Köprüköyde Yasak...!!!...

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fender tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ooooooooooooo ertan koymuşsun nostaljik resimlerden birtane bende eskileri şöyle bir karıştırayım bakalım neler bulacağız

2. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    yok be o kadar nostaljik değil:D :D :D

3. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    sene 2006 eylül,yanımda bizim narkotikten mehmet abi vardı garibim işten güçten zamanı yok adamcazı hava almaya diye götüreyim dedim balıga zehir oldu onada,korktu balıktan resmen 23 kilo:p :p :p

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  4. Feridun

Feridun feridun

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kaya balığı
    slm ark yaklaşık 20 yıldır kara ve balık avıyla uğraşıyorum kara avcılığı MAK kararlarında iç sularada 9.9 a kadar olan tekne ve botla ulaşım için kullanmak serbest diyor bu konuları idreleyip birbirimizi kıracağımıza fabrika atıkları yada km lerce atılan ağlara tepki koysak daha yerinde olmazmı.

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hele şükür ferudun kardeş bizde seni bekliyorduk nerde kaldı bizim ist.balıkçıları diyorduk

6. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    söyleyecek sözüm yok.. :( ama

motor suya illaki yakıt karıştırıyor ama.. köprüköyde öncelikle bizim 6 beygirlik motorumuzdan suya karışan 2 damla yakıt ile uğraşacaklarına..

kırıkkale rafinerisinin o suya boşalttığı tonlarca atık ve petrol ile ilgilensinler..

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ahh ahh ignenin ucu kime dokunursa o "vazgecmem de vazgecmem" dedikce' kendi penceresinden sorumlulugu sahiplenecegine , topu komsuya attikca, "Bu memleketin kanunu bana islemez " dedikce kimin karsisina , kim neyle cikabilirki.
    Gercek gercek olabilenlerindir. Bazilari hikaye olmayi coktan secmis. Onlar ne babasinin su topraklarda sahip olduguna sahip olmayi secti, nede evlatlarina sahip olduklarini birakabilmeyi bilecek. Varsa yoksa son kirintiyla gununu gun edecek.Yok ki gercek kalpleri buyuk baliklarina, dayilarina, imkanlarina ve saksakcilarina mantigi ve dogruyu degisebilsin.Yazik..
    Cok yazik.

8. Feridun

Feridun feridun

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kaya balığı
    Arkadaşlar sapla samanı karıştırmayalım göl tabanı 300 mt büyükse ulaşım için 9.9 motor serbest avlandığınız bölgeye göre değerlendirme yaparsanız yanlış bilgi vermiş oluruz dikkat diyorum yorumlara. saygılar

9. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım bununla ilgili bir link varmı bizde bilgilinelim biz öyle bir yazı bulamıyoruz yok 2 yok 9.9 diye bir ayrım göremiyoruz yakıtlı motor diyor varsa ilet okuyalım motoru suya indirelim.

10. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    su kirliliği kontrol yönetmeliği:4'cü bölüm
    -Özel hükümler getirilinceye kadar!!! verilen genel ilkeler ve koruma alanları için geçerlidir.lütfen bu ayrıntıya dikkat edelim,artık ne çıkarırsınız bilmem.

11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Evet bende okudum ve defalarca özel bir hüküm getirilmediğine göre valilik kaymakamlık veya belediyelerin böyle bir özel hüküm çıkartmadığına göre verilen genel ilkeler geçerliliğini koruyor demektir.Ben bunu çıkardım senin ne çıkardığınıda anlamak isterim yanlış anladıysam bende düzelteyim.Saygılar.

