kokulandırıcılar etkılımı ???

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ilhanmania tarafından paylaşıldı.

1. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    düşündürücü

arkadaşlar bende bu olayın cd si var seyrettim hayran kaldım etkili ama bizi bozar

2. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    Arkadaşlar bu kokuları kesinlikle tavsiye etmiyorum. her türlüsünü denedim. yurt dışından getirtdim gene olmadı. en güzeli balıkların alışkanlıklarına göre hareket etmek. Rastgele

kokulara kesinlikle güvenmeyin arkadaşlar.

3. dt832

dt832

yok bu konuyu da ilk kez sen açtın tşk.

4. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

bildiğimizden şaşmamlıyız sanırım

abicim yenı yem falan fasafiso balık hangi yeme alıştıysa diğerine gitme olasılıgı o kadar az hatta yok yenı yeme alıştırmak için balıgı tam bir sene boyunca butun avcıların aynı yemle yemlemelerı söz konusu buda zor bi ihtimal tamı yöresel tanısıklıkta önemlı varsa böyle bi durum yenı yem iş yapar sezon sonuna doğru ama ne av olur o zaman varya sezon boyunca yabancı yemı doyasıya yemeyen sazanlar fıkralardakı gibi atlar

5. Spider

Spider Mert Eren

Bu konu sadece benim hatırladığım 4-5 kez açıldı

Ultrabite bir yem değil esanstır. Cezbedici özelliği olduğu söylenir
    genellikle de tatlı suda kullanılır. Hamur karışımlarında kullanılabilir
    yada yem üzerine sıkılabilir.

Sazan harici denemelerim olmadı. Sazanda olumlu sonuçlar aldım
    Ama fark göremeyen çok arkadaşımız da fikirlerini yazdı.

Ultrabait ise hazır yem karışımları. Genellikle içinde Ultrabite esansı da
    oluyor. Hem yemleme için hem de yem için ayrı ayrı ürünleri var.

6. serdargüven

serdargüven Serdar Güven

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    Mitchell Pro Armada
    En İyi Avı:
    Sudak 3,5 kilo
    Arkadaşlar bu kokuları vb. herşeyi özellikle denedim bir sonuç alamadım. Kesinlikle kandırmaca. Doğal teknikler son derece faydalı. Balıkların alışkanlıklarına göre davranmakta büyük faydalar var.

7. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

para kazanmak uğruna yapılıyo bunlar

abicim malzeme hakkında bi tecrübem yok ama herkese kanmamak lazım alışagelmişlerin dışında malzeme yada yem kulklanmak tarzım değildir zaten balıkların ne yedıgı ortada bundan öncede bahsetmiştim balık hangi yeme alışkınsa onla beslenmeye devam ediyor mesela eskıden ben solucanla çok rahat sazan yakalayabilirken avcılıka ara vermden önce şimdi mısırla yemleme yapmadan balık tutamıyorum (aslında bu durumda bazı arkadaşların bencilliğinden bence üzerıne alınan olmasın lütfen:( ) ben daha çok balık tutayım felsefesi neyse sağlık olsun tutkumuzdan vazgeçecek değiliz ;)

8. gemlik_balıkcısı

gemlik_balıkcısı Yağız

Favori Kamış:
    lineaeffe
    Favori Makine:
    Banax SX 4000
    En İyi Avı:
    kırlangıç 40 cm + SAYISIZ KAYABALIĞI...
    ULTRABITE kokulandırıcılar işe yarıyor mu?

Bu ürün ler hakkında bence kullanıcıları 2'ye ayrılmış.Diğer forumlarda da bu konu hakkında ki yazılanları okudum.Kimi işe yarıyor,balığın açlık hissini arttırıyor diyor.Kimi ise para tuzağı diyor.Anlayamadım ?Beyenende var beyenmeyende.Bu forum da da kullanan arkadaşlarımız varsa bu tür ürünler hakkındaki görüş lerini belirtirlerse memnun olurum.Şimdiden ilgilenen herkeze tşk.:)

9. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    denizde kullandım ben

yanımda kullanmayanlar balık yakalarken ben de tık yoktu :D

sanırım acıktıran ben yakalayan yanımdakiler oldu :D

10. sgntch

sgntch

Ben kullandım bariz bir faydasını görmedim. Ancak kokusu elden 2-3 gün çıkmıyor ona dikkat.

11. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    cezbedici koku hakkında

ilerleyen zaman içinde iç sularda ve denizlerde balık popülasyonunun azalması ile geliştirilen ürünlerdir bunlar.avrupalının 2-3'cü dünya ülkelerine pazarladığı büyük bir pasta dilimi gibi bir ekmek kapısıdır kendine.ülkemize de nasıl girdiğinin sebepleri de ortadadır.eski sayfaları karıştırdığımızda veya hafızalarımızı 15-20 sene geriye götürdüğümüzde böyle bir ihtiyaç duymazdık cezbedici falan çünkü balık vardı o zamanlar.biz bilinçli ve sorumlu bir örnek olabilirsek çevremize,balık her zaman olacaktır.bu gibi maddeler toxıc içerikli kimyevi maddeler diye düşünüyorum.kesinlikle de inanmıyorum.denizler için birşey diyemem ama küçük su havzaları göletler için sakıncalı bir ürün bence.(ağ attırma,tırıvırı kullanma,av zamanı ve yasaklarına,boy limitlerine uy,suya karışan fabrika ve imalathanelerin pislikleri varsa gerekli yerlere şikayet et)gerisini merak etme o zaman...tabii ki size değil bu kavis içindeki yazdıklarım bu kuralları ihlal edenlere.bu kurallara uyulsun 5 sene sonra inan göl ve göletlere olta atamazsın balıktan,atasıya oltayı götürür...:) saygı ve sevgilerimi gönderiyorum tekrar rastgele.

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    cezbedici koku hakkında

arkadaşlar bu koku hikaye bende denedim nafile bizim türkiş rakı ile yanyana attım oltaların yerlerini değiştirdim balık türk balığı rakılı mısıra bayılıyor ben rakılı mısırı 1995 ten beri kullanıyorum tavsiye ederim saygılarımla

13. cawboy

cawboy

Favori Kamış:
    hersey var
    En İyi Avı:
    1.755 gr sargos
    :D :D :D :D iyi baliklar sarhos olmuyor...
    arkadaslar soskonusu ultrabit denizde ise yariyor fakat bol miktarda kullanmak gerek.
    en iyi yontemi 250ml ultrabit ve evde hazirlamis odugumus hamurun icine koyuyoruz ondan sonra bir ince kadin corabinin icine kyucaz ve agzini sikica baglayip bi agirlik ile oltanin dustugu yere firlatilir.
    civarda ne kadar balik varsa kokuya gelir. ondan sonra herkese rast gelsin

sandaldan avlanirken kapakli kucuk kova veya boya kutusu olabilir onun icine koyup etrafine sik ve kucuk olma suretiyle uzun simicle avlandigimiz yere sarkitilir... tabi dibe ulasmamak sarti ile.

herkese bol baliklar :)

14. lostindreams

lostindreams

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    En İyi Avı:
    tayland(koh phangan adası) cam göz köpek balığı
    o solisyonların deniz için olarlarıda mevcut karaköyde turna için ararken gördüm,amerikan malı ismi şuanda aklımda değil ama fiyatı 20 ytl idi.bilginize arkadaşlar.

15. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

işte durumun net açıklaması bu bence

sana katılmamk elde değil arkadaşım bizim buralarda balıklar daha bnundan en en azından 4_5 sene öncesine kadar suyun üzerinde adeta arı oğulu gibi görünüyordu sumu balık dolu bi kasanmı bellı değildi oltayı tek ve boş bi iğneyle dahi atsan boş çekmiyodun ama artık 2-3 gün avlakta beklemek gerektiği zamanlar oluyo

geçen gün arkadaşım anlattı hep bahsettiğim bi göl var burda kıralanmış dediğim ve kıralayanlar bizi kovalıyor dediğim yerde bu günlerde avcı doluymuş ve herkes en az4-5 balık almış üstelık havyar dökmek için kıyıya gelen nve sersem olmuş sazanları almak için vatandaş olta bile kullanmadan elleriyle almışlar 4-5 kıloluk sazanları

16. cuneytyilmaz

cuneytyilmaz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 1.5kg
    Hepsi Safsata Kullandim Hiçbir şeklilde Olmadi Gitti Paraciklarim

17. semih_babo

semih_babo

Abilerim avlanacağınız bölgedeki suya düşen böcek ot vb. herşeyi inceleyin solucan sülük mısır yengeç vb. o bölgedeki doğal ortamdaki yemlere atlıyo balık

18. semih_babo

semih_babo

ben ilk balığı mısırla tuttum sonra hamurun üstüne damlattım ve oltayı attım tam 1,5 saat bekledim oltaya balık falan vurmuyo hikaye yani bunlar boşuboşuna para tuzağı
    ama yinede denemek istiyenler varsa deneyebilirler bizim oltamıza vurmaz onların oltasına vurur balık
    şanş

19. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    hiç tavsiye etmem en iyisi doğal yemler..

20. TaLHa

TaLHa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    14 kg. (aynalı sazan)
    bende çoğu gölde denedim.hiç bi yararını görmedim.ilk başlarda yanlış kullanıyo olabilirim die eldi fakat tanıtıcı reklamını izledim ordakilerin aynısı uyguladım fakat bi yarırı göremedim.

buyrun buda tanıtıcı reklamı

Bölüm 1 (youtube)
    bölüm 2 (youtube)