kokulandırıcılar etkılımı ???

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ilhanmania tarafından paylaşıldı.

1. graficom

graficom

Favori Kamış:
    Olta
    bu yemlerden ankarada nerden satın alabiliriz

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Ben denemedim aslinda, cünki yazik o paraya , cevremdede deneyenlerin fikrini aldim. Sakin haaaaaaaaaaa dediler. E ben laf dinleyen biriyimdir. Balik olucakki, degisik medhotlar uygulayabilesin!!! E etrafta tik bile yok diyor herkes. Koca ülke genelin tutulan balik sayisi bir elin parmaklari kadar (tatli su icin) Iri balik aliniyor. Eeee ne diye yirtinayim, bu adamlari zengin etmek icin.??:D Bakiniz yakalanmis tüm dev sazanlarin turnalarin hikaylerini okuyorum internetten. Hic birininde bu ürünlerden bahsettigini duymadim henüz!!!! Son yakalanan Dünya rekoru sazan baligi, misirla yakalanmistir!!! Bilgine.:)

3. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    merhaba sevgili graficom...walla bende denedim bi zamanlar,ama sanırım av bayilerinin tuzağından başka bişey değil.ya bu tür ürünler gerçekten var biz bulamıyoruz,ki olması ihtimal ya da biri bizi köstekliyo...sevgiyle kal,mutlu hobiler...

4. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    S_burak

alın işte demekki oluyomuş...bende şaşırdım doğrusu!!!nasıl oluyo kardeş anlattaa bilelim hatta bize açık bir marka adı söyle lütfen.ne kullandıysan bilelim...buda senin bizlere armağanın hattaa kıyağın olsun...sevgiler...

5. graficom

graficom

Favori Kamış:
    Olta
    evet burak kardeş ne kullandığını bildirirsen bizde yararlanırız leven kardeş dediğin gibi para tuzağından başka bişey deil heralde bu en iyisi canlı yeme ve mısıra devam:)

6. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    merhaba
    ultrabaitlarin CD sini yapmışlar , izleyen gider kamyonla satın alır , ekmeğe 1 tüp döküyorlar bir kısmı gözüken su birikintisinin kıyısına atıyorlar,balıklar toplanıyor..ancak suyun hepsi gözükmüyor,belliki havuz kadar bir yere doldurmuşlar balığı,onlarda hafif bir koku verdiyse ilaç toplanıyorlar.50 adet aldım , bir faydasını görmedim..belki cok balık olan yerde işe yarar..doğal yemleme en iyisi.

7. Spider

Spider Mert Eren

hamuru nasıl hazırladınız? başka koku vericiler (örneğin vanilya ya da protein kaynaklı ürünler) varsa o zaman işe yaramıyor.. :cool:

8. Spider

Spider Mert Eren

Ultrabite Deneyimim

Sazan ile ilgili 2 kez iyi deneyimim oldu.

Bazen bilirsiniz takımları salarsınız suya hiç balık vurmaz

iskelede 7 kişiyiz (bu arada sadece ben tek kamış kullanıyorum diğer arkadaşlarda 3-4 takım var) önce mısırları attım yemledim bi güzel
    arkasından iğnelere de mısırı taktım yolladım.. ne gelen var ne giden..

denemek için tam zamanı diye düşündüm. mısırların üzerini ultrabite ile kapladım. mısırlar gitti. tekrar normal mısır denedim.. mısırlar yine duruyordu.

Bu konuyu daha önce tartışmıştık.. orda deneme tarihlerim bile var..
    bir kaç hafta öncesinden bahsediyoruz.

bu arada ben şırınga kullanıyorum 5 cc.. tüpü içine çekiyorum.. lazım oldukça
    mısırın üzerine bazen de içine enjekte ediyorum..

turnada sassy, kaşık ya da mepps üzerine mi sürüyorlar ??? merak ettim.

NOT: Kızılayda av bayisinde 3,5 YTL sincan'da 2 av bayisi de 2,5 YTL den satıyor internette 1,3 Euro..

9. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Spider, Ulustaki malzamacilerden 2.5 YTl ya aldık. Mepps ve Kaşığın, sussy nin üzerine uyguladık. Çok faydasını gördüğümü söyleyemem. Olduğu gibi duruyor evde. Ama sazan da iş yapabilir belki diye düşünüyorum. Balığın yemlenme biçimi ile ilgili olarak..

10. Spider

Spider Mert Eren

Aslında sazanın koku kabiliyeti iyi.. bana da önce mantıklı geldi.. Turna hakkında çok bilgim yok. Daha çok canlı ve hareketli şeyleri seviyor bence..

Fakat ilginç bir deneyim dinlemiştim.. Mangal yapmaya kesikköprü tarafına gitmişti bizim balık tutan gençlerden birisi.. turnaya hazırlıklı gitmemiş. arabasının arkasında sürekli takımları taşıyor bu arkadaş. yem ne kullansam diye düşünürken köfte takmak aklına gelmiş.. köfte ile turna yakalamış :D :D :D

belki ultrabite de işe yarayabilir...

11. Spider

Spider Mert Eren

Bu akşam bizim aile acil piknik moduna girdi.. Göle gittik yine.
    Ben pek aç olmadığımdan herzaman arabanın arkasında olan
    takımları aldım. koştumn iskeleye..

Göl kalabalık.. Eh hafta sonu.. bir de bisiklete benzer su üstünde giden aletler var. anlayacağınız zorluk derecesi 10 :mad: :mad: :mad:

Neyse..

