Kolay ve Sağlam Köstek Düğümü ...

Konu, 'Makaleler' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. Matchbox

Matchbox

Bu boncukları biraz daha açıklayabilirmisiniz Yakup Bey?

2. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Piyasada bilinen markalara ait ürünler var.
    Genelde sistem üç boncuktan oluşur.
    Deliği bedenden genişce olan boncuğa köstek bağlanır. Bu camdan yapılır. Yerine uygun boyutta fırdöndü de kullanılabilir. Beden üzerine kıstırma görevi yapan bir boncuk geçirilir, sıkıştırılır. Peşinden kösteğin bağlandığı boncuk geçirilir. En son olarak üçüncü boncuk geçirilerek sıkıştırılır. Böylece dört bir yana rahatca dönebilen bir köstek elde ederken, bedene asla düğüm atmamış oluruz.
    Tam olarak ifade etmese de aşağıda DAM a ait ürünler görülmektedir.

Dün mesai bitimine yakın saatte yetiştiremeyip eksik bıraktığım bazı ekler aşağıdadır.
    Daha kolay anlaşılması için ortadaki kösteğin bağlandığı boncuk yerine ufak bir fırdöndü kullanılan sistemin fotografını aşağıya ekledim.

Bunların dışında tek boncuktan oluşan bize köstek ve beden ile "T" şekli oluşturmaya olanak veren sistemler de vardır. Bunlara ait çizimler buldukça eklemeye çalışacağım. Eğer yapamassam kısıtlı internet olanağım nedeniye beni mazur görünüz.

Bedene köstek eklemeye uygun özel fırdöndüler
    Değişik bir tipi ve kurulumu.
    [​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 28 Eylül 2006
  3. Matchbox

Matchbox

Teşekkürler Yakup Bey.

4. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    boncuk işine uzun zamandır kararsızdım balığı ürkütürmü diye, verdiğiniz bilgiler üzerine bugün biraz boncuk aldım pek istediğim çeşitlerini bulamasamda, akşam lüfer avı sırasında yukarıdaki sistemin tekli ve mantalı dip oltası şeklinde olanıyla denemesini yapacağım.