kıyıdan eski foça son durum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kaptan-eso tarafından paylaşıldı.

1. kaptan-eso

kaptan-eso

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kefal 1.750 gr
    slm arkadaşlar cumartesi akşam üstü oltayı limandan (eski karakol) tarafından attım.Sabahakadar avlandık ısparoz ve kefal aldık.başka bir canlıya raslamadık.saat;05 sıralarında gırgır lar geldi gopezden başka birşey yoktu ve yasakta başladı.

2. kıyı raporlarını dört gözle takip ediyorum.Malum havalar düzeldi.Artık çipura gibi güzel balık haberleri bekliyorum.İyi oldu yazdığınız.Teşekkürler.ama bence isparoz varsa levrekte vardır.Tabi denk getirebilmek...;)

3. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    slm arkadaşlar

Hayrlı haftalar diliyorum. Cumartesi akşamı gittiğimiz yeni foça gencerli plajından pazar günü öğlen ayrıldık. Yem olarak boru kurdu, sülünes kullandık. Ben 4 kamış , eşim 1 kamış ve yanımdaki arkadaşlarda 1'er kamış attılar. Ayrıca aynı sahilde bizim gibi avlanan ama adam başı 10'ar kamış atan başka avcı arkadaşlar da vardı. Biz 1 tane iri mırmırın dışında elle tutulur birşey tutamadık. Civarımızdaki avcı arkadaşlar la da aralarda sohbet ederek tanıştık. Ama ne yazık ki onlarda da elle tutulur bi av yoktu. Sonuç olarak gencerlide mırmır henüz daha başlamamış. Ben ve arkadaşlarım stres dolu haftanın ardından yaptığımız bu kampla tüm stresimizi attık. Çadırımızı kurduk, ateşimizi yaktık. Mangalda akşam yemeklerimizi hazırladık. Arada tekirledik, arada çay kahve içtik. Saz çaldık şarkı söyledik. Mükemmel bi kahvaltı yaptık ardındanda toparlanıp evlerimize hareket ettik. Stressiz bir şekilde haftaya başlamak ne güzel. Sizlerede stressiz başarı dolu bir hafta diliyorum.

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Ooo hakan kardeşim harika bir hafta sonu geçirmişsin iyi dileklerin içinde teşekkürler.
    Bizde dün gencerliye niyetlenmemize hatta yola çıkmamıza rağmen 3 M migrostan geri ye döndük. Mangal yakmak la geçirdik hafta sonunu.

5. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    güzell

çok iyi yapmışsın serkancım. Bak diğer arkadaşlarda tekneyle çıkmışlar foçaya ama akşama kadar bikaç isparoz ve 2 mercan almışlar o kadar. Şanslıymışsın yani gitmemekle. Belkide sen yoksundur diye balıklar kıyılamadı bilemiyorum.
    Ama gırgır yasağı başladı bikaç hafta sonra mırmır kıyılarda başlar özellikle gencerli plajında. Sular 3-4 derece bi ısınsın iş yapmaya başlar kıyılar. O zaman gönül rahatlığıyla gidebilme şansımız var. En azından elimiz boş dönmeyiz.

6. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
    tebrikler güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz. dileğinize katılmamak mümkün değil :)

7. ocaklar

ocaklar mehmet ocaklar

Favori Kamış:
    şimdilik olta
    En İyi Avı:
    mığrı 2 kg,400 gr karagöz ve köpekbalığı
    kıyı

abicim geçen hafta foçadan nefret ettim.kıyıdan avlanmak için o kadar hazırlık o kadar heyecan yaptık.sabahın köründe kalktık geldik foçaya.ilk attığım 2 olta kayalara takılarak heba oldu.daha sonralarıda azar azar diğerleri ve foçada kıyı işinden yavaş yavaş soğudum.bundan sonra değişik alternatifler deneyeceğim.tekne işi falan olucak herhalde.bakalım

8. merkan

merkan

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    3.600 kg levrek
    foça artık bence kıyı avcılığı için geçerli bir yer olmaktan çıktı denk gelirse levreğe birde zargana ya belki rasgele

9. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    balık gecen hafta sonu sadece foca değil güzelbahçe-urla arasındada yoktu.ben bunu şu an denizdeki milyonlarca ufak balıklara bağlıyorum.hemen hemen tüm balıkların yumurtlama dönemi şimdi.iri balıklar bunları yemekle meşgul bu aralar .pazar günü tüm gün avlandım ama sadece avuç içi kadar bir karagöz alabildim(aynen geldiği yere iade edildi).onunda sırtına saplanmış iğne.

