Kupes kupez - Boops boops

Konu, 'Denizdeki Balık Türleri' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. hazel

hazel GÜLTEN

slm arkadaşlar ben ege üni. su ürünleri 2. sınıf öğrencisiyim ve ödevim kupe yani namıdeğer boops boops ing olarak sunum yapmam lazım bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim

2. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Ne gibi bir yardım?

3. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Gülten kardeşim; bir üniversite öğrencisi oalrak Türkçe yazım kurallarına uymanı beklerdim ing yazacağına İngilizce yazmalıydın. Ödevin nasıl bir ödev? Tez mi? Tez ise direk Kupes, çok geniş bir konu olur. Konunu daraltmanı öneririm. Örneğin Kupesin maddi değeri ve avlanma süreleri gibi... Kupesin Ege bölgesindeki önemi gibi... Geniş konunun altından kalkamazsın. Konunu tam oalrak belirle bizde yardımcı oluruz.;) Sunum gibi fazla ciddiye almaman bir konu hakkında her türlü bilgiyi bulabilirsin, internet harika bir kaynaktır senin için...

4. Aramis

Aramis

Foçadayken üzümle bile yakaladığımız başımızın belası balık:)

5. barracuda_gs

barracuda_gs ...

Favori Kamış:
    cressi comanche 75,cressi trpic 2.5mm kıyafetcressi eldiven,cressicoltello knife ,strikepro 11.5 cm,
    En İyi Avı:
    800 gr kefal
    kupez

ben candarlı ilk yankıdanım ege'de cok cıkıyor herhangi bir dip oltasıyla yakalanabiliyor bir avımın resmini cektim. bir de bizim candarlı da buna gopes deniyor.[​IMG]

6. kazmaahmet

kazmaahmet ahmet

kupezi bende sevmezdim taki bir arkadaşımın tarifi ile yaptığım ızgaraya kadar balıklar temizlenip güzelce yıkanıp suyu süzdürülüyor ardından mısır ınu, zeytinyağı ve su ilavesiyle bulamaç haline gelen karışıma daldırılıp mangala diziliyor inanın ellerinizi bağlasam ayaklarınızla yemeye kalkarsınız