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sevgili hüseyin kardeş biz burada yasak olan birşeyi yapacağız demiyoruz doğayı bilerek ve istiyerek katledeceğizde demiyoruz millet kafasından yasak çıkarıyor yok böyle bir yasak yasak olan 7.5mt ve 9.9 hp'nin üstündekiler ama arkadaşlar anlamıyor hem belirli yüzey ölçüleri var suyun nasıl etkilenebileceğini adamlar hesaplamış ona göre kanun yapmışlar kardeşim ben 1985 yılından beri ördek avı 1976 yılından beride balıkçılık yapıyorum hemde bilinçli bir şekilde ama öyle bir yasak görmedim ne m.a.k.'ta nede su ürünleri sirkülerinde anladığım kadarıyla yukarıdaki yazıyıda bana yazmışsın çünkü son günlerde büyük balık tutan dayısını balığa götüren ben idim ha birde şakşakçı var oda herhalde ertan oluyor beni biraz abartılı tebrik ettiği için böylemi düşünüyorsun şayet öyle düşünüyorsan güzel kardeşim seni kınıyorum saygılar güzel yurdumun güzel insanı

13. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    tamam Osman abi nedendir bilmem ama size karşı nedenini bilemediğim fazlaca bir saygım var.ne diyelim kimin neresi ağırıyorsa o tarafına yatsın tabi ki diyemem.özellikle Erol Işıtır kardeşimden diğer bu konuyla ilgili rahatsızlık verdiysen tüm arkadaşlardan özür diliyorum.sağolsun Hüseyin Alp kardeşimizle özelden bir bağlantımız oldu ona da buradan teşekkürlerimi sunuyorum bilmiyorum Avustralyada saat kaç galiba çok geç olsa gerek,konu hakkında baya parmak eskitti klavyenin başında.saygı ve sevgi arkadaşlar sizleri kırmaktansa o motoru kafamda kırarım ben.....ben,,,biraz uzaklaşmaya karar verdim forumdan sadece birsüre daha takip edeyim ne de olsa burada insan kendini birsüre sonra bir aile olarak görüyor.ben balığa gidecem abiler allaha emanet olun hepiniz .tekrar büyüklerin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum.

14. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Tamam Aytekin kardeşim gerek kalmadı yasak veya serbest hepinize teşekkürler.bu güne kadar kafama göre takılıyordum yinede aynı olacak.fikirlerimizi paylaşmaktan abilerimizi ve kardeşlerimizi bu kadar rencide edeceğimi bilseydim.ben buraya layık değilim kardeşim ben anlamam polimiklerden ondan bundan.ben çekirge sesi ve kurbağa sesinden anlarım kafamı dinlemekten yani...konu amatör balıkçılık değil mi?ben istediğim balığı kanunlara uygun bir şekilde tutabiliyormuyum o bana yeter gerisi yalan...allah kolaylık versin hepinize rastgele.

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    arkadaşlar bende bir süre siteden uzak kalmaya karar verdim herkese saygılarımla

16. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım Ertan seni bilmeden incittiysem özür dilerim benim saygımda karşılıklı bu konuyu fazlaca irdelememin sebebi bilmediğimiz birşeyler varsa öğrenelim amacındayım benim gözümden kaçan birşey bir başkasının gözünden kaçmayabilir yazılan yazılar o kadar uzunki belli biryerden sonrası hep birbirine karışıyor araştırmayı sevdiğim içinde öğrenmek ve elimden geldiğince uygulamak istiyorum kimseye atfen lafta atmadım bu konuda neyin ne kadar doğru olduğunu öğrenmek hepimizin hakkı benim motorumda var bunu defalarca yazdım konu netleşirse duruma göre bende kullanabilirim ama doğru yerde gerçekten yasak olan bir bölgede kullanmak istemem sonra kendime olan saygımı kaybederim bakanlığa bir yazı yazdım ama şifre istiyor gönderemedim en doğru bilgiyi oradan alabilirim ve bu tartışmada en azından son bulur kullanmak hakkımsa neden kullanmayayım lütfen beni yanlış anlama yorumlarını mutlaka bekliyorum belki sen benden evvel doğru bilgiye ulaşırsın.İyi akşamlar.

17. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kesinlikle oyle dusunmuyorum.Sizin ne baliginizla nede kisiliginizle bir problemim var. Zevkle takip ettigim bir balikci arkadassiniz. Ben sitede son gunlerde ulkemiz kanunlarina bu kanunlar uzerine kendi pencerelerinden virgul uydurulmasina serzendim. Bu uslubun yanlis anlasilmasi ile bu konuda lastigin patlamasi da olabilir.Aslinda kimseyi kirmakla bir yere varilamiyacagini bilen biriyim. Eger kirginliga yol actimsa herkesten ozur dilerim.Ancak bir birimizi tamamlamamiz gerektigine inaniyorum. Bu birakip gitmekle , kusmekle olamaz.
    Ertan Bey ve siz ,her birimiz kadar birer renksiniz. Iki dostu gorus ayriligina
    dustuk ve biriktirdiklerimizin havasini kacirdik diye kaybetmek basta ben olmak
    uzere sitedeki tum arkadaslari ziyadesiyle uzeceginden emin olabilirsiniz.Teklifim soylenilenlerin uzerine bir cizgi cekerek yeni bir sayfa acabilmeyi bilmektir.Ben kendi adima herkesten ozur dilerim.
    Saygilarla.

18. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    arkadaşlar burada birşeyi gözardı ediyoruz sanırım. yorumları takip ettiğim kadarıyla herkes doğru söylüyor ama konu olarak Köprüköyde Yasak...!!!... başlığı altında tartıştığımız için esabi ve macir_ertan abiler haksızmış durumuna düşüyor. bildiğim kadarıyla Köprüköy içme suyu havzası olarak geçiyor ve içme suyu havzalarındaki yönetmelik:

"İçme ve Kullanma Suyu
    Madde 8 - İçme ve kullanma suyu temin edilen akarsu, göl ve suni göllerimizde akaryakıt ile çalışan kayık, motor ve benzeri araçların kullanılmasına izin verilmez. Yelkenli, kürekli veya akümülatör ile çalışan vasıtalara ve sallara izin verilir. Ancak, zorunlu hallerde sadece toplu insan ve yük taşımacılığı için akaryakıt ile çalışan kayıt, motor ve benzeri araçlara izin verilebilir. Bu amaçla kullanılacak araçlarda oluşabilecek, her türlü atık su ve sintine balast suyunun arıtılsa dahi içme ve kullanma suyu haznesine boşaltılması yasaktır. "

böyle diyor.
    bizim savunduğumuz bu madde diğer arkadaşların savunduğu içme ve kullanma suyu dışında kalan havzalar. o yüzden yanlış şekilde tartıştığımız için birbirimizi kırmayalım. her ikiside doğru çünkü :D

19. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr

Konu başlığını hatırlattığın için çok teşekkür ederim kardeşim.Bancede tek yerden bahsederken konu dağıldı.Ve aslında yazan herkezin haklı olduğu bir konuda her kez bir birini haksız çıkarmak için uğraş içine girdi.Tek gerçek var ki o da Köprüköy'de yasak olduğu çünkü seninde dediğin gibi içme suyu havzası olarak geçiyor..

20. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(

Sevgili İbrahim kardeşim; izninle bir hususu düzeltmek istiyorum. Sadece mesajları okuyanlar için öyle bir izlenim verilmiş olabilir. Ancak Ne Ertan nede Aytekin beyleri önceden tanımam bu konuda tartıştık (fikir alış-verişi). Herkes fikirlerini bulabildiği dökümanlar ve yorumlarıyla sunmaya çalıştı. Zaman zaman ölçüyü kaçırdığımız oldu sanırım. Yalnız tekrar etmekte fayda görüyorum. Yazılan mesajlar karşı tarafı (ki bu söylemi de yanlış buluyorum ama) yıldırmak, haksız çıkartmak için değil, doğruyu bulabilmek içindi. Mesaj yazan tüm arkadaşlarımında böyle düşündüğünü biliyorum.
    Saygılarımla.