kurtboğazı raporum

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında hunter06 tarafından paylaşıldı.

1. hunter06

hunter06 ferhat

Favori Kamış:
    iki parçalı kamış ve makina
    En İyi Avı:
    2 kilo turna 2,2 kilo kasna
    bu pazar kurboğazına gittim gerçi biliyorum turna sezonu açılmadı ama çok özledim napim :D yakalarsam geri bırakırız olur biter diye çıktım yola
    8,5 gibi vardım su inanılmaz derecede azdı setin önünde az bişi kalmıştı ve çok sığ çizmeyle girdim suya 4 saat atçek yaptım sonuç bir süveter iki pet bardak ve onlarca poşet :mad: tek balık yok
    resmen hüsran oldu suyun azalması ile çok miktarda pislik vardı ve tahminim yaz sonuna kadar tamamen kurur ne diyelim allah rahmet eylesin

2. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    ben bir ankaralı olarak o bölgeyi unutucam demektir.:( geçen yaz tatilimde kurtboğazından 4 saatte 3 turna yakalamıştım. artık ruhuna fatiha okumaktan başka çare yok demekki.:)

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    Sezon açılmadan gidersen öyle olur:D :D

geri bırakırım diyede gitme bence şeytan dürter;) :D

4. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Evet Barış abi haklısın , çok doğru söyledin :D:D:D

5. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Dua et süveterin içi boş gelmiş :eek: :)Ya o değilde ben başka bişeye takıldım bu yazdamı susuz geçecek demek oluyor bu şimdi.:mad:

6. hunter06

hunter06 ferhat

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hayır oradan kaç senedir hiç boş gelmedim pikniğe diye öğleden sonra gider yinede 3-4 tane alırdım

barış benim bırakma konusunda pek takıntım yok, öle çok balık bıraktım geri yayın olsun kefal olsun turna olsun fotoğrafını çekerim geri suya gidişini izlemekte güzel oluyor zaten amaç şehirden kaçmak temiz hava almak kasaplık yapacaksak mahalle balıkçısından alabalık almak daha karlı olur yinede suyun bu derece olması beni şok etti

7. cbalci85

cbalci85 Qazsdaasddsa

Komple Yanılıyorsunuz Arkadaşlar Kurtboğazının Yanında Bir Akarsu Var Balıklar Sıcak Ve Sığ Olduğu İçin Şu An Orda Yumurtlamakta 15 Kiloluk Turnaları Elinizle Yakalayabilirsiniz Ama 1 Nisana Kadar Benimde Şu An Zorlanmakta Olduğum Gibi Kendinizi Zorlayın Zira Gözlerimle Şahit Oldum yumurtlamalarına İzin Verilirse Çok Bereketli Bir Turna Yazı Bekliyor Bizi ...

8. hunter06

hunter06 ferhat

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben hangi mevsim olursa olsun boş gelmedim ilk oldu buna mart nisan ayları da dahil dediğiniz doğru olabilir
    fakat görünen o ki kurtboğazı bida kolay kolay eski haline gelmez
    not:mart ayında yakalananlar geri salınmıştır

9. RAUGH

RAUGH Can Özçiçek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm turna
    Ferhat kardeşim ne olursa olsun, salıyorda olsan sezonu kapalı bir balığa olta atman Sportif Amaçlı Amatör Balıkçılık disiplinine aykırı. Bundan ötürü seni kınıyor, tekrar etmemeni diliyorum...

10. (aferan

(aferan Cafer

Favori Kamış:
    dip oltası ve bol bol solucan:)
    En İyi Avı:
    Sazan 7.200 Gr
    Bugün Kızılcahamamdan geçerken kurtboğazına bakalım dedik.Su bir nebze olsun çoğalmış.Nedeniyse yeni döşenen boruların başka bir barajdan kurtboğazına su vermesiydi.Ordaki güvenlik elemanlarıyla kısa bir sohbet ettik.Ne sirkülerden haberleri var nede ağ tırıvırı yasağından.... Durum böyle olunca onlara balıkçılık yasasından(sirkülerden) bahsettik.Onlarda bizlerden sirküleri bir dahaki gelişte getirmemizi rica etti.Yani gidin ağ atın kurtbozağına yüzlerce tırıvırı atın.yasak dönemde yavrusunu bırakmak isteyen turnaya pisikolojik baskı uygulayıp,yakalansa bile ağzı burnu kan içindeki balığı nasıl olsa yakalarsam bırakırım deyin.isterseniz 15 kiloluk turnaları elinizle havyar bırakırken yakalayın karışan yok merak etmeyin!!!Ama geleceğimiz çocuklarımıza nasıl hesap verirsiniz orasını bilemem.:(

11. RAUGH

RAUGH Can Özçiçek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm turna
    Kardeş çok doğru söyledin..

