kokulandırıcılar etkılımı ???

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ilhanmania tarafından paylaşıldı.

1. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Ben de bu '' şey '' in tanıtım cd sini seyredince heveslenip bir tane aldım.
    Gölde denedim,ister inanın ister inanmayın ama normalde gelene balıklar bile nazlı geldi.
    Tamamen para tuzağı bana göre.
    Balıkçılık ta tüm olay güzel bir avlak, biraz tecrübe vede olabildiğince şans.
    Benim kafam almaz,nasibinizde varsa o balığı bir şekilde tutuyorsunuz.
    Paranıza yazık almayın,çok pis kokuyor ve üstünüze siniyor.
    Hatundan dayak yersiniz valla

2. atesh

atesh

Favori Kamış:
    Olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    ?
    balık normal şartlar altında av vermiyorsa bunu zorlamanın doğaya saygısızlık olduğu görüşündeyim. o yüzden kokular, görünmez misineler, elektronik aygıtlar gibi şeylere karşıyım. Doğal yemleme daha etik gibi geliyor.

3. Serkanmsg

Serkanmsg Serkan

Favori Kamış:
    Makaralı ve şamandıralı takım
    En İyi Avı:
    2 Kg. 150 gr. Yayın
    Eskişehir Sarıyer barajı, Uşakbükünde sazan için olan kokudan denedim.Yem olarak solucan kullandım, solucanın üzerine bolca döktüm.Bir etkisi oldu mu bilemiyorum ama 1 kg civarında ufak bir Yayın yakaladım.

4. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )

O yayının geleceği varmış.:)
    Bizim arkadaşlarda eti kokutup kancaya takıyolar,o şekilde tutuyorlar.
    Yayın midesiz bir balık ne bulsa yiyor zaten.
    Birde kokmuş olursa hiç dayanamıyor

5. dgorkem1

dgorkem1

Favori Kamış:
    balzer clx 655, balzer spin 40, balzer rx135, silverstar high carbon steel, seamaster 1.40,rusçıkrık
    cevaplarınız için çok teşekkürederim :)

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Almayin, ona vericegeniz para ile, bir agac dikin. Ya da bir dilenciye verin cok daha faydali olucaktir.

7. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    arkadaşlar http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-78250406 adresinde bu ürün var.ama izmirde nerde bulunur bilmem.:)

8. jaymz

jaymz

Bilenler bi yardımcı oluversin!!!!

Arkadaşlar balık avlamak için yeni bir yöntem çıkmış!!! Ben bu gun öğrendim belki bilenlerinizde vardır tabi.. Küçük bir plastik tüpün içerisinde sarımsı yağ gibi bir madde. Bir kutunun içerisinde hazırladığımız yemi biraz sulandırarak bundan üç beş damla dökmemiz yeterli oluyormuş. tüpün üzerinde "General Sea Fish" yazıyor. Bu madde yemlere uygulanırsa balığın açlık hissini harekete geçiriyor ve daha iyi sonuç almamızı sağlıyormuş. Bu malzemeyi Kullanan arakadaşlar varsa onlarında fikirlerini öğrenmek isterim.

9. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    usta duydum bu dediğini geçenler de ama sadece bir duyum ayrıntıları merak etmiyor değilim

10. sfenksant

sfenksant

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    PALAMUT 2kg
    arkadaşım o senin dediğin yanılmıyosam esans olması lazım öyle denildiği gibi açlık hissini uyandıracağını sanmıyorum ancak koku yaydığı bir gerçek avmarket veya bir av bayisinde gördüm değişik kokuları var bide hamur gibi solucanlar ama bence hepsi hikaye en güzel tutduğun balık natural tutduğun balık

11. Aynen öyle

12. HorNET

HorNET

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Eşi ;)
    Bahsettiğiniz esans genelde "Ultrabite" adıyla geçiyor ve sevgili Admiral'in sülünezlerinden de kötü kokuyor :D Arama bölümünden ultrabite adıyla aratırsanız daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Konu hakkında rivayetler muhtelif...

Sevgiler.

13. Spider

Spider Mert Eren

bunlardan birisi de ultrabite.. bu konuda site içinde arama yaparsanız bolca bilgi bulabilirsiniz.

14. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Mert turnaya gitmedinmi

15. afet

afet

tgele
    sırf meraktan alıp kullandım, balık yağı gibi bir madde ve çok kötü bir kokusu var,göllerde mazmuz yaparken kullanılabilir ayrıca iğneye takılan yemin üzerine damlatanlarda var, çok randımanlı olacağını sanmıyorum, ama dediğim gibi kokuya gelen balığı toplama amaçlı olursa belki. iyi avlar. herkese iyi bayramlar. rastgele .

16. mbilgama

mbilgama

Yeni bir yem

arkadaşlar konu açıldımı görmedim ama, geçen gün balık vidyosu izlerken ultrabite diye bir ürün gördüm. avda kullanılacak yemin üstüne sıkılıyor. adeta balıklar oltaya saldırıyo. bu ürünü hiç kullanan varmı. haaa birde ürün internet üzerinden satılıyor. ankarada bu üründen alan kullanan varsa cevap yazsın sevinirim. hadi rastgele

17. öncelikle hoşgeldin arkadaşım.. merhaba yani.. bilmem anlatabildim mi..:)
    uzun lafın kısası önce imza ayarlarını yapacaksın.. sonra tanışma bölümünde bir konu açacaksın.. biraz site içindede dolanabilirsen sana cevap verecek birileri mutlaka çıkar .. ama şu anda bununla yetinmek zorundasın.. hadi sanada rast gelsin..:)

18. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Onlar çoğunlukla tatlısular için. Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşları tanıyorum. Denizdede deneme yapmışlar fakat bir sonuç elde edememişler.Zaten dikkat ederseniz hep tatlısu balıkları için diye yazar açıklamalarında.

19. Suatreis

Suatreis

Murat Bey tam bir nezaket örneği göstermiştir. İmza ayarlarınızı yapıp biraz kendinizi tanıttıktan sonra teşekkür etmeyide ihmal etmezsiniz umarım

20. yalcinicli

yalcinicli

Yayin ve sazan icin olanlarini biliyorum.
    Sazan icin olan solusyondan kullandim.
    Satici, solusyonun yaydigi koku ile balikta aclik hissi uyandirdigini soylemisti.
    Farkeden hic bir sey olmadi.
    Kalani hala buzdolabinda duruyor.

Vanilya, sarmisak, yumurta sarisi katilarak hazirlanmis hamurlari veya haslanmis misir, sut misir, kuru dut kullanmaya devam etmenizi oneririm.
    Canli iri bir solucan her zaman is yapar.