15,20 gün daha beklemek gerekiyor balık için.

10. yunuslar

yunuslar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek çüpra kefal
    eski foça

arkadaslar yarIn eski focaya balIk tutmaya gidicez KIyIdan AVlanIcaz nerelerden avlanmaYI tavsiye ederssiniz

11. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    bende bu gece gideceğim kıyıdan tavsiye edilebilecek yerler varsa aliağa eski foça yeni foça çandarlı tarafları olabilir. Mırmır başladımı mırmır alan arkadaşlar varmı acaba aramızda _?

12. alperalg

alperalg

Ben de yazın 1 haftalığına Eski Foça'ya gitmeyi planlıyorum. Tabii ki oltamı da götüreceğim ;) Ben de şu kıyıdan av olanaklarını çok merak ediyorum doğrusu.
    Bilgisi olan arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler.

13. ege

ege

Favori Kamış:
    hepsi
    En İyi Avı:
    .
    balık aldığım bir kaç yer var,fakat ben mırmır için daha erken diye düşünüyorum,ama levrek olabilir.
    çandarlıda,ayyıldız sitesinin önü.
    aliağa da karadut diye bilinen bölge olabilir,
    foçada sazlıca plajının batı kısmına bakan kumluk bölüm(gittiğim bi yer değil fakat çok övmüşlerdi )
    foça yelkenkaya
    http://wowturkey.com/t.php?p=/tr68/Ozkan_Durakoglu_yelkenkaya.jpg

14. populertufi

populertufi

arkadasım bence gencerliye git iki hafta önce mır mır alındı

15. Aramıza hoşgeldiniz,

Forum kuralları gereği profilinizde bulunan İmza Ayarlarından gerekli düzenlemeleri yapmınızı ve ardından Tanışma Bölümü'nden yeni bir konu konu açıp kendinizi tanıtmanızı rica edeceğiz. Tekrar hoşgeldiniz ve keyifli paylaşımlar

16. Lucky45

Lucky45

Favori Kamış:
    Kamışlı Makineler
    En İyi Avı:
    MIRMIR
    Polat, önümüzdeki hafta içi bende güzelbahçe-urla arasına gitmeyi düşünüyordum. Ama yazını okuyunca hevesim kırıldı walla. Ben yine de gitmeyi düşüyorum, tavsiye edeceğin avlık yer varmı? Yoklamadığın kıyılar olabilirmi?

17. nuri usta

nuri usta

Favori Kamış:
    olta tekne
    En İyi Avı:
    çupra 490 gr
    alper yeni ve eski foça arasında polen,nin yanında balık çiftliği var araç varsa oraya gitmeni tavsiye edrim tam olarak polenin oradan yeni foçaya doğru tatlı bir rampa var orayı çık hemen sola aracı yanaştır tepeden denize doğru az tırmandımın çifliği görecen oraya in araç yolda kalıyor yayan iniliyor on dakida orası kumluk ben orada çuprada mırmırda aldım ama tabi geçen sene şu anda nasıl milemiyorum yazın şiş yapıyor.RAS GELSİN KARDEŞ

18. alperalg

alperalg

Çok teşekkürler hepsini not aldım. Gidince hepsini denemeye çalışacağım. Levreği çekersem fotosunu çeker koyarım bu konunun içine :D

Son düzenleme: 29 Nisan 2007
  19. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000

Muzaffer ben dün bütün gün güzelbahçe-urla arasında olta attım.4 ısparoz bir karagöz aldım.sonuç hüsrandı yine.çok fazla ufak balık var şu aralar.daha kurşun yere değmeden yemler ufak balıklara yem oluyor.güzelyalı tarafından çipura ve iri lidaki aldıkları duyumları geldi ama zannedersem avlanmak yasak körfezde.

20. yunuslar

yunuslar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek çüpra kefal
    arkadaslar bugün eski focadaydIk kIyIdan avlandIk bir sürü yerden denememize ragmen elle tutulur bisey tutamadIk acIkcasI(Isparoz):) kahrolduk :)