12. kykh

kykh

Allah ın sopası yokki, işte :D
    sezonu gelmeden ava gidersen öle olur he he

13. hunter06

hunter06 ferhat

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    en erken yakaladığım balık nisan başı idi oda yine kurallara uygun mart nisan diye genelledim
    bu avda da balık tutamayacağımı biliyordum tek derdim şehirden ayrılmak biraz soluklanmaktı benim konuda dikkat çekmek istediğim suyun bu derece az olması ve kirlilik idi
    benim sirküler konusun da nekadar hassas olduğumu bilmeden yapılan ön yargılı yorumları görmezden geliyorum çünki hiç kimseye bir şeyler ispatlamak zorunda değilim sadece paylaştım

ayrıca forumda şu anda yasak olan yayın ,kefal avlarına dair konulara kimse yasak felan demiyor ilginç

Son düzenleme: 26 Mart 2008
  14. RAUGH

RAUGH Can Özçiçek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm turna

Kardeş biz yazmıyorsak sen yaz, madem bu yasaklar konusunda hassassın...

Ayrıca kırmızı yazıları tekrar oku bu mesajları yazan sensin, kendinle çelişiyorsun.

Kimseye birşeyler ispat etmek zorunda değilsin tabii ki. "Oltacı mıyım yoksa bohçacı mıyım?" sorusunu kendimize bir soralım kardeş. Sen bu soruya burada değil içinden cevap ver. Eğer cevabın oltacıyım ise bir daha yasak sezonda olta atma.

O zaman bizdensin, o zaman oltacısın...

Son düzenleme: 27 Mart 2008
  15. GECEKONDU06

GECEKONDU06 M.SERKAN İNANÇ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    18Kilo sazan bayındır barajı...
    Sana katılıyorum Can dostum;)

Ferhat kardeşim belki bizlerde zaman içerisinde yanlışlıklar yapmış olabiliriz.
    Hiç hata yapmadım diyemiyorum ben kendi şahsım adına açık açık..
    Fakat geriye dönüp baktığımda bırakmak için neden balık yakalanır sorusunu hiç sormadım kendime desem yalan olmaz dostum.;)
    Çünkü hayatım boyunca geri bırakmak için ben hiç balık yakalama girişiminde bulunmadım...

Bence;
    Mangal yak kardeş.. Al yanına üç beş arkadaşını sohbet et muhabet et.. :)
    Konumuz doğaya saygı ve ileride çocuklarımıza bırakacak olduğumuz doğal zenginliği bol bir gelecekse o barajımızın kenarına in ve burası için ne yapmalı acaba diye düşün derim ben kardeşim...;)

16. balikci

balikci

Sevgili arkadaşlar,

Sabredin, şunun şurasında 4 gün kaldı.. 4 gün sonra kısmetse çok güzel turna av raporları göreceğiz sizlerden vede uzun bir sezon olacak bu sizler için, bukadar beklemişsiniz 4 gün daha beklemeye değer turnalar için :)

17. balikci

balikci

Sevgili dostum,

Yayın avı 1 adet olmak ve 70cm boydan az olmamak kaydıyla, tebliğlerimizdeki çizelge-5'te belirlenen ve açık sezon gözüken içsularımızda avcılığı serbesttir.

Ayrıca tatlı su kefalide 20cm boydan küçük olmamak vede günlük 5kg geçmeyecek şekilde, akarsularda kapalı sezon yoktur. İçsularımızda ise yine tebliğlerimizdeki çizelge-5'de belirlenen illerimizde kapalı sezon vardır.

Siteye yollanan her raporu titizlikle incelemekte ve nerde ne şekilde av yapıldıysa tebliğlerle birebir karşılaştırıyoruz, hiç bir şekilde gözümüzden kaçan bir av raporu olduğunu sanmıyorum.

Rast gele.

18. RAUGH

RAUGH Can Özçiçek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm turna
    Sevgili Murat, bu başlıkta sabırsız olan bir tek kişi var sadece, o yüzden bu mesajını üstüme hiç almıyorum :D

19. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

60 cm altında paylaşım yapanı ankarada yakarım:D :D :D

Son düzenleme: 27 Mart 2008
  20. cbalci85

cbalci85 Qazsdaasddsa

?????????

İyide Arkadaşlar Ben 15 KİLOLUK TURNALARI ELİMİZLE TUTALIM MI DEDİM? Ben Sabredin Yumurtlasınlar Yaz Bereketli Geçer Dedim Nİtekim Bereketlide Geçiyor Beni Haksızca Eleştiren O Önyargılı Arkadaşı Kınıyorum.