Kıyıdan en fazla ne kadar atılır

Konu, 'Kamışlar' kısmında themad2 tarafından paylaşıldı.

1. prekazi74

prekazi74 Murat DİKEN

Favori Kamış:
    d.a.m. 60 4+1
    En İyi Avı:
    AynalıSazan 5,5kg
    100 mt neyinize yetmedi yav arkadaşlar normal şartlarda 60-70 mt bile yeterlidir kıyı avcılığı için 100 olursa elbetteki güzel ama 100 üzeri sallama gibi geliyor zaten o kadar uzaktan avlanmak isteyenler tekne ile açılsınlar değil mi?

2. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    100 metre üzerine atmak sizi kurtarmaz. o kadar iler yapılan savurmada eğer yemli avcılık yapıyorsanız yeminizin düşme ihtimali çok yüksektir, yem takmada da çok tecrübeli olmak gerekir diye düşünüyorum. ben küçük küçük başladım, kamışlarımı yeni aldım, hata yapıp kamış kırmamak için tatlı tatlı oturtuyorum stilimi, bazen 70-80 metre atıyorum bazen 25 metre gidiyor, zamanla tayming ve stil oturuyor, ama hiç bir zaman 100 metre üzeri atabileceğimi sanmıyorum çünkü bu kadar uzağa atmak için uğraşmak istemiyorum :) yem düşürmeden atan varsa da helal olsun... benim alamadığım balığı o alsın, afiyet olsun :)

3. Bir konu hakkında yeterli tecrübe,bilgi edinmeden 100 metre üzeri atan sallıyor gibi bir ithamı size yakıştıramadım..
    Ben 150+ metre atıyorum..100 metreyi her atışımda geçiyorum..ve en önemlisi sallamıyorum..

4. sedatk

sedatk Sedat

oldum olası 20 ila 30 mt yi geçmedim.bu şartlar altında bile balığı bir çok defa kaçırdım:D

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    ;) arkadaşlar ben 2060 uzunlukta kamışla 120 metre atıyorum bu arada namık abi saygılar:D inanmayan varsa buyursun gelsin atayım hemde yem de düşmeyecek kısmetse de balıkla geri dönecek :D sadece 60 70 gr kurşunla misina olarak ta mustad ultra dinema 0,16 misina 100 metre ve boşalıyor besleme misinadan da baya açılıyor sadece suya düştüğünde derine inerken de makarayı boş bırakıp olduğu yerden aşağı inmesini sağlıyorum :D ve de çok hoşuma gidiyor daha önce de yazmıştım bunu ama merak edene de markasını ve de modelini vereyim kamışım alba star carisma 2060 150 200 gr tam hatırlamıyorum atarı var üstündeki makarada kumyang paragon btr 500 ama çok seviyorum :D vede beni hiç yormuyor :rolleyes:

6. muzrak

muzrak MKARA

Sallamadan nasıl atıyorsunuz peki?:) :):D Direk Over head stili mi?

7. Sallamalarda aralarında bölümlere ayrılır..Ama siz yeni bir boyut daha eklemişsiniz"Direk over head "sitili:D :D :D

8. umutkeskin_7

umutkeskin_7 umut

valla bu işlerde yeni ve tecrubesiz olmama ragmen vede iyi bir oltaya sahip olmama ragmen 40-50 metre arasında atıyorum yanlız yanımda mekanın mudavimi usta abiler var ve 100metreden asagıya attıklarınada pek sahit olmuyorum birde yem konusuna takıldım olta attıgım yerde herkez yem olarak istavrit fileto takıyor ve ben bugune kadar hiç ignenin ucundan cıkıp fırlayan bir yem gormedim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Aralık 2008
  9. hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    o zaman hamsi tak onu mutlaka göreceksin:D :D

10. muzrak

muzrak MKARA

Bİr anda ilham geldi... Şaka bir yana uzak atış için mutlaka teknik gerekiyor. Peki bu tekniklerin püf noktaları neler? Mesela misina kamışa parmakla sıkıca tutacak şekilde yapıştırılmalı mı veya işaret parmağı kanca şeklinde misinayı askıya alacak şekilde mi tutulmalı?

