Köprüköyde Yasak...!!!...

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fender tarafından paylaşıldı.

1. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

barış ben jandarma ile telefonda görüştüm bana söylediği sınır eskiköprü bile değil yeni köprü - kesikköprü arası. su kesikköprüden kapulukaya ya doğru akıyor ve yukarıda serbest aşağıda yasak bencede çok saçma. ayrıca geçen hafta kesikköprüye gittiğimde ankara'ya su getirecek boruları tam restoranın oradan suya bağlıyorlardı ve ne türlü motor ararsan vızır vızır ne yasak var ne başka birşey. saçmalığın önde gideni direkt olarak içme suyu çekilecek yerde yasak değil:confused: :confused: :confused: anlayamıyorum bu sınırları belirleyen neye göre belirliyor acaba.
    birde tesise 300 mt gibi bir ifade var demişsin o ifade aynen şöyle:
    c) Akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılmasına izin verilmez. Yelkenli, kürekli veyaakümülatör ile çalışan vasıtalara ve sallara izin verilebilir. Ancak, göl yüzey alanının çok büyük olması nedeniyle yöre halkının; güvenlik, toplu taşıma, su ürünleri çıkarılmasıgibi gerekli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, akaryakıt ile çalışacak su araçlarının kullanılmasına su alma yapısına 300 metreden daha yakın olmamak şartıyla Bakanlıkça izin verilebilir. Bu amaçla kullanılacak araçlarda oluşabilecek her türlü atıksu ve sintine suyunun arıtıldıktan sonra bile içme ve kullanma suyu rezervuarına boşaltılması yasaktır

yani avlanmak yada gezinti için değil, alan çok büyük olursa yöre halkının ihtiyacını karşılamak üzere izin verilebileceği yazıyor.

2. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    birde şu sınırları tam olarak bulan arkadaş buraya yazarsa çok makbule geçecek.

3. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tam bir keşmekeş oldu bu sene nereye gideceğiz ne zaman gideceğiz ne yapacağız belli değil. bir hafta gidiyorsunuz küreklileri bile çıkartıyorlar bir hafta gidiyorsunuz millet su kayağı yapıyor.

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    evet kardeş sorunun cevabıda zaten yazının içinde su ürünleri çıkarma yani balık ve kerevit gibi (bak yeşil yazı)

5. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Yanlız Aytekin abi bildiğim kadarıyla yöre halkını istihdam etmek amacıyla yetiştiricilik ve balıkçılık hususunda teşvikler var.Bu kısım onlarla alakalı olabilir diye düşünüyorum.Amatör balıkçılığı kapsasa yazardı..Haksızmıyım..Çünkü Amatör Balıkçılık tüm sirküler ve kanunlarda ayrı ve açık olarak tabir ediliyor..Ama tabi her kanun gibi bu da yoruma açık..Vurguladığın nokta düşündürücü..Ben Yakup kardeşimin yazısını okudum ama bu kısma hiç dikkat etmemişim.Teşekkür ederim...

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar bugün işlerim nedeni ile foruma biraz geç girdim bakıyorum herkes döktürmüş tartışma bayağı canlanmış bütün yorumları okudum herkes kendince haklı çünki. Özellikle köprüköyü konuştuğumuza göre net bir sınır gözükmüyor epeyce inceledim sonuç sıfır yani kanuni net bir şey görünmüyor Türkiye genelinde içme suları için çıkarılmış şeyler ve burda ki bir kanun maddesinde özel hükümlerden bahsediliyor ve anladığım kadarı ile bunlarıda ya bilim adamları yada valilik,kaymakamlık veya belediyeler yapıyor yada istiyor Bununla ilgili birşeyde bulamadım sonuç olarak konuyu toplarsak hepimizin yazdığı tartıştığı konu havada asılı kalmaktan bazı yerlerdede kişiselleşmekten öteye gidemedi.
    Az önce T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bir mail attım cevabı gelir gelmez sizlerle paylaşacağım Yasakmı değilmi nereye kadar yasak sınırlarını belirtmelerini istedim cevap gelene kadar ne yazarsak yazalım kişisel yorumlarımızdan ileri gitmeyeceği kanaatine vardım ve beklemeye karar verdim tüm değerli kardeşlerime ve abilerime katkılarından dolayı teşekkür ederim bu tartışma boşuna olmamıştır ve bizlere birşeyler kattığına inanıyorum.
    Hepinize hayırlı işler dilerim.

7. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

osman abi mailin cevabını sabırsızlıkla bekliyorum çünkü hafta sonunda ava gideceğiz ve inan bu konu yüzünden plan yapamadık :(

8. fisherman06

fisherman06 murat

kapulu kaya barajında 2 zamanlı motorlar yasak

slm arakdaslar Turkiyede yasıyorsak yasak diyorlarsa yasak aslının ne oldugu ne diyen var ne bilen nasıl bir iş bu ya avrupa birlgine ursaıyorlar hala bizi bu sekilde ne alırlar nede kapıdna icer koylarlar önce acık ve net olmamak lazım devletin verdigi kararlar yasaklar neyse acıka cık sölesinler ben 4 zamanlı motor aldım motoru alırken sordugum suydu dedimki ben bu motoru ic sularda kullanacagım tabiki zaten bu motor avrupada cevre dostu oalrka uretildi amacıda suya yag atmaması ve suyu kirletmemesi belgesi dahi var 4 zamanlı motorların ic sularda icme suyu havzası olan bir gölet barajada bile rahatlıkla kullanıla bilir ama ben cıkıyorum balıga jandarma tepemde sanıyorlarki benim motor yasak oya yasak degil belgeli hersey 4 zamanlı motorun cevre kirletmeyen belgesi var ver ic sularda kullanılır onayı var arastrın isterseniz ama jandarma bu moturu bilmiyor hadi 2 zamanlı ise diyor suay yag atıyorsa diyor yasagı denetliyen ler bile bilicsiz urasulmaz arkadasım bu devletleee kafayı yedirdiler vallahii adma izah ediyorum olmaz diyor birdaha görürsem el koyarım diyor bend ekoy dedim şimdi bende seni amhkemeye verim benii alı koymaktan dedim bu seferde geri adım atıyor git kardesim işin senin yani lafın özü yasagı koyanda yasagı yapanda ne oldugunu bilmiyorr 4 zamanlı motor yasak degil arkadaslar bilginiz olsunn bol avlarrr

9. fisherman06

fisherman06 murat

arkadaslar 4 zamanlı motora yasak yok 2 zamanlı motorlar yasak kimsnein bilgisi yokk bu konuda yasagı koyna bile 4 zamanlı ile 2 zamanlı ne odlugunu bilmiyor 4 zamanlı motorun uretiliş zebebi cere dostundur nedeni ise suay yag karıstırmaması olay buu bunu birde yasagıı uygulaynalr bilseee guzel olcakk gelsinde benim motur cıkarsınde görüm sudan 4 zamanlı motor benimm cirt atıyorum ben sudaa tık diyemezlerr hadin rast gele arastrın 4 zamanlı moturun yasagı yokturr

10. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    İçsularda Tekne ile amatör balıkçılık kuralları tebliğde bunlar.
    İçme suyu havzalarında iki zamanlı üç zamanlı dört zamanlı dizel turbo vs herhangi bir yakıtlı motor kullanılamaz.

İçme suyu havzası değilse sorun yok.