Attım mısırı.. tık yok.. uzunca süre kullandığım ultrabite bitmişti.. açıkçası yenisini açıp şırıngaya doldurmaya üşendim önce.. Saat 20:10'dan 21:30'a kadar I-Ih..

üşenmedim açtım yeni tüpü.. şırıngaya doldurdum.. vuruşlar başladı..

bir öneri.. mısırları küçük balıklar çok didikliyor.. o yğzden havlu içinde ya da ahşap zeminde kurutarak kullanmak işe yarıyor.. ufaklar yiyemesin.. büyükler de bir lokmada yutsun diye.. solucanda da aynı şeyleri yaşamıştım..

rastgele..

12. graficom

graficom

Favori Kamış:
    Olta
    slm arkadaşlar geçen hafta kendi sorduğum sorunun cevabını bu hafta kurtboğazına giderek aldım giderken yanımızda ultrabite yemde götürdük büyük umutlarla ama sonuç hüsran hiçbir işe yaramadı 1tane balık bile gelmedi sazandada işe yaramıyor. ben denedim rahatladım içimdeki merakı giderdim sizlerdende denemek isteyen varsa denesin ama artık bende tavsiye etmeyenler tarafındayım yorumlar için herkeze teşekkürler saygılarımla.

13. Spider

Spider Mert Eren

ilginç...

Hani ben de balık malzemesi satıyor olsam ya da ultrabite Türkiye Distribitörü olsam subjektif yaklaştım diycem :D :D :D :D

sazanın olmadığı bir yerde deneme yapmış olabilirsiniz belki?

14. dgorkem1

dgorkem1

Favori Kamış:
    balzer clx 655, balzer spin 40, balzer rx135, silverstar high carbon steel, seamaster 1.40,rusçıkrık
    piyasadaki esanslar (deniz için)

piyasada yeme uygulanabilecek bağzı esanslar var önerirmisiniz (deniz için) izmirde nerede bulabilirim acaba :)

15. Benim bildiğim bu tip koku verici esanlar tatlı su avında kullanılyor.
    Deniz avı için olanını hiç duymadım ve görmedim.
    Zaten tuzlu suda böyle bir esansın etkili olacağınıda düşünmüyorum.

16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Ya tuzlu su içinde vardı yanlış hatırlamıyorsam ama tatlı sıda bile randımanı tartışılır. Kimi arkadaşlar memnun. Ama bence farketmedi..

17. muhsinet

muhsinet

Favori Kamış:
    olta ağ zıpkın
    En İyi Avı:
    çupra 900 gr.
    önermem

kardeş ben çok denedim fazla bir şey farketmiyor merakın gitmesi için bir dene bütün yem ve balık malzeme satanlarda var fiyatı 3ytl. saygılar

18. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Ulrabite'in "General Sea Fish" modeli var. Ama iş yaptığını görmedim. Haa, hanımın kokuttun evi diyerek kafayı ütülemesine yol açmasını saymazsak..

Balık, tanımadığı kokuya gelmez. Koku, balıkta merak dürtüsü uyandırmıyor gördüğüm kadarıyla. Bu modelin etkisi, sözde balıkların daha saldırgan olmasını sağlamak.

Reklamında, bir olimpik havuzdaki bir damlayı bir levrek derhal farkedebilir vs. deniyor. Şimdi şöyle bakın. Havuza temiz su doldurun, öbür tarafına bir damla idrar damlatın. Levrek size doğru gelecektir. Çünkü, balıklarda idrar yapar. Levrek bunu olası bir gıda olarak algılar.. Peki denizde bu ne anlama gelir.

Deniz, bir olimpik havuzla karşılaştırılamayacak kadar büyük. Üstelik çoğu zaman belli bir akıntı var. Demekki, daha fazla koku lazım. Dahası, denizde, bir sürü plankton, pislik vs. yüzüyor. Yani, saf su değil ki, koku belirgin bir şekilde ortada olsun. Bu nedenle, denizde bu esanslar, balığı uzaklardan kendilerine çekmez. Ancak, balıklar yakınlarda ise, o zaman bir faydası olur.

Bir diğer ve asıl önemli faktör ise, yemin üzerindeki kötü kokuları saklamalarıdır. İşte hepsi bu.

İlla esans arıyorum diyorsanız, biraz balık yağı alın. Bir kaç kilo istavrit izmarit daha iyisi hamsi, sardalya vs. güneşte kurutun. Oğalayıp un haline getirin. Balık yağı ile veya sade olarak denize atın. Bu genelde daha etkili olur. Aynı şekilde, mesela, İzmarit tutmak istiyorsanız, midye veya boru kurdunu kurutarak toz haline getirip kullanın. Bunlar, balığı benim diyen esanstan daha fazla çeker sanıyorum..

19. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    esans hakkında hiç bilgim yok en iyisi canlı ve taze yemdir sana en yakın çigli kipanın karşısında arıtma tesisiyşle krünün arasında hemen su kenarından kırmızı kurt çıkarabilirsin boru kurdu gibi olmaz ama balık varsa boş dönmessin rastgele

20. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    arkadaşlar bu esanslara para vermeyelim bence ben tanıtım cd sini izledim ve deney yaptıkları havuzlar bildiğimiz 2 metreye 2 metre akvaryumlar okadarcık yerde randıman verebilir ama büyük bi gölde ben kesinlikle diğer yemlerden farklı olabileceğini sanmıyorum özelliklede göl veya denizlerde kullanılırken yakalanmış bi balık göremedim yinede siz bilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum saygılarımla