11. Tecrübelerimle edindiğim bilgilere dayanarak Uygun bir donanımla 140 metrelere ulaşmak birazcık çabayla mümkün..Ancak sonraki her 5 metre için çok deneme ve teknıği geliştirmek şart oluyor..Hele hele 170 metrelerden sonra misinanın bırakıldığı andaki saliselik gecikme/erken bırakma,Kamış yol açısındaki sapmalar,ve hatta en önemlisi iyi bir Konsantrasyon çok farklı sonuçlar elde etmenizi sağlamakta..Bir Yüksek atlama atletinin koşusuna başlamadan önce nefes alması,kendi kendine konuşması kısacası olaya yoğunlaşması kadar önemli..175 metre attığınız bir atışın ardından Yukarıda saydığım olaylardan birindeki eksiklik 150 metrelerde bir atışa sebep olmakta..İşte bahsettiğim küçücük farklar 20 metreye sebep olmakta..Benim kullandığım ekipmanla 248 metreye ulaşabilen birileri varken benim 174 metrelik bireysel rekorum çok çalışma ve tekniğimi geliştirmeye ihtiyacımın olduğuna ispattır..Hedefim 200 metre ve sonrasında farklı bir donanımla yeni hedefler belirleyeceğim..

12. hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Abi Bişe Sormak Istiyorum O Mesafede Baliğin Huylari Değişiyormu Mesela O Mesafede Kumlukta Neler Gezer Ki Onlara Ulaşma Isteğimiz Oluyor Ben Açikçasi O Mesafeden Sadece Izmarit Aliyorum Bide çok Durgun Zamanlarda Mirmir Uzaktan Geliyor Kiyida Olmuyor Abi Beni Ikna Edersen şimdi Gidip Bi Shimano 4,50 Sörf Kamiş Alacağim

13. hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    çünkü Uzun Zamandir Büyük Bi Kitlik Ve Sikinti Içindeyim Bunaldim Kaçiş Noktasi Ariyorum

14. prekazi74

prekazi74 Murat DİKEN

Favori Kamış:
    d.a.m. 60 4+1
    En İyi Avı:
    AynalıSazan 5,5kg
    Sayın moderator
    Yeterli Bilgi ve Tecrübe sahibi olmadığım kanısına nereden vardığınızı bilmiyorum ama herkesin bilgi ve tecrübesi kendine bu konuya yaklaşık 50-60 kişi yorum yazmış ve sadece benim yorumuma tepki vermenizde ayrıca düşündürücü son olarakta düzeltmeyi yapıyım "sallama"dan kastım sallama olta idi ama sanırım yanlış anlaşılmış olta ibaresini eklemediğim için sanırım ama lütfen dikkatlice okuyunuz ve siz yinede MODERATÖR olarak gerekli bilgi ve tecrübenizi bizimle paylaşmaya devam ediniz..

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    pardon mesleğiniz neydi sizin:confused:

16. prekazi74

prekazi74 Murat DİKEN

Favori Kamış:
    d.a.m. 60 4+1
    En İyi Avı:
    AynalıSazan 5,5kg
    Neden sordunuz üstad neyse merakınızı gidereyim Bilgisayar Teknisyeniyim..

17. Bakın yukarıda ne demişsiniz...????

Birde benim sizden çok önce yazdığım mesajların çoğunda 150+ metre attığımı yazmışım...Ve bunun dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan bir yarışma olduğunu,isimler,tarihler ile yazmışım..Yani sallamamışım;) ve yaklaşık 4 yıldır bu konu ile ilgilendiğimi belirteyim...
    hemde kaç kez yazmışım..
    Ama sen açıkça bana "sallamışsın "demişsin..

Ben bukadar net isim,rakam ve gerçekleri yazarken sen neye istinaden sallamış gibi ithamda bulunuyorsunki...
    Bilmediğin belli.Okumadığında belli..Okusaydın yazdığım onca bilgiyi görür ve özenle yazılmış ve bir arkadaşımızın sorusuna "bilgi ve tecrübesi"ispatı ile cevap veren birine "SALLAMIŞSIN DEMEZDİN"

UMARIM AÇIKLAMA TATMİNKARDIR::

Son düzenleme: 14 Aralık 2008