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  3-5 tane kamış ve 3-5 tane makina , meps , sahteler , çelik teller vs vs
  En İyi Avı:
  en iyi avım çanıllıda 65 cm uzunlukda turna , YeniFoça 450 gr. Mırmır .
  serdar abi yardım eder sana oda izmir'den :D
   
 3. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  olur olur sıkma canını...........
   
 4. hakan28

  hakan28 hakan

  Yaş:
  52
  Mesajlar:
  531
  Şehir:
  manisa
  Favori Kamış:
  kamışlar, el oltaları
  En İyi Avı:
  Levrek, çipura
  Sabır

  Halil kardeşim. Balıkçılığın en büyük sırrı SABIR ve SESSİZLİK'de unutma 1. AVLANA AVLANA AVCI olunuyor ayrıca buda 2. Bi açıklama daha sana. Balık yeni yeni kıyılamaya başladı zaten buda 3. Eylül-Ekimde de bişey tutamazsan adam gibi, işte o zaman hayıflanmaya başlayabilirsin 4. Birde o kadar çok yer gezilerek av yapılmaz 5. Hep bi yerde avlanacaksın. Orada ne çıkıyo hangi saatte çıkıyor, hangi ay çıkıyor, hangi yeme vuruyor bunları öğreneceksin. Kendin deneme yanılma yoluyla bunları yaparsan seneler alır, o yüzden yapma. Ama formdaki geçmişe dönük av hikayelerini iyi oku. Adamlar hangi ay gitmiş nereye gitmiş? Hangi yemi atmış, iğnesi nasılmış falan gibi detayları yakala. Sonrada bunların üzerine git. Dedikya sabır işi diye...Bekle bakalım eylüle kadar sen... Şimdiden rast gele...
   
 5. Halil kardeşim,

  Balıkçılığın başı sabır derdi rahmetli eniştem.
  Zaten boşuna dememiş büyüklerimiz " sabreden derviş mıradına erermiş " diye.
  İzmir'li olarak bizde aynı dertlerden muzdaribiz kıyada ele avuca sığacak balık yok gibi. Olanlarda tek tük şansa ve nasibe kalmış. Tabi bunun yanında zamanda önemli sabah suyu, akşam suyu bunları takip etmek ve sezonlarını yakalamak daha da önemli.
  Öncelikle hangi balığı yakalamak istiyorsan ona göre takım, malzeme ve yer seç derim. Örnek Mart Nisan ayında kıyıdan Çupra yakalaman ile Eylül-Ekim-Kasım aylarında çupra yakalaman arasında büyük farklar olduğunu göreceksin.
  Şimdiden rast gele azmini sakın yitirme.
   
 6. atak35

  atak35 HALİL

  Yaş:
  42
  Mesajlar:
  22
  Şehir:
  İzmir
  Favori Kamış:
  Olta,zıpkın
  En İyi Avı:
  ot balığı acemiyiz yaa.
  Ben saat konusuna hiç dikkat etmemiştim genelde gündüz avlanıyoruz, birde gün batımı ve gün doğumu olayını takip edeyim bakalım ayrıca eylül ekim konusunuda bilmiyordum bunuda öğrendiğim iyi oldu azimle ..eden duvarı delermiş :)
   
 7. Fare ile levreğe ne dersin;) 4-5 kg her biri;)