Köprüköy ve nerde bu turnalar.....

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında gmby tarafından paylaşıldı.

1. gmby

gmby

Favori Kamış:
    2,50 m-1,80-1,20 m olta. 2.90 m zodiac bot - Elektrikli motor - Garmin 120 Fishfinder.
    En İyi Avı:
    2 kilo Turna
    Arkadaşlar dün iki üç arkadaş ailelerimizide alıp sabah 3 te köprüköy istikametine yola cıktık.. toplanıp oraya varmamız saat 6 yıl buldu...

botumuzu şişirdik gerekli ekipmanları taktık...

Hemen kahvaltımızı yapıp ya nasip dedik açıldık... Dakikalar ilerliyordu ve balık tutmayı bırakın oltalarımıza vuran bile yoktu.. Aradan 1,5 saat geçti geçmedi bir adet turnayı sonunda aldık.. orta buyuklukte 1 kilonun biraz üzerinde bir balıktı.. Ümitlendik ve dedik ki şeytanın bacağını bununla kırarız belkide..
    yok yok yok :( bütün bölgeyi fishfinder ile elimizden geldiğince taradık.. bol bol kadife sürüleri var (istemediğiniz kadar) ama turna cııkk...

Sonunda bir başka bota yanaştık rast gele dedikten sonra tanıştık ve biraz sohbet ettik. Cuma günü gelmiş Mehmet abi ve yakınıyordu 3 turna yakalayabilmiş ve diyordu ki.. ''Ülkemin bilinçli(!) insanı saolsun bitirdi burayıda aman ben balık tuttum demek için yavruları bilinçsizce tutarlarsa anca bçle bizde -avcumuzu yalarız diyordu ''...

Kenarda atçek yapanların neredeyse hiç şansları yoktu sorduğumuz bir kaç kişi ise oltaya vuran bile yok diyordu..

Sonuç olarak köprüköyde kadife patlamasının bir tek açıklaması olabilirdi turna sayısının baya azalmış olabilecegidir.(derin yerlerde bir kaç canavar turnayı saymazsak..)

Saat 15 te toplanmaya karar verdik ve dönüş yaptık.. Gerçekten üzülmüştüm köprüköyü hiç bu kadar bereketsiz görmemiştim daha önceleri..

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Üzüldüm ya, bende bu yaz mutlaka ugramak istiyordum oraya.Desenize havamizi alip dönücez :(

3. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    arkadaşlar bu sene köprüköyde sel olmuş balık kapuluya kaymış haberiniz ola

4. SaLTaDoR

SaLTaDoR

Favori Kamış:
    kamışlı olta
    En İyi Avı:
    hatırlamıyorm walla :)
    bu bot tanıdık geliyor =) bende ordaydım .. saygılar

5. gmby

gmby

Favori Kamış:
    2,50 m-1,80-1,20 m olta. 2.90 m zodiac bot - Elektrikli motor - Garmin 120 Fishfinder.
    En İyi Avı:
    2 kilo Turna
    Çağdaş bir kere daha rastlaşırsak mutlaka selamlaşalım kardeşim..:)

6. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    köprüköyde motor yasağı yokmuydu?? parselin söylediği gibi kumocakları gibi kısımlarda bile turna azaldı kapulukya kayalık bölgeleri var o kısımlarda yoğun çıkıyor tabi canlı yeme

7. gmby

gmby

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    2 kilo Turna
    syn turna_meps yanlışım varsa lütfen dostlar düzeltsinler.. elektrikli motorlar iç sularımızda zamanlı motorlar gibi muamele görmüyorlar.. Yakıtla çalışan motorlar için yasak.. (gerçi ben yakıtla çalışan ve yasak olan yerlerde pekçok motor görüyorum..)

Benim kullandığım motor 3 HP lik elektrik motorudur..