Kızılırmak bıyıklı (ÇİL SAZAN )Raporu

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Hakanh tarafından paylaşıldı.

1. Hakanh

Hakanh

En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 9,5 kg.
    öncelikli bütün arkadaşlara selamlar uzun zamandır işlerim yoğunluğu dolasıyla sizlere yazamıyordum. Cuma gunu balık duygularım kabarması ile birlikte birkaç telefon görüşmesi sonucunda 4 kişilik bir ekiple cumartesi gece yola çıktık. sabah saat 5 civarı avlanacağımız bölgeye varış yaptıktan sonra karşımıza çıkan yoğun sis yüzünden biraz moraller bozulmadı desem yalan olur, hemen suyun kenarına ulaşıp uygun bir yer baktıktan sonra yanımızda yem olarak getirdiğimiz hamsiler açılmış oltanın ucunda suya sallanmıştı bile. saat 9 olmasına rağmen tekbir tık almadık, üstelik sisin kalkması gerekirken daha yoğun bir şekilde çökmesinden sonra 9,30 da ilk bıyıklı (bu bölgede çil sazan diyorlar) balığımızı aldık ve birazda olsa moraller düzeldi, derken 2.ci ve 3 cü hemen arkakaya geldi saat 12 kadar resimde görülen balıkları aldık. ve sisin kalkmaması sonucu saat 2 gibi balıkları yiyeceğimiz güneşli bir bölgeye yola çıktık.

2. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    ben de burada çok tutuyorum.çok lezzetli kırmızı ete benzer eti var.vede çok çabuk oltaya geliyor burada.ikili dip oltası ile solucanla çok güzel tutulur.tutmasını ençok zevk aldığım balıklardan.

3. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Ben de Gediz tarafında görmüştüm bu balıklardan. Bıyıklının bir türü. Yemesi de yakalaması da bi hayli zevkli. Ellerine sağlık, güzel av olmuş:)

4. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Bekir Balığı değil mi bu... Tatlısu da hamsi ha, o da güzel... Bizim Antalya'da tavuk ile denizden tutmamız gibi :):):)

5. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Yanılmıyorsam bu balıkların adı bekir :D Hiç tutmadım ama resmini çok gördüm, balıkavı.net sağolsun :D

6. bulent

bulent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg
    Güzel av tebrikler Hakan.
    Bende Ankarada oturduğum dönemde çoğu zaman turna için kızılırmağa giderdik gece 3 gibi yola çıkar sabaha karşı oltaları suya atmış olurduk.o günler aklıma geldi birden.Benim yerimede avlanın oralarda.Birde Yenimahhalledenmişsin aynı bölgeden yola çıkıyormuşuz av için.
    Bende o civarlarda oturmuştum. Saygılar.

7. Spider

Spider Mert Eren

Resimdekiler bir sazan cinsi değil
    Bekir..

Hamsiyle yemlenmiş dip oltasına gelir
    Eğer av başlarsa, denk gelindiğinde
    2-3 dakikada 1 tane yakalamak mümkündür
    eti (hatta tipi de) alabalığı andırır
    lezzetlidir.

tam mevsimi.. eline sağlık..
    yalnız kızılırmak sürekli sisli oluyor maalesef.
    bir gidişimizde ciddi pişman olmuştuk biz de..

8. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    merhaba

kücükken bunlar dan cok yakalardır bıyıklı derler bisim oralar da gece bırakma oltalarıyla makismum randımana uslasılmaktaydı genelde solunca ve su kurtu ile yakalıyorduk artvin coruh nehrinde bu balıgın bi degişi var yanılmıyorsam 4 bıyıgı var onu kasarla yakalıyorduk kücükken bildigimiz yemek catalıyla gözlük yardımıylla cok vurdum bunlardan avcılıgı basit ve suru halinde gezmmesi de daha heyecan verioo :) ava

9. ozan

ozan Ozan

kum balığı derler bazı yerlerde lezzetli olur en çok da çine çayında gördüm

10. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    bizim of ta da çok olur bu derelerde lezzetlidir bıyık lı derler bizde de

11. AKIN74

AKIN74

Hakan ellerine sağlık, çok güzel av olmuş, afiyet olsun...:)

12. Hakanh

Hakanh

En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 9,5 kg.
    arkadaşlar hepinize teşekkürler gerçekten avcılığı çok zevkli geçer ben dip takımın yanında mantarlı oltada kullanıyorum .Sulak yurt mevkinde gerçekten bu balıkların çok irileri mevcut 3, 4 kg ulaşanları yakadık ve balığın yakalandıktan sonra akıntının tersine yüzmeside ayrı bir keyif veriyor zaten insana.:D bu balık sert suyu seviyor ve bazı bölgelerde ise ismine terse yuzende diyorlar.
    evet hamsi bu balık için ideal yem :)

13. ^^e_sin^^

^^e_sin^^ Erhan Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    Hakancığım tebrikler iyi av olmuş.Polatlı'da bu balıklara kum yaran derler.Sakarya'da da bol miktarda bulabilirsin.Ancak kış mevsiminde hiç yakalamayı denemedim.Demek ki yakalanıyormuş.Tebrikler.

14. Hakanh

Hakanh

En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 9,5 kg.
    teşekkür ederim bende kış mevsiminde avcılığını yaptım kışın daha lezzetli ve daha iri oluyorlar abi mutlaka gitmelisin şiddetle tavsiye ederim:D

15. YASİN BAYRAK

YASİN BAYRAK

Favori Kamış:
    OLTA VE SABIR
    En İyi Avı:
    8 KG SAZAN
    taktik

tebrikler güzel av olmuş. biraz yemi nasıl taktığını ve nasıl bi takım kullandığını küçük bi çizimle anlatırsan kışlarımızın şenleneceğine inanıyorum..rastgele..

16. c.balıkcılar

c.balıkcılar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2.5 kg
    slm

güzel bir av olmuş ben askerligimi kırşehirde kızılırmagın kıyısında yaptım kızılda en iyi av levrektir gidipte tutmanızı tavsiye ederim

17. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    hakan abi ellerine sağlık balıklar bayağı güzelmiş
    lezzetli oldukları her halinden belli biraz turnayı birazda alabalığı andırıyor ilginç bi balık türü
    inşallah her avınızın aynı güzellikte olmasını dilerim rastgelsin:)

18. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    bu balıklara balıkesır taraflarındada bıyıklı derler.tutması gayet zevklı bı balıktır.genelde suru halınde gexdıklerı ıcıcnde bı anda oltaya gelmeye başlarlar.bende bu balıgın bır kac kıloluklarına rastladım.tebrık ederım.ıyı av olmuş;)

19. KUKIR

KUKIR EREN AKCİ

selam arkadaslar benımde bı katkım olsun ıstedım çil sazanı dedıgınız bekır balıgı ve kızılırmak ta yogun sekılde cıkan balıklardan bırısı ozellıkle kısın yem olarak kullandıgım ve ozellıkle bekır avında kullandıgım hamsı cok sevdıgı bır yem hazırlanısı da hamsıyı temızlıyoruz ve ıkıye ayırıp bır guzel bolca tuzluyoruz ve buzdolabına koyuyoruz ve sabah yanımıza alıp gıdıyoruz arkadaslar bekır balıgı tutması cok zevklı bır av hamsı ıle 1.5 2 kılo cıvarlarında bekır alabılırısınız herkese bol sanslar

arkadaslar bekır balıgı ozellıkle kısın tutması cok zevklı ve kısın bekır balıgını en cok sevdıgı yem hamsı.Hamsı nın yaglı olusu bekır balıgını daha cok cezbedıyor.