kolay ve verimli zargana takımı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında eonater tarafından paylaşıldı.

1. simendifer

simendifer Sennur

Çok teşekkür ederim ilgine, sağolasın :p

2. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    35 asso ultra cekeri 14 kg-cok gusel sünüyor dugumde kopmuyor.ama zargana ki dişleriyle misinayı yontmuş olabilir.

3. Suatreis

Suatreis

bu asso meselesinde ukalalık yapmak istemedim. sadece misinayı bilmiyorum aradım falan ama yok oğlu yok. 030 dan kalın misinaylada benim pek işim olmuyor tatlı suda dyneema ip kullanırım 024 19 kg test .asso satışını yapan bir yer biliyorsanız ve telefon adres verirseniz...şu aralar zaten ihtiyacım var hiç olmazsa bi görelim bakalım neyin nesiymiş.

4. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    albashop.com.tr ve avmarketi.com dan alışveriş yapıyorum dostum buralardan bulabilirsin

5. Suatreis

Suatreis

çok sağ ol teşekkür ederim.

6. cntncy

cntncy

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    EŞKİNA 1,2 KG
    zargana için bişey söyliycem kimse ipek kullanmıyomu?? ipek sürütme cok eğlenceli.. ben bu yöntemle 30 u buluyorun bazen..

7. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    egemen anlattıklarına katılıyorum.yem olsun takım olsun herşey çok güzel fakat oltayı attıktan sonra sürekli ve aynı hızda çekersen daha iyi verim alırsın.çünkü beklettiğin zaman yem dibe ,iniyor ve zarganaya gelene kadar birsürü dip balığı,yengeç,vs yemi dağıtıyor.2.side zargana bazen yem ne kullanırsan kullan koklayıp gidiyor ama sürekli çektiğin zaman direk atlıyo ve yakalanması daha garanti oluyor.bide öyle dene bakalım nolucak.bol balıklar

8. simendifer

simendifer Sennur

9. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Arkadaşlar sert atarlı150/300 gibi 360/400 m. kamışlarda zargana topu tarifi..(İstanbul tahtakale/İzmir kemeraltı gibi) oyuncakçılarda satılan ki çok eskilerden beri vardır yüzeyi tırtıklı sünger toplar vardır bunların çapı yaklaşık 4,cm kadardır hem agırdır hemde yüzer...bunun tam ortasından 1,5 luk bakır kablo geçirip her iki ucunu halka yaparsanız size uzaga atılan mükemmel uzun ömürlü bir zargana topu olur...sarı ve kırmızı/lacivert olanları tercih ederdim suyun ,gün içinde atmosferik degişimden aldıgı renge göre kontras oluşturması açısından ..mesela bulutlu bir havada koyu rengi kullanırım ki uzaktan görünür.
    parlak güneşte heleki yandan ve arkadan ise.. sarı renk uzaktan iyi görünür..
    selamlar

10. 78 zargana mı??
    hepsini eve mi götürdünğüz?
    Fazlasını dolaba atıyorum diyorsanız bırakın da canlı kalsınlar
    :mad:

11. NoFe@R!!!

NoFe@R!!!

Favori Kamış:
    TÜRK İCATLARI
    En İyi Avı:
    Kofana Tartmadım :)
    Bende zarganayı en ıı sekılde ipek ile tuttum ipek hem balıga zarar vermıyor hemde çok alıcı oluyor benım kullandıgım ipek fosforlu tutuncu renkte idi 0,20 bedenın ucuna baglayıp topun peşine 2,50-3,00 mt mesafe bırakıp savurabıldıgın kadar uzaga savuruyorsun ve uzaktan ne hızlı ne yavas cekıosun bu yontem de kolay

12. Ahmet Kurt

Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2,5 kg.torik
    duyarlı olmak

evet arkadaşa hak vermemek elde deyil.. Amaç sadece hoşça birkaç saat geçirmek olmalı katlıyam yapmak deyil.Bununla beraber bu forum sayfasına yazan vede bu hobiyi samimi bir şekilde paylaşan arkadaşların hiç birinin böyle bir çaba içinde olduğunu düşünmüyorum.. Hepimizin Bizden sonrasınıda düşünen basiretli ve duyarlı insanlardan olduğu kanısındayım. ;)